Samsung LE32A456 i PC brak głosu

k_krzychu

New member
Witam szukałem już na wielu forach i nawet tutaj są podobne tematy i zastosowałem się do wszystkich zaleceń ale nic z tego po podłączeniu tv do pc kablem HDMI-DVI nie mogę w żadem sposób uzyskać dźwięku ani kablem optycznym ani na wejście jack próbowałem też tak jak jest w instrukcji z HDMI2 +Jack i nic dalej nie ma ale przy wejściu AVI IN + Jack głos jest i nie mogę sobie z tym poradzić posiadam telewizor Samsung LE32A456 karte graficzną PNY GF 9800gt (czy dvi+hdmi wysyła głos z karty graf)i karta dziękowa realteka 6 knałowa płyta głowna GIGABYTE GA-M56S-S3

Proszę bardzo o pomoc
 

pumexus

New member
Mądry człowiek z baranią głową /z własnego wyboru/ [bez obrazy CGC :)] "...No właśnie sęk w tym że nie do wszystkich kart dają takie przejściówki i wtedy jest problem, trzeba dokupić firmową bo na zwykłej dźwięku nie będzie..." adres wypowiedzi: hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27939&page=3&highlight=brak+d%BCwi%EAku
Przy tej karcie masz dwa wyjścia DVI, podłącz przejście pod drugie gniazdo a audio po JACK-CINCH do TV zadziała.

Opisywane rozwiązanie zadziałało u mnie. Nieistotne są modele karty graficznej / LCD. Istotne jest aby pod "dedykowane" wyjście na karcie graficznej podłączyć odpowiednią "dedykowaną" przjściówkę, w innym wypadku trzeba ominąć "dedykowanie" i puścić obraz drugim wyjściem a audio / dźwięk do LCD optycznie czy analogowo popłynie.
:hmm:Moim zdaniem na dedykowanym pod HDCP wyjściu przejściówki zwykłe lub uszkodzone będą powodować konflikt który uniemożliwia odbiornikowi LCD włączenie odbioru sygnału audio z innych niż hdmi wejść. Choć mogę się mylić to część praktyczna tej teorii sprawdza się u mnie.
 

k_krzychu

New member
I tu nie masz racji bo przejściówkę mam oryginalną ( w takich kartach są ).Jeśli chodzi o jacka to chyba nie przeczytałeś że posiadam takiego i z nim też głosu niema głos działa tylko w zestawieniu AVI IN więc wszystkie kable są dobre.Następnym razem prosił bym abyś przeczytał posta całego zanim zaczniesz odpowiadać na moje pytanie bo albo się nie znasz albo nie przeczytałeś i teraz piszesz takie bzdety :).Jeśli chodzi o skierowanie osobno strumienia głosu i obrazu w opcjach tv to nie da rady ma to automatycznie nie mogę wziąć głosu z kanału AVI a obrazu z HDMI powinieneś o tym wiedzieć
 
Ostatnia edycja:
Do góry