Samsung LE32M87B

Kondi2006

New member
Witam,

Mam pytanie bo zastanawiam sie nad zakupem Samsunga LE32M87B ?

Czy jest dostepna do niego instrukcja w jezyku PL?

Czy ktos go posiada i moze mi powiedzec jak sie zachowuje przy sygnale analogowym z kablowki ?

Pozdrawiam i bede wdzieczny za informacje
 

emin

New member
Mam kablówkę Vectra, jakość obrazu zależy od jakości nadawania programu. Są programy, ktore całkiem dobrze się prezentują oraz takie co nie warto nawet patrzeć. Widać jak dużą kompresję używają do przesyłania programów. Przeważnie jakość jest gorsza niż Div-X. A manta na komponencie daje całkiem dobry obraz.
 
emin napisał:
Mam kablówkę Vectra, jakość obrazu zależy od jakości nadawania programu. Są programy, ktore całkiem dobrze się prezentują oraz takie co nie warto nawet patrzeć. Widać jak dużą kompresję używają do przesyłania programów. Przeważnie jakość jest gorsza niż Div-X. A manta na komponencie daje całkiem dobry obraz.
właśnie się powoli przymierzam do tego modelu i się zastanawiam jak wyglądaja na divx na tym cudzie puszczane z kompa?? Ciekawi mnie jakość divx 1cd i 2cd.
Da radę to obejrzeć?? Czy też pikseloza będzie widoczna ??
 

paradoks1

New member
lolekanabolek napisał:
właśnie się powoli przymierzam do tego modelu i się zastanawiam jak wyglądaja na divx na tym cudzie puszczane z kompa?? Ciekawi mnie jakość divx 1cd i 2cd.
Da radę to obejrzeć?? Czy też pikseloza będzie widoczna ??

Z divx będziesz bardzo:eek:k: zadowolony. Pikseloza jest praktycznie nie widoczna
 

emin

New member
U mnie jest przez HDMI. Jakość świetna. DivXy są lepszej jakości niż się spodziewałem, zwłaszcza te 2-płytowe. A obraz HD to bajka.
 

paradoks1

New member
seboy napisał:
paradoks1 A jakim kablem masz połączony tv z kompem?? Próbowałeś przez hdmi??



divixy oglądam przez Mantę. Kompa nie podłączyłem stoi w drugim pokoju, Ten temat już napewno był przerabiany poczytaj posty napewno coś znajdziesz
 
emin napisał:
U mnie jest przez HDMI. Jakość świetna. DivXy są lepszej jakości niż się spodziewałem, zwłaszcza te 2-płytowe. A obraz HD to bajka.
rozumiem się, że masz kartę graficzną z wyjściem HDMI i podłączyłeś to kablem HDMI - HDMI. Można wiedzieć jaka to karta, muszę sobie jakąś wybrać.

paradoks1 napisał:
divixy oglądam przez Mantę. Kompa nie podłączyłem stoi w drugim pokoju, Ten temat już napewno był przerabiany poczytaj posty napewno coś znajdziesz
kumpel mój widział divx z manty na LCD 40cali i obraz był bardzo wąski. Duże czarne pasy na górze i dole. I chyba nie ma tutaj zbyt dużego pola manewru w przeciwieństwie do divx puszczanych z kompa. Tam soft pozwala odpowiednio to przeskalować aby obraz był na całym ekranie. Ja obecnie z powodzeniem używam vobsub filter aby odpowiednio ustawić divx FullScreen i WideScreen. Oczywiście na razie ogladam je na tradycyjnym TV
 

paradoks1

New member
lolekanabolek napisał:
kumpel mój widział divx z manty na LCD 40cali i obraz był bardzo wąski. Duże czarne pasy na górze i dole.


