Samsung Le32R82B wrażenia

noman75

New member
Naczytałem sie o tv lcd i plazmach przez ostatni miesiąc tyle, że mógłbym książkę napisać.im więcej czytałem tym mniej wiedziałem...kiki polecał mi kilka modeli, których wcześniej nie brałem pod uwagę..bardzo ciekawe,ale ostatecznie (choć jakiś głos podpowiadał mi nie rób tego :) ) zdecydowałem się. Le32R82B kupiłem w piątek...

wymagania byly takie:

kablowka multimedia
dvd
komputer

odległość ok 3-3.5 m
pokoj średnio nasłoneczniony

dobrze zapakowany.podlaczenie proste,bo niby co mialoby byc trudne przy kilku kablach..wlaczamy...przestawiamy sie w tryb domowy a nie sklepowy..automatyczne skanowanie pasma...znalazl iles tam programow..ok..robimy porzadek przypisujemy nazwy...sortujemy..ok...to zaczynamy

i teraz dopiero mialem okazje zobaczyc obraz z kablowki na tym tv...no coz..szczerze? rozczarowalem sie bardzo...
ustawienia: tryb dynamiczny

obraz bardzo kiepski...programow sportowych a przede wszystkim piłka nożna..nie da sie ogladac...zblizenia to pikseloza..pilka na pewno nie jest okragla :)najlepiej eurosport..akceptowalne...stare polskie filmy? fatalnie..smuzenie, kiepska plynnosc...nawet tv trwam kiepsko :)

bardzo widzialem brak plynnosci w obrazie...kolory bardzo nienaturalne..przy gorszym sygnale znacznie przesterowane, wychodzace poza kontury..oczywiscie podlaczylem sobie obok crt i bylo ok,wiec kwestia filtracji jakiejs...obraz tak jakby sztuczny..zmiana trybu na standardowy albo film nie pomogla..filmowy jest ciemniejszy..i dochodzi pelna opcja predefiniowanych trybow kolorow..cieply 1 i 2, zimny 1 i 2 i normalny chyba...ale to i tak niczego nei zmienia....najlepiej wygladal tvn,tvn7, tvn24..reszta kiepska..naprawde

podlaczmy dvd by nacieszyc oko,,troche podslodzic atmosfete...s-video...o matko..co to jest...myslalem jakbyc podlaczyl do tv magnetowid sprzed 10 lat do crt...blady nieostry obraz...fatalnie...no dobra..chinch...to samo..:( drugie dvd nic..to samo..ok

komputer
dvi=>hdmi
karta nvidia 8800 gtx...wykryl ladnie samsunga...ustawienia multiplikacji ...ustawiamy tryb 1280x720...puk..pojawia sie obraz...noooo..to juz lepiej :) nareszcie cos pozytywnego..obraz czysty bez przesuniec...no to co..1900x1080? :) jasne...bardzo ladnie..siadlem sobie na kanapie, klawiaturka i mysz w dlon i testujemy...standardowy test na smuzenie...jest ok...wypadl troche lepiej niz moj biurkowy monitor 19" belinea na mva...jest niezle...no to co tygrysy lubia najbardziej?

w ruch poszly:

crysis
cod4
gow
ut3
nfs:pro street

wszystkie testowane w 1280x720 i 1900x1080 by zobaczyc roznice i jak sobie samsung radzi ze skalowaniem

miod :) tryb gracza nie podobal mi sie,wolalem uzywac dynamicznego

crysis wyglada pieknie, cod4,ktory mnie najbardziej interesowal bo gram zawodowo byl czadowy...nfs bardzo miodnie...
zero smuzenia...przynajmniej nic nie zauwazylem

filmy tez bardzo fajnie..divx z wysoka kompresja widac syfki ..pikseloza widoczna...poza tym fajnie..ladne kolory..dobra ostrosc obrazu...

