Samsung LE26R82B - jak się Wam sprawuje?? - OPINIE :-)

distroia

New member
Witam wszystkich forumowiczów...

...i jednocześnie proszę o Wasze opinie o Samsungu 26R82, który już wkrótce być może będzie mój ;)

Wiele już przeczytałem o serii 81/82 i o tym co różni ją od jej poprzedniczki, czyli 71/72.
Wcześniej wahałem się właśnie między 72 a 82, i nawet skłaniałem się ku starszemu modelowi, ale kiedy wreszcie ustaliłem (infolinia Samsunga), że także ma panel PVA (dane techn. na stronie Samsunga jasno pokazywały, że 71/72 ma PVA, z kolei w przypadku 81/82 brak był informacji o rodzaju matrycy więc bałem się, żeby to nie był jakiś badziewny TN - wątpliwe, ale...) wtedy wybór ostatecznie padł na R82.

Szczerze mówiąc to wciąż mam dylemat (ograniczenia finansowe) czy wziąć 23R82 czy 26R82, różnica spora bo ok 500 zł :smile: - no ale nie o tym ten post i skupiamy się na tym większym...:smile:

Tak więc wracając to sedna czyli do 26R82 to byłbym wdzięczny każdemu, kto mógłby podzielić się ze mną swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami dot. tego sprzętu. Bowiem mimo, że sporo tematów na forum porusza kwestię serii R82 to niestety ogromna większość wypowiedzi dotyczy przekątnych 32" i wyżej (a wiadomo że np taki 32R82 ma już inne parametry niż 26R82).
A przecież są też wśród Nas tacy użytkownicy, którzy swoim nowym TV chcieliby umeblować mniejszy pokój (u mnie ok 4x4 m), a również oczekują smakowitych wrażeń oglądając telewizję.
Niech więc ten wątek będzie pomocny nie tylko dla mnie ale i dla każdego kto zainteresuje się 23 lub 26-calowym samsungiem z serii R82. Osób takich jest pewnie niemało bo te telewizorki są teraz bardzo atrakcyjne pod względem ceny do jakości.
No właśnie... jakości opisywanej przez producenta.

A jak jest z ich faktyczną jakością???:confused:

Pozdrawiam i dzięki za każdą opinię :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W Twoim przypadku gdzie pokój ma wielkość 4x 4 - rozumiem że siedzisz blisko ekranu - dlatego wielkość 26". Jeśli siedzisz ponad 3 metry ,będziesz bardzo zadowolony bo percepcja oka zostaje oszukana.
Samsung R 82 z pewnością należy do wypróbowanych i sprawdzonych modeli w klasie średniej. Ponieważ środki ograniczają wybór ,ograniczają też możliwości i jakość samego modelu.
Słabe kąty i niepełna czerń - to dlamnie duże uciążliwosci.
Extra jakość w HD - ale mniejsza płynność . Świetna współpraca z komputerem.
Jeśli dokładnie sprawdziłeś model przed zakupem - to pewnie masz sam już dużo wiadomości.
 

distroia

New member
Dokładnie tak. Mam sporo wiadomości. Przeglądam fora, czytam porównania i opinie ekspertów o sprzęcie oraz o ewentualnych sprzedawcach (planuję zakup online - na 99% Agito.pl), a mimo wszystko zawsze gdzieś jakieś wahania i niedopowiedzenia są, z racji tego, że strasznie ze mnie drobiazgowy gość :p Zwracam bardzo uwagę na najmniejsze szczegóły, stąd też jak zawsze duże prawdopodobieństwo wystąpienia tzw. dysonansu pozakupowego :p
Powiem tak, 1 bad pixel to byłaby już tragedia :!:

Dlatego więc do kompletnej wiedzy, która spowoduję, że kliknę w
KUP TERAZ! na Agito, brak mi jeszcze tylko kilku opinii osób, które miały/mają do czynienia z tym telewizorem.

Najwazniejsze dla mnie to jak wyglądały/wyglądają Wasze subiektywne odczucia w momencie kiedy przetestowaliście 26R82 w domu, w porównaniu z tymi jakie mieliście kiedy Wasz nowy TV stał jeszcze na sklepowej półce ;)
Czy coś co nie przeszkadzało, nagle zaczęło przeszkadzać? (oprócz portfela lżejszego o kilkanaście banknotów:p )
A może jakiś detal, który dźgał po oczach przed zakupem, okazał się zupełnie nieszkodliwy? (np. kwestia fortepianopodobnej-kurzoprzyciągającej obudowy:p )
A może wreszcie pojawiło się z kolei coś czego zupełnie się nie spodziewaliście? (ponoć obsługa w centrali serwisowej samsunga jest beznadziejna)

Wyrażajcie swoje zdanie bo chcę ten zakup miec już za sobą :D




PS. Czy w momencie dostarczenia TV przez kuriera mam prawo oprócz standardowych oględzin sprzętu, również włączyć go i na szybciora poszukać na niebieskim ekranie ewentualnych złych pixeli? I czy np. w przypadku jeśli znajde, powiedzmy 2 takowe sztuki, to czy wymiana na nowy w ramach rękojmi Waszym zdaniem wchodzi w grę?
No bo na gwarancji to pewnie powiedzą, że tej klasy matryca może mieć 2 bady, a z kolei oddawać od razu tv do sklepu i żądać zwrotu kasy bez podania przyczyny też trochę głupio (podobno na podstawie prawa do zwrotu sprzętu w ciągu 10 dni można jedynie dostać zwrot pieniędzy - nie wymienią sprzetu na wolny od wad).
Jak to jest? Wymieniał/oddawał/reklamował ktoś jakieś RTV w Agito, ew. innym sklepie internetowym? ;)

Pozdr.
 