Nie do końca masz rację nie wiem jak w innych modelach ale w 32m87 jest możliwość rozciągnięcia obrazu w górę. troszkę zabawy i problem z głowy ;)
 

p80

New member
Od wczorajszego dnia (wieczora) jestem posiadaczem tegoż modelu ;)
Dostałem świeżą produkcję tzn. model P8 czyli sierpień 2007 ;) lecz seria AQ01 - nie wiem czy to ważne. TV super - narazie sprawdziłem tylko sygnał ze zwykłej anteny i ku mojemu miłemu rozczarowaniu jest naprawdę OK. Sygnał z DVD po Euro (RGB) super. Innych nie sprawdzałem.
Zaznaczam, że u siebie nie zauważyłem żadnego niepokojącego efektu, tzn. żadnych martwych pikseli, żadnych chmurek, itd. ;) Mnogość możliwości zmiany ustawień parametrów. Co do głośników to... są. Nie jest tak źle, jak to niektórzy pisali, norma, za to gra głośno (wieczorem miałem ustawioną głośność na poziomie 6-7 na 100 chyba).
Generalnie polecam ten tv - dla mnie zachwyt.
No ale..... żeby nie było tak różowo..... mam krzywo wykonane mocowanie stopy, tzn. telewizor jest przechylony w lewo (różnica pomiędzy wysokością lewegi i prawego boku to około 1-1,5cm!!!). Nie sądzę aby było to normale... Wykluczamy kabelki - bo stan taki zauważyłem jeszcze przed podpięciem do tv czegokolwiek. Noga chyba też ok (choć muszę dokładniej sprawdzić), lecz wydaje mi się, że to stelarz w tv jest krzywo ustawiony. Gdybym planował zawiesić tv na ścianie to nie było by problemu, a tak.....:( :( :( Spróbuję dziś podzwonić tu i tam, jakie propozycje dostanę, ale trochę się boję, że jeśli nawet w sklepie wymienią mi ten tv, to nowy model który dostanę będzie jakiś trafny (wchodzi o matrycę).

Reasumując:
PLUSY: zaczynam dopiero się bawić nim (na łikend przysiądę w wolnej chwili), ale już teraz oceniam go ok (jak sprawdzę inne źródła sygnału to dam znać czy dalej obstaję przy tej pozytywnej ocenie)
MINUSY: brak dobrego dopasowania nogi do tv - pochylenie w lewo :twisted:
 

kosa70

New member
lolekanabolek karta z wyjściem HDMI to np. ATI Radeon 2600 XT(to jest wyjście full HDMI czyli dźwięk i obraz). W komputroniku masz np. bardzo fajną kartę Asusa za 509 zł. A po za tym możesz podłączyć każdą kartę z wyjściem DVI za pomocą przejściówki DVI-HDMI, tylko wtedy przy takim podłączeniu będziesz miał obraz przez HDMI, a dźwięk będziesz musiał pociągnąć sobie osobno kabelkiem minijack-chinch. Samsung o którym mowa posiada specjalne wejście dźwięku dla komputera.
 
Ostatnia edycja:
@kosa70
karta wygląda ciekawie, nie powiem. Będzie trzeba ją wziąć pod uwagę. Nie wiem tylko czy szukać czegoś z rodziny ati czy nvida. Gdzieś tutaj na forum narzekali, że z kartami ati są większe problemy ;-))
obecnie mam ati, z której jestem zadowolony i sentyment mi mówi bierz ati ;-))

jak się nie mylę, w jakości obrazu nie powinno być różnicy między hdmi-hdmi a hdmi-dvi?????????
Więc pewnie wybór sposobu podłączenia będzie zależał od tego z jakimi koncówkami uda mi się kabel dorwać. A mowa jest o kabelku 10 m ;-))

a co do dźwięku - on i tak będzie szedł przez SPDIF do KD :)
 

