Samsung LE32C530 - problem z Hdmi - TV "nie widzi" dekodera przez Hdmi

darek83

New member
Witam,
w ostatnim czasie w moim Samsungu LE32C530 pojawił się dziwny problem z odbiorem TV z dekodera (Multimedia) poprzez złącze HDMI. Przez złącze SCART jest wszystko OK.
Często telewizor "nie widzi" dekodera przez HDMI a jak nawet zaskoczy to pojawiają się problemy z zanikaniem dźwięku lub migającym obrazem. Mam również podłączony do telewizora przez drugie HDMI komputer stacjonarny i tutaj nie ma żadnych problemów z wyświetlaniem obrazu i dźwięk też jest ok. Zmiana gniazda do którego mam podłączony dekoder też nic nie daje, również sprawdzałem na innych kablach żeby wykluczyć kabel HDMI. Początkowo myślałem że problem leży po stronie dekodera i kablówki skoro nie ma problemów z komputerem podłączonym przez HDMI ale mam ten sam dekoder w drugim pokoju, w którym działa dobrze inny telewizor więc sprawdziłem czy będzie tak samo na innym dekoderze i okazuje się że też ten sam problem czyli dekoder raczej też można wykluczyć.
Po jakimś czasie dopiero zauważyłem taką prawidłowość, że jak włączę komputer, nie koniecznie z przekazywaniem obrazu- wystarczy samo włączenie, że telewizor rozpozna aktywne HDMI to jak ręką odjął problem znika i można oglądać z dekodera po Hdmi. Wyłączam komputer- obraz z dekodera znika i napis "brak sygnału" a przecież dekoder nadal jest włączony i połączony kablem Hdmi z telewizorem i wybrane prawidłowe źródło.
Czy może ktoś spotkał się z takim problemem i jak to można rozwiązać bo nie wygląda mi to na usterkę sprzętową.
Dodatkowo zrobiłem poniższe czynności które też nic nie pomogły:
Reset telewizora do ustawień fabrycznych z poziomu menu serwisowego, aktualizacja softu telewizora przez USB do najnowszego jakie było dostępne na stronie Samsunga oraz procedura znaleziona w internecie dla tv Samsunga gdy przestają działać porty Hdmi, polegająca na odłączeniu kabla zasilającego na 10 minut, następni podłączaniu urządzeń po kolei do portów a nie wszystkich naraz itd..
 
Ostatnia edycja:
Do góry