dvd z kompa..bardzo ladnie..bardzo...
ale jak zobaczylem sobie transformersow w hd to mi doslownie szczena opadla...tak samo jak wrzucilem sobie w hd kawalek filmu national geografic o dzungli amazonskiej...niesamowite ...to jest cos do czego przyczepic sie nie mozna...piekne
mozna sobie pipa wlaczyc pracujac na kompie i ogladac w malym okienku np pokaz victoria secret na fashion tv :)))))

telewizor dobrze wykonany...swiecaca obudowa wyglada ok..kurzy sie strasznie..ale jest ok..sensoryczne przyciski z boku obudowy..brak swiecacego sie przycisku powera jest plusem dla mnie :)

no i tak wygala moja pierwsza stycznosc z lcd tv...zastanawiam sie czy jakbym mial cyfrowa multimedie to byloby lepiej..czytalem ze niestety nie..dopiero jesli ogladasz programy hd to jest czadowo i bardzo sympatycznie...

jak widzicie wszystko zalezy od nastawienia i oczekiwan..ja sie rozczarowalem pomimo fajnej pracy samsunga z komputerem..ale to jest telewizor,wiec ta funkcja mnie najbardziej interesowala..a tutaj jest juz gorzej

pakuje go i musze sprzedac...chyba jednak 100hz panasonica lx70p albo lx700 bedzie o niebo lepszym rozwiazaniem..chociaz teraz to pewnie potestuje tez plazmy..

jesli ktos ma jakies pytania to zapraszam
 

Jarod

New member
Cholerka :(
Ja mam 3m odległości i się czaiłem na 37 cali, a widze ze moze byc kiepsko. W moich warunkach chyba tylko plazma 37" zostaje, tylko chciałbym komputerka uzywać (boje sie duszkow) i troche się boje tej niskiej rozdzielczosci (1024x720)
 

nergal

New member
Witam,
coz przykro sie czyta ten brak satysfakcji z produktu, ale przynajmniej mozna ocalic przyszlych kupujacych.
Sam zastanawiam sie nad modelem R82B i M86 Samsunga, ale chyba bede sie sklanial ku LX70P panasonika hmmm.

Wielki zakup juz w przyszlym tygodniu wiec, super by bylo jak ktos mnie jeszcze utwierdzi w wyborze.

Telewizor glownie do ogladania tv - cyfra + + tuner satelitarny ferguson, i ogladanie DVD. nie mam konsoli , a i kompiutera tez chyba niebede podpinal pod LCD.

Zbieram i prosze o kazde opinie, z gory dzieki i pozdrawaim
 

shinay

New member
co czlowiek to opinia
ja z seri R81 (37") jestem b zadowolony
i mam odmienna opinie (poza tym ze tv-pc + hd = koparka opada)
kabel UPC ok , x360 bajka itp
pozdr
 

SlawekR

New member
Z tego co tutaj wyczytałem, znaczy się z opisywanych wrażeń wynika, że kolega ma bardzo źle skaibrowany telewizor. Niestety ten model wymaga sporo zachodu i poświęcenia czasu, aby go prawidłowo ustawić. Przykładowy zestaw nastaw podałem na tym drugim forum, linka nie podam bo nie wolno :). Wygooglasz sobie. Z opinii innych wynika, że udało mi się znaleźć złoty środek jeśli chodzi o nastawy dla tego TV. Przed kalibracją odczucia miałem podobne, po rawidłowym ustawieniu efekt końcowy zmienił się diametralnie.

Druga sprawa: koniecznie wyłącz układ redukcji zakłóceń. Ma on zasadniczo destrukcyjny wpływ na czas reakcji i smużenie i jeszcze kilka innych efektów pojawiających się choćby podczas oglądania meczu.

Trzecie sprawa: w tym TV spokojnie i bez kombonacji da się uzyskać natywną rozdzielczość matrycy przy połączeniu komputerowym i to zarówno po HDMI jak i D-Sub. Model ten stawiałbym jako wzorzec współpracy telewizora LCD z komputerem.
 

Krychas

New member
Samsung ?

