Samsung LE32E420 - brak kanałów cyfrowych

Estemon

New member
Witam. Zaznaczam, że jestem nowym użytkownikiem.

Otóż przejdę do sedna. Kupiłem wyżej wymieniony model swojej dziewczynie. Instalacja przebiegła dość banalnie, proste wyszukiwanie kanałów itd. Po tym napotkałem swój problem. Otóż żadne z kanałów cyfrowych nie działały. Wyglądało to w ten sposób, że ekran był po prostu czarny, co jakiś czas jakieś trzaski, za chwilę piksele, później znowu nic. Gdzieś w ustawieniach sprawdziłem jakość sygnału i wahała się nie przeskakując mniej więcej 23. Wyżej był pasek z błędami, który skakał od 0 do ponad 100. Pomyślałem, że to wina kabla od anteny więc przeniosłem telewizor do pokoju na parterze gdyż tam stoi dużo większy odbiornik (LG) na którym wszystko działa bez zarzutów. Podłączyłem pod tamten kabel i niestety było podobnie tzn. trzaski i piksele. Różnica polegała jednak na tym, że jakość sygnału dochodziła do 100, błędy mniejsze lecz jednak były.
Na antenach się raczej nie znam, mają jakąś na dachu (jest to domek jednorodzinny) i podejrzewam, że jest ona dość stara, gdyż nikt nigdy się tym raczej nie interesował. Czy ten działający LG posiada jakieś mocniejsze mechanizmy niż Samsung? Nie chciałbym robić z siebie głupka i oddawać do serwisu bo problem może okazać się banalny..
Stąd moja prośba o pomoc
 

Estemon

New member
Przejrzałem ustawienia, w sumie to niczego tam aż tak bardzo nie można pozmieniać. Napisałem do supportu Samsunga, to mi odpisali, żebym ściągnął firmware. Rozpakowałem, wrzuciłem na pendrive'a a tv nie wykrywa na nim żadnych sterowników. Podali mi dokładnego linka.

Czy mój model LE32E420 i LE32E420E2W to ten sam model? W opcjach na ich stronie innego nie ma więc to pewnie to samo.
 

fidotp

New member
Przesterowany sygnał.
W antenie zapewne wzmacniacz a na wtyczce zasilacz.
Pixeloza to objaw złej instalacji antenowej.
Wejdź na forum Elektrody, tam jest wiele takich przypadków.
Pomaga symetryzator a nie nowy firmware.
 

Estemon

New member
Dzięki za odpowiedź.
Nie chce udawać mądrzejszego ale wcześniej pisałem, że podłączałem TV pod kabel pod którym inny TV normalnie działa (w innym pokoju) i Samsung reagował podobnie tzn. źle. Czy to nie wyklucza opisanych przez Ciebie przyczyn?

I jeszcze z tym pendrive'em. Czy to nie dziwne, że nie znalazł na nim nic? Czy system plików przy formatowaniu ma jakiekolwiek znaczenie?

Teraz przyszła mi na myśl jedna rzecz. Na starym telewizorze obraz był dość słaby(analogowo), np TV4 kompletnie nie dało się oglądać. Więc to by potwierdzało złą instalację antenową.
 

deywies

New member
Bez reklam
plik z firmware skopiuj na pendrive'a i z niego rozpakuj. (Nie baw się w kopiowanie bo nie bedzie dzialac).


Też mam szajsunga i panasonica. Cyfrowa kablówka (DVB-T, nie kodowana)
na panasonicu chodzi ok, a na samsungu co niektóre kanały się krzaczą (okresowo).
Na moją logikę po prostu samsungi sobie słabo radzą z gorszym sygnałem.
 
Ostatnia edycja:

Estemon

New member
Z firmware robiłem dokładnie tak jak opisałeś. Próbowałem z trzema pendrivami. Czytałem trochę o tym w sieci jakieś stare posty, że niektórzy zmieniali nazwy plików itd. Komuś też zadziałało nagle po piętnastym formacie pendriva. Trochę to denerwujące bo wątpię, żebym robił coś źle:-/
 

fidotp

New member
Samsung może mieć bardziej czuły tuner i dlatego na tej samej instalacji antenowej działającej z innym TV robi problemy.
A problemem może być za mocny sygnał.
Jeden tuner sobie poradzi a drugi będzie krzaczył.
Do poprawki instalacja antenowa.
Jak antena ze wzmacniaczem to spróbowałbym użyć zamiast niego symetryzator.
 
Do góry