Samsung LE32B450 podłączony do komputera - brak dźwięku

Michas303

New member
Witam. Nie dawno kupiłem sobie komputer. Po podłączeniu do telewizora kablem HDMI nie puszcza mi głosu. Obraz jest, ale za chiny nie mogę uzyskać tego głosu :/ Podłączam kabel (sry ale nie wiem jak się nazywa :/) do Audio Out w telewizorze (czerwony i biały) i do zielonego przy komputerze ( jakąś czarną końcówką) i nic :< Próbowałem wkładać do czarnego, żółtego itp. i dalej nic. Mam kartę Ati Radeon 3000 HD. Może ktoś wie o co chodzi?


Ps. Jeśli zły temat to przepraszam, ale wszystko wskazywało żę tu mam napisać :)
 

tdx

New member
Bez reklam
w tayu w pasku start kliknij glosnosc otworz ustawienia i domysle urządzenie audio wybierz HDMI output - puści Ci dzwięk po HDMI
 

dragon_2009

New member
po pierwsze jak podłączasz kompa do TV po HDMI to TV powinien sam wykryć kabelek i przełączyć żródło dźwięku. jeżeli tak się nie dzieje zrób jak napisał kolego wyżej. na pasku w przy zegarku otwórz ikonkę głośnika i ustaw na domyślnie HDMI audio out.

Ps. jeżeli podłaczasz przez przejściówkę z wyjścia głośnikowego w komuterze to 2xchinch (czerwony i biały) podłacz w TV do audio IN a nie out.
 

Michas303

New member
No właśnie nie mogę zmienić :< Piszę tylko Realtek HD Audio outpup, Realtek HD Audio Input i Realtek HD Digital input. Jeszcze jakieś propozycje? Jakby się udało to oszczędził bym na głośnikach :p
 

tdx

New member
Bez reklam
Musi Ci karta umożliwać puszczenie cyfrowo wyscia audio z kompa. Na jakim systemie pracujesz? Jaka grafika czy masz zainstalowana jesli ati to sprwadz czy masz ATI HDMI Audio.

pozdro
 
Ostatnia edycja:

dragon_2009

New member
No właśnie nie mogę zmienić :< Piszę tylko Realtek HD Audio outpup, Realtek HD Audio Input i Realtek HD Digital input. Jeszcze jakieś propozycje? Jakby się udało to oszczędził bym na głośnikach :p

najeżdzasz na ikonkę głośniczka przy zegarku->prawy klik->urządzenie do odtwarzania->zakadka odtwarzanie->HDMI Audio out zaznaczasz->ustaw jako domyślne.

jak nie masz HDMI audo out tzn ze karta dźwiękowa nie ropoznaje podłączonego kabla. zaktualizuj sterowniki? a kartę masz ATI czy NVIDIA?

ps. podłącz kablem HDMI kompa do TV, w TV wybierz źródłó w TV tak byś widział w TV pulpit kompa, otwórz głośniczek przy zegarze i zrób printscreena i pokaż nam.
 
Ostatnia edycja:

Michas303

New member
Mam windows XP. Karta graficzna Ati Radeon HD 3200. Jeśli wejdę do Panel sterowania -> dźwięki i urządzenia audio -> Sprzęt to piszę mi Ati HDMI Audio to urządzenie działa poprawnie. A sterowniki to coś marnie a nie chce aktualizować żeby się coś nie popieprzyło :p W karcie graficznej sterownik 8.641.0.0 a w Ati High definition Audi 5.10.0.6121

Obok zegarka mam głośnik od menadżera Realtek HD Audio i jak daje prawym to wychodzą takie opcje : Menadżer dźwięku, Multimedia, Windows Media Player, nagrywarka dźwięku i zarządzanie głośnością.
Koło zegarka jest też coś co się nazywa Głośność i jak włączę prawym to wychodzi Otwórz regulacje głośności i ustaw właściwości Audio.

PS. Nie jestem pewien ale mam chyba 2 karty graficzne ( jeśli to możliwe). Procki też mam 2
 

dragon_2009

New member
no i wchodzisz we właściwości audio i tam wybierasz domyślne żródło dźwięku.

ps. dwie graficzne to możliwe twój geforce i zintegrowana na płycie. procki 2 to już nie kiedyś (z 6-7 lat temu) były takie płyty na dwa procki ale nikt już ich nie produkuje.
 

pkomp

New member
dragon po raz kolejny nie czytasz i brednie odpisujesz

tdx napisał wszystko na ten temat
po podłączeniu kablem hdmi wchodzisz w panel sterowania->dźwięk i ustawiasz atmi hdmi jako domyślne wyjście audio
 

dragon_2009

New member
dragon po raz kolejny nie czytasz i brednie odpisujesz

tdx napisał wszystko na ten temat
po podłączeniu kablem hdmi wchodzisz w panel sterowania->dźwięk i ustawiasz atmi hdmi jako domyślne wyjście audio

przecież właśnie to napiałem. i wcale nie trzeba przez panel sterowania. można przez ikonę głośności przy zegarze.

jak ci się ku.wa nie chce czytać dokładnie to nie wmawiaj mi że pisze bzdury.
 
Do góry