Witam Cię NOMAN,widzę że jestes szpecem "Samsungowym".Pytałam się wczoraj czy samsung myślę le 37R81B?wyjaśniam ,że głównie do ogladania tv mam Cyfrowy Polsat i kupiłam nowy dekoder HD z myślą o przyszłości cyfrowych programów.Chciałam kupić taniej przez internet ,ale się wystraszyłam jak przeczytałam o problemach jakie ma Forowicz ze sklepem Agito, więc odmówilam zamówienie.Fakt ,ze mam zaufanie do Megamedii,bo wymieniają towar zakupiony do skutku,ale o400 zł drożej.Pozatem pani z hurtowni powiedziała,że te tańsze są sprowadzane z Niemiec i nie maja orginalnej gwarancji i menu nie jest po polsku.Nie chciałabym .Mam dylemat.Proszę o rady .Pozdrawiam
:confused:
 

mataman

New member
Bez reklam
Jeżeli się boisz to zamów o 400zł drożej. Ja mogę powiedzić tyle że przeczytałem tamten wątek o agito i coż wniosek mam jeden. Facet poprostu miał pecha bo wcześniej dużo osób kupowało w agito i wszyscy sobie chwalili. Ja sam swój tv i pare innych rzeczy tam nabyłem i wszystko obywało się sprawnie i bez problemów. Więc cała ta nagonka na agito jest śmieszna.
 

Krychas

New member
Samsung ?

Witam Cię NOMAN,widzę że jestes szpecem "Samsungowym".Pytałam się wczoraj czy samsung myślę le 37R81B?wyjaśniam ,że głównie do ogladania tv mam Cyfrowy Polsat i kupiłam nowy dekoder HD z myślą o przyszłości cyfrowych programów.Chciałam kupić taniej przez internet ,ale się wystraszyłam jak przeczytałam o problemach jakie ma Forowicz ze sklepem Agito, więc odmówilam zamówienie.Fakt ,ze mam zaufanie do Megamedii,bo wymieniają towar zakupiony do skutku,ale o400 zł drożej.Pozatem pani z hurtowni powiedziała,że te tańsze są sprowadzane z Niemiec i nie maja orginalnej gwarancji i menu nie jest po polsku.Nie chciałabym .Mam dylemat.Proszę o rady .Pozdrawiam
:confused:
 

shinay

New member
Krychas napisał:
Witam Cię NOMAN,widzę że jestes szpecem "Samsungowym"
to ze kupil tv i jest niezadowolony czyni go "specem"?

jest niezadowolony z powodu moze SLABEGO sygnalu kablowki
a moze nieumiejetnosci okielznania ustawien.. kto wie.
a moze wyobrazal to sobie inaczej...

ale co to ma do Ciebie "krychas" skoro masz
zupelnie inna bajke "Cyfrowy Polsat i kupiłam nowy dekoder HD" ?
 
Ostatnia edycja:

noman75

New member
1.
przez caly weekend googlalem, testowalem,zmienialem a w poniedzialek zrenice mialem szersze od zlotowki...tez tam myslalem jak mowisz..zla kalibracja..ustawienia fabryczne rzadko sa akceptowalne..wydaje mi sie po prostu, ze ja zbyt wielkim pecetowym maniakiem jestem i tak samo jak wybieralem 3 miesiace monitor lcd do kompa, bo wszedzie widzialem duszki tak teraz mam pewnego rodzaju zboczenie w tym temacie....powiem ci spodziewalem sie, ze po wlaczeniu tv, zeskanowaniu stacji zobacze obraz jakosci hd na kazdym kanale..zyleta, z pieknymi kolorami zerowym smuzeniem nawet na najbardziej dynamicznych scenach..po prostu za bardzo sie nastawilem na cud techniki,ktory nie mial racji bytu w tej klasie cenowej..moze jestem za bardzo wymagajacy i zbyt skapy by dorzucic ze 2 tysiace i kupic sobie jakas toshibe regenza z serii z, czy jakis inny super hiper tv..to wszystko wiem..jednak po tych kilku dniach moge jedynie powiedziec, ze obraz z pc jest bardziej niz dobry (i nie staram sie go porownac ze swoim monitorem lcd), obraz hd jest przepiekny...moim subiektywnym zdaniem

