Samsung LE32A451, ogólna ocena, podłączenie do PC itp.

kielbu

New member
Czekam z niecierpliwościa na test z podłączenia tego 32" Samsunga bo sam jestem na etapie kupna i chętnie korzystał bym z niego jako monitora. Proszę o szybki tescik zaraz po otrzymaniu tv i poparcie tego wszystkiego zdjęciami. Pozdrawiam
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Testu nie zrobię bo mi się aparat zepsuł ale mogę Ci powiedzieć że jeśli chodzi o podłączenie do kompa to nie ma obecnie lepszego rozwiązania niz samsung(od r81,m87 i nowsze modele).Mam 32a451 podłączonego do kompa przez dvi-hdmi (można też przez vga) i do wyboru mam 1360x768,1280x720 i 1920x1080(tv przyjmuje taki sygnał).Wszystkie rozdziałki pasują idealnie(0% overscnau) , nic nie jest przycięte.Do filmów można ustawić (720p) 48hz,50hz i 60hz a w 1080p 24hz lub 25hz oraz 30 hz tak by filmy chodziły płynnie.W 1360x768 jest tylko 60hz.Czcionki i winda najlepiej wyglądają w 1360x768(idealnie) ale filmy hd w 1280x720 (dostępne są wtedy wszystkie ustawienia tv a obraz jest jak z bluraya) jeśli mamy np. dobrego ripa 720p(oczywiście zrobionego samemu i na własny użytek).Także jakiej karty byś nie miał i komputera obraz zawsze będzie super.Funkcja bez overscanu załatwia sprawę każdej rozdzielczości.
 

kielbu

New member
Szkoda ze nie możesz przedstawić jakiś zdjęć bo ciągle bije sie z myślami nad zakupem LE32A551 opierając się o recenzje z innego forum (Forum.IDG.pl tytuł posta Samsung 32" FullHD LE32A551 jako monitor do PC, Obszerna fotorecenzja) może kolega Viperdiesel1 będzie w stanie cos podrzucic i jakos to wszystko zobrazować
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
32a551 miałem wcześniej i jeśli chodzi o kompa - wszystko identycznie.Miałem niestety zwalony egzemplarz który rozmywał obraz przy najmniejszym ruchu(obraz się rozmywał i tak jakby "wskakiwał" po chwili)
 

Viperdiesel1

New member
kielbu napisał:
Czy kolega Viperdiesl1 dostał juz swoja upragnioną przesyłke i podzieli się z nami swoimi wrażeniami?

Tak, dostałem :) Tv bardzo mi się podoba, jakość obrazu jest świetna, nawet jeśli przesyłam obraz z kompa w rozdzielczości 1280x1024 przez klonowanie. Obraz ustawiłem tak jak mi polecił SierrzantHarris i jest spoko. Nawet divx'y na tym tv wyglądają świetnie, nie mówiąc już o filmach w hd. Co do zwykłej tv i cyfry+(bez hd) to mogłoby być trochę lepiej, z bliska nie wygląda to wspaniale, ale juz z 3-4 metrów nie ma takiej, nazwijmy to "pikselozy". Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego lcdka :) i polecam każdemu, kto chce kupić dobry tv w rozsądnej cenie.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Viperdiesel1 napisał:
Tak, dostałem :) Tv bardzo mi się podoba, jakość obrazu jest świetna, nawet jeśli przesyłam obraz z kompa w rozdzielczości 1280x1024 przez klonowanie. Obraz ustawiłem tak jak mi polecił SierrzantHarris i jest spoko. Nawet divx'y na tym tv wyglądają świetnie, nie mówiąc już o filmach w hd. Co do zwykłej tv i cyfry+(bez hd) to mogłoby być trochę lepiej, z bliska nie wygląda to wspaniale, ale juz z 3-4 metrów nie ma takiej, nazwijmy to "pikselozy". Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego lcdka :) i polecam każdemu, kto chce kupić dobry tv w rozsądnej cenie.

Jaki rozmiar kupiłeś tego Sama? sądząć po odległości z jakiej ogladasz to 40".
 

kielbu

New member
Co do cyfry to zastosuj jakis porządny kabelek obraz powinien się poprawić, powiedz mi jeszcze czy inwestowales w jakiś porządny kabel hdmi - dvi w celu podłączenia tv?
 

