Samsung LE32A451, ogólna ocena, podłączenie do PC itp.

Viperdiesel1

New member
Witam,

więc ostatnimi czasy bardzo intensywnie zastanawiam się nad zakupem lcd Samsung o symbolu LE32A451C1 (rozmiary pokoju 5x6 m). Chciałbym zadać kilka istotnych pytań:
1) podłączenie TV do PC: chcę kupić kabel DVI-HDMI (jakieś 5 m) czy będzie widoczna jakakolwiek strata jakości obrazu na takim kablu?
2) co z dźwiękiem.. trzeba go podłączyć do TV czy lepiej odtwarzać z głośników w PC (5.1)?
3) czy różnica w jakości obrazu będzie bardzo odczuwalna chociażby w porównaniu do modelu wyższego: LE32A656A1 z Full HD ?
4) Czy do 2000-2200 polskich nowych złotych :p możecie polecić coś godnego uwagi? :)

Czekam na jakieś konkretne wypowiedzi.

Pozdrawiam.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
1)najlepszą jakość na kompie w tym tv uzyskasz po dvi-hdmi.Mam tak podłączone i są dwie opcje:1360x768 i w windzie absolutna rewelacja ale do filmów hd ustawiam 720p a w tv funkcję bez overscanu i filmy WYMIATAJĄ.
2Dzwięk mam z głośników 5.1 z kompa
3)miałem 32a551,a656 widziałem a obecnie mam a451 i powiem Ci że wszystkie trzy grają z grubsza prawie identycznie:kontrast zabija,bardzo dobRA CZERń,dobre kolory,a kąty w a451 są najlepsze z tej trójki(dziwne-wiem)
4)w tej cenie to moim zdaniem najlepszy tv
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
A i jeszcze jedno: do filmów hd najlepiej jest ustawić 720p i w tv bez overscanu a do windy 1360x768.Ja mam zawsze 720p i jest rewelacja.Można także ustawić 1080p i tv bo tv obsługuje tą rozdziałke.
 

Viperdiesel1

New member
SierzantHarris napisał:
1)najlepszą jakość na kompie w tym tv uzyskasz po dvi-hdmi.Mam tak podłączone i są dwie opcje:1360x768 i w windzie absolutna rewelacja ale do filmów hd ustawiam 720p a w tv funkcję bez overscanu i filmy WYMIATAJĄ.
2Dzwięk mam z głośników 5.1 z kompa
3)miałem 32a551,a656 widziałem a obecnie mam a451 i powiem Ci że wszystkie trzy grają z grubsza prawie identycznie:kontrast zabija,bardzo dobRA CZERń,dobre kolory,a kąty w a451 są najlepsze z tej trójki(dziwne-wiem)
4)w tej cenie to moim zdaniem najlepszy tv

1) Właśnie tak myślałem :) jeszcze powiedz mi taką rzecz, czy miedzy HD Ready a Full HD w tv 32" jest bardzo odczuwalna różnica w jakości obrazu? czy tą różnicę można dopiero zauważyć gdy kupimy coś powyżej 37"?
2) Chyba najlepsza opcja z możliwych:p:)
3) Gdybyś miał wybierać pomiędzy tymi trzema to nadal wybrałbyś a451?
4) też tak mi się wydaje:)
 

alyjen

New member
FullHD mogłoby Ci się przydać gdybyś zamierzał ustawić sobie ten ekran metr od twarzy korzystając z np. komputera, przy oglądaniu TV/DVD nie zauważysz różnicy, jeżeli będziesz siedział w większej odległości to HDReady lub większa przekątna
 

broda1725

New member
Bez reklam
Przy tym rozmiarze tv to jest bez sensu full hd chyba że cie kieszen swędzi i lubisz sie chwalić jaki to masz wypasiony tv przed sąsiadami. do 40" to tylko hd ready. full hd w tym rozmiarze to wyrzucenie kasy w błoto.
 

alyjen

New member
broda1725 napisał:
Przy tym rozmiarze tv to jest bez sensu full hd chyba że cie kieszen swędzi i lubisz sie chwalić jaki to masz wypasiony tv przed sąsiadami. do 40" to tylko hd ready. full hd w tym rozmiarze to wyrzucenie kasy w błoto.
Nie no bez przesady, sporo osób ustawia sobie takie samsungi na biurku i wtedy FullHD do współpracy z komputerem daje rewelacyjne radę
Ale jeżeli telewizor ma stac jakieś 3m od kanapy to nie zrobi to najmniejszej różnicy czy będzie FullHD czy HDReady
 

broda1725

New member
Bez reklam
Zgadzam sie jesli do pc i odległość od matrycy do 1 m to oczywiscie ze full hd jest warty ale do 3 m jest bez sensem.
 