redukcje szumow wylaczylem i faktycznie jest troche lepiej..nadal jednak niezybyt..nawet byl dzisij u mnie czlowiek z kablowki, bo powiedzialem ze mi wszystko sniezy i moze cos wymienic, podkreci :) zrobil to i szumow to moze i juz nie ma..ale i tak jakosc taka jaka byla wczesniej

co do podlaczenie do komputera...to lepszy obraz uzyskam via hdmi czy dsub?
dsub ma dodatkowe opcje w menu samego tv..a hdmi to wiadomo trzeba juz bawic sie ustawieniami karty graficznej.. w tym wypadku nvidia 8800

potwierdzam tez to co przeczytalem na forum, ze przy podlaczonym hdmi dzwiek burczy czy tez warczy..w kazdym razie jest znieksztalcony ..nawet przy niskim poziomie glosnosci


podjalem decyzje, ze sprzedam go szybko teraz i jednak doloze do jakiegos 100hz...panasonic lx70p albo lx700 albo JVC 32 P 80 albo toshiba...nie wiem jeszcze..no nic..coraz bardziej mysle o tym by zaprosic do siebie kikkiego :)



SlawekR napisał:
Z tego co tutaj wyczytałem, znaczy się z opisywanych wrażeń wynika, że kolega ma bardzo źle skaibrowany telewizor. Niestety ten model wymaga sporo zachodu i poświęcenia czasu, aby go prawidłowo ustawić. Przykładowy zestaw nastaw podałem na tym drugim forum, linka nie podam bo nie wolno :). Wygooglasz sobie. Z opinii innych wynika, że udało mi się znaleźć złoty środek jeśli chodzi o nastawy dla tego TV. Przed kalibracją odczucia miałem podobne, po rawidłowym ustawieniu efekt końcowy zmienił się diametralnie.

Druga sprawa: koniecznie wyłącz układ redukcji zakłóceń. Ma on zasadniczo destrukcyjny wpływ na czas reakcji i smużenie i jeszcze kilka innych efektów pojawiających się choćby podczas oglądania meczu.

Trzecie sprawa: w tym TV spokojnie i bez kombonacji da się uzyskać natywną rozdzielczość matrycy przy połączeniu komputerowym i to zarówno po HDMI jak i D-Sub. Model ten stawiałbym jako wzorzec współpracy telewizora LCD z komputerem.
 

noman75

New member
wyluzuj kolego..offtopicowo zajechalo troche...nie wiem dlaczego Krychas mnie tak nazwal,bo jedyne co mam wspolnego z samsungiem to:

1. kupilem tv tej firmy
2. jeszcze 2 lata temu uwazalem samsunga za kompletny tajlandzko-tajwanski bubel

tak jak wielu na tym forum szukalem informacji,ktore mogly mi pomoc w wyborze dobrego tv...przez ostatni miesiac przeczytalem chyba wszystko co jest na tym forum..odwiedzilem media,elektro,euro agd, i mnostwo mnostwo innych dziwnych sklepow w poszukiwaniu odpowiedniego dla mnie sprzetu...
w koncu zdecydowalem sie na samsunga i opisalem swoje wrazenia...wiem jaki powienien byc obraz..potrafie dla wlasnych photoshopowych potrzeb ( a tym sie zajmuje zawodowo) skalibrowac monitor lcd...ale z tv nie mialem do czynienia..to moje pierwsze kroki...czytam, ucze sie,probuje..ale nawet jesli uda mi sie ustawic to wszystko troche lepiej to i tak zdecydowalem sie sprzedac ten tv i kupic jakis 100hz i w tej kwestii nie powiesz mi, ze nie bedzie to lepszy wybor...dzieki za opinie w kazdym razie..cenie sobie kazde slowo..

pozdrawiam


shinay napisał:
to ze kupil tv i jest niezadowolony czyni go "specem"?

jest niezadowolony z powodu moze SLABEGO sygnalu kablowki
a moze nieumiejetnosci okielznania ustawien.. kto wie.
a moze wyobrazal to sobie inaczej...

ale co to ma do Ciebie "krychas" skoro masz
zupelnie inna bajke "Cyfrowy Polsat i kupiłam nowy dekoder HD" ?
 

