Samsung LE32M87BD cała prawda o 100Hz

gracek23

New member
Witam !

Jestem nowym użytkownikiem forum ale przeglądałem od około 2 miesięcy tematy związane z telewizorami LCD 32" i od 2 dni jestem właścicielem SAMSUNGA 32M87BD.
Uprzedzam, że przed założeniem tego tematu nie znalazłem konkretnej odpowiedzi w niżej zawartym pytaniu.
Moje pytanie jest takie:
Czy model LE32M87BD posiada 100Hz czy to tylko chwyt marketingowy sprzedawców ??

Zanim dokonałem zakupu owego telewizora sprawdzałem w różnych sklepach jak i sklepach internetowych specyfikacje owego modelu. Praktycznie wszędzie jest podana informacja iż owy model posiada technikę100Hz
poniżej przykładowe linki do internetowych sklepów podających własnie taką specyfikację:
http://www.otomedia.pl/produkt/samsung_telewizor_lcd_le32m87b.php
http://www.krystecki.pl/-p-1096.html
http://www.mixmedia.pl/?zobacz=8489
http://www.rtvmedia.pl/produkt-p-Samsung LE32M87BD,0.html
http://www.avmania.pl/product_info.php?products_id=7292
i duzo wiecej jeszcze sklepów internetowych takie informacje podaja jak również dzwoniąc do kilku sklepów i pytając sprzedawców usłyszałem informację iż ten model jest 100Hz.

Na stronie producenta (link niżej)
http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le32m87bd.asp
w specyfikacji owego telewizora nigdzie nie widnieje iz jest 100Hz, z ciekawosci zadzwoniłem na infolinie Samsung Polska i zapytałem czy owy model posiada technikę 100Hz.
Pani z która rozmawiałem powiedziała że model LE 32M87BD nie jest 100Hz telewizorem a jedynie 60Hz. Poprosiłem o zweryfikowanie tej informacji z powodu iż na wielu stronach internetowych sklepów w specyfikacji podają własnie, że ten model jest 100Hz, po chwili oczekiwania Pani ponownie potwierdziła (musiła konsultować), że ten model jest tylko 60Hz.

Co w takim przypadku zrobić kiedy przed dokonaniem zakupu pytałem sprzedawcę o te 100Hz w tym modelu i zapewnił mnie, że ten telewizor jest 100Hz. Dokonałem zakupu a teraz czuję się oszukany i nie podoba mi się ten fakt.

Więc czy jest 100Hz ten model czy jednak tylko 60Hz ??
Czy w takim przypadku kiedy potwierdzona została informacja przez pracownika Samsung Polska o 60Hz w tym modelu moge zwrócic telewizor do sklepu w którym dokonałem zakupu i rządać zwrotu pieniędzy ?

Dodam, że pisze posta z pracy i nie mam możliwości sprawdzenia czy na kartonie lub w instrukcji jest gdzieś zamieszczona informacja o tym że ten model jest 100Hz lub tylko 60Hz ale jesli ktorys z posiadaczy mogłby to sprawdzić i napisać jak jest będę bardzo wdzięczny bo to dość też ważna informacja. Żona niezbyt na tym się zna a ja będe dopiero w domu na święta wieczorem.

Proszę o pomoc ww wymienionej sprawie.
 

Bolo35

New member
Byłem zdecydowany na ten model ale po przeczytaniu Twojego posta o braku 100Hz zwątpiłem.Masz racje że na stronach sklepów internetowych wszędzie podają że ma te 100Hz. Sprawdziłem to na angielskiej stronie Samsunga i tam jasno piszą że ma 100Hz ale w symbolu modelu dodano na końcu literkę X.
Myśle że LE 32M87BD jest 50/60Hz a LE 32M87BDX 100Hz.
 

maurooooo

New member
jest 100HZ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Model o ktorym mowicie mianowicie 32m87 jako jedyny z seri m na rok 2007 jest 100hz jednak w porownaniu do wersji poprzedniej w menu nie mozna wylaczyc tych 100hz .Natomiast ta baba z infolini najwidoczniej jest niedoinformowana.Jesli chodzi o specyfikacje na samsung.pl owszem na chwile obecna nie ma tam wzmianki ze dziala w 100hz aczkolwiek kiedys taka informacja byla...Sam jako pracownik sklepu mialem taka sytuacje ze klient wrocil oburzony gdyz twierdzil ze to 60hz bo na stronce poslkiej nic nie ma....no ale podalem mu specyfikacje z oryginalnej stronki samsunga gdzie jest to opisane ... za chwile wam ja podam gdy tylko odnajde ...
ps: podlaczalem go pod hd i dziala w stu hercach uwierzcie na slowo:)
 

maurooooo

New member
....