Viperdiesel1

New member
Tv akurat będzie stało ok. 4-5 metrów od miejsca, z którego będę chciał oglądać. Ale oczywiście będzie służył do oglądania filmów w jakości hd z kompa(w większości przypadków).
Chciałem tylko rozwiać swoje wątpliwości. Jakby ktoś miał jeszcze coś ciekawego do dodania to zapraszam do dyskusji:)
Interesuje mnie zdanie posiadaczy modelu LE32A451.

Edit: Zapomniałem o jeszcze jednym... Czy jest jakiś schemat ustawień do w/w modelu? Szukałem na avforums.com i niestety nic konkretnego nie znalazłem, jeśli ktoś już skalibrował ten model to prosiłbym o podanie ustawień.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Full hd nie ma sensu.Miałem fulla i różnice widać tylko w grach ale znikomą a w filmach nie widać już wcale.Z tej trójki tv wybrałbym nadal a451 ponieważ ten model odbiera sd ZDECYDOWANIE najlepiej(bez porównania).Full hd musi mieć superduper elektronikę by dobrze przeskalować obraz sd.Poza odbiorem sd i rozdzielczością matrycy i małymi "ulepszaczami" i paroma marketingowymi chwytami nie różnią się praktycznie niczym.Czerń ta sama,kolory te same,kontrast ten sam a kąty zdecydowanie najlepsze na a451.To co piszą w specyfikacjach tv to można między bajki wsadzić.Po co mam dopłacać tysiąc złych by mieć to samo z gorszymi kątami(w a451 czerń jest czarna nawet pod kątem a nie granatowa/fioletowa jak w a551/a656) i matrycą full hd która nie daje praktycznie nic? A co najdziwniejsze a451 najlepiej radzi sobie z tej trójki z szybkim ruchem(te 100hz w a656 to śmiech na sali).A więc polecam ten tv z czystym sercem bo takiej czerni i głebi obrazu to do tej pory na tak tanim tv nie widziałem.
 

Viperdiesel1

New member
Dziękuję za wypowiedź:) bardzo mi pomogłeś w zakupie:) teraz na pewno zdecyduję się na a451 bo z wypowiedzi twierdzę iż jest, mimo swojej ceny lepszy od wyższych modeli:) za jakiś tydzień, też postaram się coś napisać już jako posiadacz tegoż tv:p
Jeszcze moja prośba co do ustawień, tak jak napisałem wcześniej, czy ktoś nie miałby optymalnych ustawień do tego modelu?:)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No ja nie twierdze że jest lepszy, to ogólnie ta sama jakość obrazu z lepszymi kątami za niższą cenę.Poprostu miałem a551, teraz mam a451 a a656 bawiłem się troche czasu i nie widzę różnicy w jakości obrazu na tych tv.Kąty to dziwna sprawa bo tylko a451 nie robi się fioletowy pod kątem.Nawet menu te tiviki mają to samo.A451 nie ma za to funkcji movie plus która moim zdaniem nie nadaje się do użytku więc no problem.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Miałem wcześniej 32r81 i to z matrycą s-pva w najnowszej wersji ss09 i różnica jest i to duuża. 1)duuużo lepsza czerń 2)lepszy kontrast(głębia) 3)kolory te same 4)kąty troche lepsze 5)smużenie troche mniejsze No i w a451 nie ma już raczej ryzyka trafienia na egzempkarz z matrycą cmo czyli z przed trzech lat.Clear panel i tyle.A już o s81 (litości) nie wspomnę.
 

Viperdiesel1

New member
Ok, zamówiłem ten model (32a451) będę miał go prawdopodobnie w poniedziałek i przekonamy się czuj jest naprawdę taki dobry jak go opisujecie:)

Teraz jeszcze tylko prośba do kolegi SierzantHarris, czy mógłbyś mi podać ustawienia do swojego modelu a451?:)

Pozdrawiam.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
tryb standardowy(jadę tak na kompie,cyfrze+ hd i x360) ostrosc-100 kolor-55 jasnosc-45 kontrast-100 r/g - 50/50 wzm.czerni-maks(tracisz detale cieni ale zyskujesz głębię) kontrast dyn.-maks podswietlenie-10 przestrzen kolorów-oryginalne ton kolorów-normalny(zimny jest zbyt niebieski) czern hdmi-niska odc skóry-0 wyostrzenie krawedzi-tak balans bieli-tylko wzm.czerwonego 10 a reszta standard a więc ja lubię żywy obraz który "kłuje" w oczy moze mam ultra wytrzymale gały?
 
Ostatnia edycja:

theo

New member
a451

najpierw sie zamierzalem na serie 551 tylko jest fullhd- jak zobaczylem jak to gra to mnie szlag trafil

wiec zdaje sie ze pozostane przy modelu 37 a451

pytanie:
czy jest jakies wyjscie audio z telewizora
np optical lub 2RCA audio
 
Do góry