Krychas

New member
Samsung jeszcze raz

Nazwałam Nomana specem bo trzeba dużego samozaparcia i cierpliwosci żeby tak drążyć temat.Ja bym dawno odpuściła.Jak w końcu kupię tego Samsunga to jeszcz raz przestudiuje Wasze fora , bo jest tam sporo informacji a ja jestem "zielona" w tym temacie.Pozdrawiam:???:
 

czajac

New member
Co prawda mam model LE 32 s 81 ale że telewizory te są praktycznie te same to mam jedno pytanie bowiem nie potrafie sobie poradzic z jednym problemem. PO zmianie z trybu dynamicznego na standardowy lub film po jakimś czasie sam mi powraca na dynamiczny. W instrukcji nie ma zadnej informacji na temat zapisywania ustawien. JAk sobie poradzic z tym problemem?
 

mataman

New member
Bez reklam
Poprostu nie mogę. Po pierwsze na forum było o tym 1000 razy a po drugie stary strona 9 polskiej instrukcji, jest jak BYK napisane. Masz ustawiony tryb sklep, musisz zmienić na dom i tv będzie zapamiętywał ustawienia.
 

Krychas

New member
Słowniczek

Wiem , że nie na temat ale jestem nowa i "zielona" w tej materii ,dlatego chcialabym skorzystać ze słowniczka /regulamin tak radzi/tylko nie wiem jak? Proszę o pomoc.Pozdrawiam:hmm:
 

zorkadar

Member
Witam
Już byłem raczej zdecydowany na Samsunga LE32R82B jednak po przeczytaniu tego wątku nie wiem co robić.....
Panasonic LX70 byłby dużo lepszym wyborem?a może jeszcze coś innego w cenie do 3 tys. max.3.5tys.
Chciałbym dokonać rozsądnego wyboru co by pożniej nie być rozczarowany tak jak kolega noman75.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

motto77

New member
Też sobie taki sprawiłem. Początkowo szukałem jakiegoś FullHD, ale znajomy elektronik uswiadomił mnie, że jeśli szukam tv do 32 cali to przepłacanie za FullHD nie ma senu, bo po prostu nie zobaczę róznicy pomiedzy takowym a HD Ready. Kupowanie z kolei większego do mojego mieszkanka w bloku po prostu mija się z celem. Zdecydowałem się więc po obejrzeniu w pracy kilkunastu TV z tym samym programem na wszystkich i na raz na Samsunga LE32R82B, bo obraz na nim był najlepszy (a brałem takze pod uwagę telewizorki duzo droższe i uwierzcie na słowo, że cena była czynnikiem drugorzędnym).

Pierwsze wrażenia? Mam setboxa z kablówki dającego sygnał z jakością DVD, o ile nie widziałem różnicy na starym TV (CRT 28 cali) pomiędzy jakością z setboxa a sygnałem analogowym, o tyle na Samsungu róznica jest piorunująca (szczególnie na CANAL+ FILM, gdzie 90% filmów idzie 16/9). Ogólnie jak się posiedzi troszke w ustawieniach to efekt jest zadziwiający.

Od połowy lutego moja kablówka w ofercie będzie miała już programy HD i zarezerwowałem sobie już setboxa HD podłączanego do tv przez HDMI a nie eurozłącze, wtedy też dopiero będę mógł ocenić w pełni możliwości tego TV).

Ja osobiście bardzo polecam ten model.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

tommek82

New member
Bylem dzis w mediamarktcie i stal obok siebie 37 calowe SONY i Samsung R82B i wlaczony byl Nsport i na Samsungu na niektorych elementach np nazwisko komentatora czy nawet logo widac bylo pikselozke natomiast na Sony (i stojacym obok Sharpie) nie, macie tez tak u siebie ???
 
Do góry