kosa70

New member
lolekanabolek karty Ati też mają wyjście DVI(HDMI przez przejściówkę DVI-HDMI), dodatkowo na grafice jest czip z dźwiękiem 5.1 także zakładając przejściówkę DVI-HDMI masz pełne HDMI. Karty Nvidi(taką mam 8800GTS) też zakłada się przejściówkę DVI-HDMI i kabelkiem HDMI idzie sygnał cyfrowy, ale niestety już bez dzwięku. Jakość po zastosowaniu przejściówki i kabla hdmi jest w pełni cyfrowa, czyli super, jest tylko kwestia czy TV który masz, na wejściu HDMI przyjmuje rozdzielczość natywną TV(tak jak to mają nowe Samsungi, ale tylko na wejściu HDMI nr.2), wiadomo że TV LCD najlepiej wyświetla obraz w swojej rozdzielczośći. A jeżeli chodzi o kable to tu masz namiary na kabelek kabelek 10m i przejściówka. A co do kart to każdy ma swoje zdanie też chciałem tego Radka, ale znalazło się troszkę więcej kaski i kupiło się coś mocniejszego. Myślę że jak nie jesteś fanem liczenia FPS-ów w grach to taki Radeon 2600 XT w zupełności Ci wystarczy, ale decyzja należy do Ciebie.
 
Ostatnia edycja:

p80

New member
Witam ponownie
Mój egzemplarz 32m87 po bojach i przepychankach ze sklepem internetowym (dużym) - odnośnie niedopasowanej nogi do tv (mocno przechylony w lewo) - został serwisowany (aby nie popaść w nerwice odpuściłem sobie dalsze postępowanie wobec sprzedawcy). Poprawili mi znacznie "kąt pochylenia" przez drobne zabiegi manualne, ale jak dla mnie to jeszcze za mało, więc samemu dałem podkładki tu i uwdzie i... jest OK - tv stoi poziomo. Sama matryca jest OK - brak badpixeli i chmurek. Czerń jest czarna, ustawiłem -zmniejszyłem nawet kontrast na 80%.
Poprawiam swoją pomyłkę z wcześniejszego postu - moja seria to AN01.
Co oznacza (jakby kto nie wiedział), że producent matrycy to nie Samsung. Ale mnie to nie boli, bo jest all ok. Do menu serwisowego nie wchodziłem (bo i po co?), tak że nie podam wersji firmware, ale jest to model P8 czyli sierpień więc chyba soft też jest nowy (choć czytałem na forach ang, że z tym jest różnie....).
MoviePlus - faktycznie efekt przynosi trochę dziwny - tzn. czasem dobrze jest włączyć tą funkcję, ale generalnie to mam ją wyłączoną bo jest wtedy "filmowo".
Co do jakości tv i odbioru sygnalu, to naprawdę nie mam uwag. Nadal pozostaję przy swojej wcześniejszej opini.
Sygnał z analoga - (zwykła antena) jest dobry - oglądam z odległości około 3,5m i efekt odbioru jest dla mnie lepszy niż na CRT. Zależy to oczywiście od jakości sygnału danego kanału.
Sygnał z DVD - podłączone przez EURO1 RGB - dla filmów DVD super; dla VCD marnie - widać pixelozę.
Sygnał z kompa - super, poezja!!! Podłączyłem swojego lapka gdzie mam ustawiony max. czyli: 1280x800 przez złącze VGA (D-SUB) i TV sam się dopasował - wyświetla na max. swojej rozdzeilczości 1366x768 - i szczerze mówiąc tv chyba zmienił rozdzielczość na lapku bo nie ma żadnych zniekształceń - dodatkowo zapodałem nokia_test i ok. Gierki wyglądają SUPER!!!
Sygnał HD - nie mam niestety satelity, ale pobrałem różne próbki filmików HD z netu. Moje DVD oczywiście nie chciało tego wyświetlić, ale zobaczyłem ten materiał przez kompa (lapka) przez VGA. - jak dla mnie bomba - barwy piękne, obraz czysty, ostry jak żyleta !!!
PIP - udało mi się uruchomić tylko: główny PC - okno PIP telewizja.
 
Do góry