BlackDragon.

New member
Mam 32" model ale moge wypowiedziec sie na temat obudowy. Jest moim zdaniem bardzo ladna, troche przypomina PSP. Jak zapewne wiesz minusem jest przyciaganie kurzu, a i sama obudowa jest bardzo delikatna.

W praktyce oznacza to czyszczenie telewizora raz w tygodniu (max. co 2 tygodnie) zeby utrzymac go w jako takiej czystosci. Niewazne jak bardzo sie starasz, po jakims czasie obudowa bedzie pokryta mikro rysami. Takimi, ktore widac tylko pod swiatlo.

Trafil mi sie jeden zepsuty pixel, ktory caly czas swieci na bialo. Po pewnym czasie zupelnie sie o takich rzeczach zapomina, albo zupelnie ignoruje. Niemniej jednak pixel jest.


Pozdrawiam,
BlackDragon
 

tomci23_pl

New member
Ja mam to samo pytanie co kolega zastanawiam sie nad samsungiem LE26R87BDX/XEU albo Sony KDL26S2030 Napisalem posta w dziale Samsung i Sony i w zasadzie konkretnych odpowiedzi nie dostalem wiec tak jak pisalem w tamtych postach mysle nad tymi 2 modelami z tym ze glowna role ma pelnic w graniu na Playstation 3 i X360 telewizja schodzi na drugi plan mam polsat cyfrowy ogladam rzadko za w miare rozsadna rade z gory dzieki

 

incognitos

New member
kiki napisał:
W Twoim przypadku gdzie pokój ma wielkość 4x 4 - rozumiem że siedzisz blisko ekranu - dlatego wielkość 26". Jeśli siedzisz ponad 3 metry ,będziesz bardzo zadowolony bo percepcja oka zostaje oszukana.
Samsung R 82 z pewnością należy do wypróbowanych i sprawdzonych modeli w klasie średniej. Ponieważ środki ograniczają wybór ,ograniczają też możliwości i jakość samego modelu.
Słabe kąty i niepełna czerń - to dlamnie duże uciążliwosci.
Extra jakość w HD - ale mniejsza płynność . Świetna współpraca z komputerem.
Jeśli dokładnie sprawdziłeś model przed zakupem - to pewnie masz sam już dużo wiadomości.
Zarówno w R82 jak i w R27 czerń da się bardzo łatwo poprawić!!! Od razy mówię, że nic nie daje zabawa np. z jasnością zmieniają się kolory ale głębia czerni nie...
Wystarczy (najlepsze jest to że wyczytałem to w instrukcji ale nie jest to powiedziane wprost) włączyć "oszczędność energii" w menu telewizora. Najlepiej nastawić na średnią a potem zacząć się bawić ustawieniami takimi jak kontrast, jasność itp. Czerń na tym ustawieniu jest naprawdę czarna a obraz jest przez to wypasiony :) Jak pierwszy raz to włączyłem to byłem w szoku. Czerń jest taka jak w topowych modelach... nie przesadzam .
Jedynym minusem są kąty ale ja zawsze gram i oglądam TV naprzeciw TV :))) hehe
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
telewizor w pomieszczeniach słonecznych jest trudny do utrzymania. Potwierdzam zdecydowanie słowa BlackDragon. Wiele osób się denerwuje bo kurzu jest na potegę / miękki elektryzujący się użyty materiał/

Kurier nie bedzie czekał aż sobie podłączysz , ma dużo paczek do rozwiezienia.
Czerń sprawdzałem i nie jestem zachwycony co widać jeśli telewizor ogląda kilka osób.
 

weksla

New member
Bez reklam
Do incognitos!, serio mowisz ze jak sie wlaczy funkce oszczednosc energii to sie polepsza czern?? musze to sprawdzic u siebie bo ja mam wylaczona ta funkcje? moze ktos z forumowiczow potwierdzic ta informacje?z gory dzieki. pzdr
 

zxc

New member
mam LE 26R82 od ponad miesiaca(kupiony koniec kwietnia za 2350 zl)....uzywam go glownie do komputera...gry ida swietnie(BAJKA!!!), mozna spokojnie tez ogladac grafike, pisac w wordzie .itp, starego samsunga 17 caliLCD oddalem rodzinie nie jest bpotrzebny...cyfra z pioniera Ok....kablowki nie mam....telewizotr podlaczony przez DVI - HDMI z kompem( grafika GeForce 7600 GS Gigabyte 256MB TV/DVI BOX (AGPx8- 1360x768@60Hz)
wrazenia: do siedze nia przy biurku 1m od LCD aby sie oczy nie meczyly zmniejszam podswietlanie matrycy( na pilocie E.SAVING). nie wyobrazam sobie mniejszego, a na poczatku myslalem na 23R82. nie kupujcie mniejszych!!!!!, do konsol bedzie idealny.... do ogladania TV jest jednak za maly...nawet z 2 m wydaje sie malenstwem w pokoju 4 x 4 m bedzie stanowczo za maly.....tzreba 32-37 cali...
z panelem nie mam zadnych problemow, bad pixeli, buczenia, itp (po za kurzem--trzeba wycierac...) ,..........
do samego TV za maly nawet w malym pokje proponuje 32 cale
do kompa/konsaoli , czasami TV -idealny
patrzac na jakosc/obraz/wyposarzenie- cena najlepsza oferta...
dla moich potrzeb ponowny wybor bylby dzis ten sam......
 
Ostatnia edycja:
Do góry