a co do oznaczen bd czy bdx to nie ma to znaczenia czesto sa to oznaczenia modelu rzucanego na konkretny rynek np 32r83 jest to wersja tylko i wylacznie dla amerykanskiej sieci nie pamietam jakiej... info od przedstawiciela samsung polska:)
 

Bolo35

New member
Kupiłem ten telewizor, niestety ma 60Hz przynajmniej tak napisano w instrukcji obsługi na str.59 (1360x768@60Hz) przed zakupem dzwoniłem na info do Samsunga i tam też przekazano mi powyższą informacje,dodając że jest funkcja która elektronicznie podciąga go pod 100Hz ale typowych 100Hz nie posiada. Najlepsze jest to że w MM mają go wystawionego jako 100Hz i na dowód tego pokazują katalog Samsunga gdzie jak byk zaznaczono w tabeli że model LE32M87B jest 100Hz.
 

Bolo35

New member
LE32M87BD jest 100Hz !!!!!!!!

Ale jaja 09.01.2008 Samsung podaje że nie jest 100Hz a dzisiaj 14.01.2008 że sprawdzili i na 100% matryce ma 100Hz !!!!!!!!!! Za wprowadzanie klientów w błąd bardzo przepraszają i sprawdzają pozostałe modele z seri M na obecność 100Hz:)
 

maurooooo

New member
:)

Zmienili informacje o nim bo napisalem w uwagach na ich stronce(jest taka opcja ankiety) ze podaja nieprawdziwe fakty i jak widac poskutkowalo:) pozdro a co do opisu z tylu tvika ze 60 hz to szczerze mowiac nie widzialem jeszce na zadnej 100hz ze z tylu ma napisane 100hz a co do sprawdzenia modeli powyzej 32 cali to szczerze im wspolczuje chyba im napisze ze niestety nie maja tej funkcji i zaoszczedza czas huehuehuehhue



http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le32m87bd.asp hmmm ale ja nie widze tej zmiany?????
 
Ostatnia edycja:

eryktrick

New member
Witam wszystkich.
Pieknie tak piszecie o tych telewizorach, ze i ja postanowilem sie poradzic.
Kupilem sobie wlasnie SAMSUNG LE32R87BDX/XE i wszystko jest piekne ale...
Czy to normalne ze telewizor po wylaczeniu piszczy, gdy wylacze go z sieci jest ok ale na stand by piszczy, czy to jakies uklady pod wplywem przeplywajacego pradu drgaja i wydaja taki dzwiek?
Jest to denerwujace gdy chce zasnac. Czy to jast wada czy tak jest i juz, bo nie wiem czy isc z tym do sklepu.

Nastepny problem to, mam podlaczony dekoder polsatu Echostar DSB 717 i problem jest tego typu, ze po wlaczeniu telewizora i dekodera pilot od dekodera nie dziala musze poczekac okolo 10-15 min zeby telewizor sie "rozgrzal" i wszystko wraca do normy. ale przez ten czas nie moge nic zrobic.

Poradzcie cos prosze.
Wielkie dzieki za pomoc.
 

Janek76

New member
m87bd

kupiłem ten TV w paździeniku 2007r, 19 grudnia oddałem do serwisu (obraz się "skończył" :) ), do dziś - 25.01.2008 jeszcze go nie odzyskałem, w serwisie samsunga w Bydgoszczy powiedzieli, ze czekaja na potwierdzenie o wymianie sprzętu , która ma przyjść z centrali samsunga w warszawie. Jak juz potwierdzenie przyjdzie to mam je sobie odebrac i z nim do sklepu w którym kupiłem LCD-ka po nowy. Jeżeli nie będą go mieli w sklepie to będę zmuszony na dalszy okres oczekiwania. A co do 100Hz to nie jest to wazne w LCD-kach, najważniejszy to czas reakcji, a w tym modelu jest naprawde dobrze. Ale nie życze nikomu oddac sprzętu do serwisu samsunga:x
 

km1963

New member
Bez reklam
Panowie

No naprawdę bez urazy ale czy Wy aby czytali co to jest technologia 100 Hz i odświerzanie 60 Hz i używali opcji szukaj

Pozdrawiam
 

maurooooo

New member
:)

hehe 100hz nie jest wazne ....nie no masakra hehe radzilbym wlaczyc np 46 100zh i zwykla 50hz .... czas reakcji?? hmm czy ma 5ms czy 8ms one i tak smuza........
 
Do góry