Viperdiesel1

New member
Rozmiar tv - taki jak w temacie czyli 32"

Co do kabli to nie mam pojęcia o jaki kabel niby Ci chodzi w związku z cyfrą.
A kabel dvi-hdmi to w sumie nic drogiego ani nic taniego:p 5m za 35 zł :)
 

kielbu

New member
No widzisz, a a naczytalem sie o tych kablach i kupilem hdmi-dvi za 130 zl, czyli obraz z z pc daje rade, a jak w przegladarce i dokumentach word???? Potwierdzasz opinie sierzanta :) Pozdrawiam
 

Viperdiesel1

New member
kielbu napisał:
No widzisz, a a naczytalem sie o tych kablach i kupilem hdmi-dvi za 130 zl, czyli obraz z z pc daje rade, a jak w przegladarce i dokumentach word???? Potwierdzasz opinie sierzanta :) Pozdrawiam

Wiesz, tak jednoznacznie to nie stwierdzę, że te tańsze dają takie same efekty jak te droższe:) bo po prostu nie miałem możliwości testowania tego droższego kabla. Jak dla mnie obraz jest idealny jeśli chodzi o filmy, w dokumentach i przeglądarce tak samo.
 

djwozik79

New member
podepne sie pod temacik .
może orientujecie się co do rożnic w a451 i a551, konkretnie chodzi mi o

1 usb wiselink
2 optical audio

na niektorych stronach a551 posiada te 2 funkcje a 451 nie
Jak to się ma w rzeczywistości i jakie zastosowanie ma optyczne w tv (sygnał 5.1 ? czy stereo przesyla

O audio pytam bo ponoć dźwięk z tych modeli jest nieciekawy a planuje później podłączyć to wszystko (dvs , tuner sat i może tv) pod kino.


Jestem laikiem takż eprosze bez zbędnych komentarzy.

I jeszcze ten wiselink proszę o dokładniejsze możliwości zastosowania innych urządzeń kożystających z usb.

różnią sie ponoć tez kontrastem a451 - 10000 - a551 15000
i czasem reakcji a451 6 sek a551 5 sek

czy ta różnica jest zauważalna przy 37
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Według mnie 451 ma lepszą czerń. Wczoraj ogladałem w MM. Co do tego wyjścia optycznego i usb to nic nieodpowiem oprucz tego że model 451 niema tego i już.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Nie tylko ja podtwierdze to ale i SierzantHarris co do pozostałych rzeczy niewiem. Pytaj jego ma A451 i miał A551.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie stawiałem ich obok siebie bo miałem jeden po drugim.Ale jestem przekonany (ustawieniami i w jednym i drugim bawiłem się do oporu) że a451 ma lepszą czerń (w 32 calach bo takie miałem).Na dodatek z kąta na a551 robiła się szrość duużo wcześniej więc i kąty ma lepsze a451.Pozdrawiam.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ogólnie te dane na papierze to jedna wielka marketingowa bajka.A już samsung w tym jest mistrzem.A i jeszcze jednego zapomniałem wspomniec o jednej rzeczy odnośnie a551, co było także opisane w jednym review zdaje się na cnet.Otóż w a551 przy sygnale hd z np cyfry+ niektóre powierzchnie obrazu są czasami "grainy" czyli mówiąc po polsku mają taką "piaskową" fakturę.Na a451 tego nie ma.A551 to w ogóle jedyny lcd na którym takie coś widziałem.Nie zrozumcie mnie zle,obraz nadal był piękny ale to coś występuje i ja to tylko potwierdzam.Z tego co czytałem w a551 samsung zaoszczędził dając jakiśtam procesorek o nazwie atom a nie taki jaki był w pierwotnych założeniach i to poskutkowało wspomnianym efektem.
 

djwozik79

New member
a może podżucicie linka , lub powiecie jak podłączyć komputerek z tym tv wraz z głosem ? przes S i line out czy po dvi line out - hdmi + ? Gdzie kupic gotowy kabelek 5- 7 m wraz z audio ?
 
Do góry