Samsung LE-XXR31/41/51 "horizontal tearing" przy 6

Tidus1024

New member
Bez reklam
plazma Panas TH50PV 500 kontra Sharp GD1

Witam

W całym avforums.com aż huczy od tego "buga", który występuje przy podłączeniu sygnału 720p w systemie NTSC (60Hz) przez komponent lub HDMI. Objawia się to poziomą kreską w dolnej (1/4) części ekranu. Przyznam, że mam Xboxa NTSC, który jest przygotowany właśnie pod upscaling HD 720p do filmów DVD i rzecz mnie bardzo zmartwiła, gdyż chciałem kupić 26R51. Samsung.co.uk rozpoznał ten problem w 1 dzień i zaczął darmowo wysyłać zestawy do aktualizacji firmware'u (kabel+płyta). Zadzwoniłem w tej sprawie do Samsung Polska... i oczywiście otrzymałem typowo polską odpowiedź. "Po rozpoznaniu problemu odezwiemy się, ale wpierw musimy skontaktować się z działem w Korei, czy taki problem rzeczywiście występuje. Zestawów żadnych wysyłać nie będziemy. Nie wiemy jak długo rozpoznanie potrwa. Finito". Krótka piłka. Co robić?
 

TOmeKK

New member
Napisz do Anglii, że masz taki problem, na pewno to przekierują do Polski jak znam korporacje. Bądzie to nacisk międzynarodowy, bo wtedy sprawą trzeba się zająć, lub bezpośrednio do Korei jeszcze lepiej.

Kosztuje cię to tylko czas.

Pozdr.
 

janunio

New member
Bez reklam
Drogi Tidus1024:

[1] Stary Xbox w rozdzielcxzości 720p to jakieś brednie.

Kążda inatalacja typu stary xbox nie może wyjść poza DVD 576 liniii.
Twój Tata ma na imię Bill ? I na nazwiosko Gates ?
To cud, że jeszcze mówisz i piszesz po polsku.

[2] Co to jest 1/4 ekranu. Albo kreska albo 1% ekranu.


[3] Kreskę widzimy od dawna. To chyba linia info ale wyświetlana.
Jest na dole i prawie nie widoczna ale denerwująca.

pozdro
kup Xbox 360 od 22.11.2005 w Polsce.
 

ortax360

New member
Trochę luzu. Jaśiek jest blisko !

Xbox obsług. hd 720p np soul calibur 2 . natomiast filmów nie only 480p .(na nieprzerobionym)
No chyba ze mamy przerobionego to wtedy w Media Center Xbox mozemu ustawic hd 720p 16:9 i film zostanie dostosowany do rozdzielczosci hd 720p .,to samo z 1080i oczywiscie tylko przez component .
 

janunio

New member
Bez reklam
Ortaxie nic nie kumam;
stary xbox ma taką możliwość na monotorze D-SUB analog w mojej opinii to jest tylko udawanie a nie możliwość generowania wizualnego sygnau w HD.
Mój syn gra w te Wasze gnioty od zawsze i ma w tej sprawie pełną aprobatę rodzicielską !
W 2003 chyba dokupiłem mu do pirata "Quaka 200x":
całego kompa.
Teraz gra w budowę jakiś mostów. Bez 3D na szczęście.
Mosty Mu się walą jak wjeźdża Lokomo0tywa taka duża.
Wiem czemu bo trochę się na tym znam.
Może więcej zaintesowania techniką a nie handlem ?
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
janunio napisał:
Drogi Tidus1024:

[1] Stary Xbox w rozdzielcxzości 720p to jakieś brednie.

Kążda inatalacja typu stary xbox nie może wyjść poza DVD 576 liniii.
Twój Tata ma na imię Bill ? I na nazwiosko Gates ?
To cud, że jeszcze mówisz i piszesz po polsku.
"Stary Xbox" w systemie NTSC potrafi wyświetlać gry w rozdzielczościach 480p, 720p i 1080i. Są to następujące tytuły: Soul Calibur 2 (720p), Syberia (720p, 1080i) i kilka innych. Wystarczy posiadać HDTV AV Pack - czyli kabel z wyjściem komponentowym, a bios konsoli natychmiast doda do menu właściwe tryby. Na osobiste przytyki nie odpowiadam, bo nie są warte dyskusji.

Jeśli zdanie posiadacza Xboxa nie wystarczy, to tutaj masz całą dyskusję, o ile znasz język Billa Gatesa :)
[2] Co to jest 1/4 ekranu. Albo kreska albo 1% ekranu.

W 1/4 ekranu inaczej 25% ekranu, inaczej gdzieś okolicach dolnej ćwierci ekranu, a dla Twoich oczu po prostu na dole ekranu.

[3] Kreskę widzimy od dawna. To chyba linia info ale wyświetlana.

Kreski nie widziałeś, bo pewnie nie masz Xboxa, skoro nie masz o nim bladego pojęcia.
 

Lupus

New member
Tidus1024 przeszukaj forum ktoś pisał już o tym problemie i podał link do nowego softu który naprawia ten problem - wystarczy ściągnąć i podmienić firmware. A kabelek możesz sobie kupić za kilka złotych - jeśli się nie mylę to zwykły kabel rs232
 

korkodyl

New member
Dwa dni testowalem X'a na swoim LE26R51B przez komponent.
W 720p i 1080i w NTSC - Media center wygladal REWELACYJNIE!
Zdjecia, gry - w tym wypadku SC2, filmy - wszystko pieknie!
Zadnych, absolutnie zadnych problemow!
Obraz zyleta! Zadnych paskow!
Moze to jest nowy firmware - niewiem.
Ja tez kupilem ten TV z mysla o Xbox'ie 360 i po tym jak zobaczylem wspolprace ze zwyklym X'em w 720p i 1080i jestem przekonany ze to najlepszy wybor w tej klasie cenowej!
Tylko nalezy sie upewnic przy zakupie czy wsio jest z nim ok - ja mialem troche problemow o czym juz pisalem na forum...
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Lupus napisał:
Tidus1024 przeszukaj forum ktoś pisał już o tym problemie i podał link do nowego softu który naprawia ten problem - wystarczy ściągnąć i podmienić firmware. A kabelek możesz sobie kupić za kilka złotych - jeśli się nie mylę to zwykły kabel rs232
Niestety nie :( Kabel serwisowy z jednej strony ma coś podobnego do "jacka", który wkłada się w gniazdo "service", a z drugiej RS'a.

Korkodyl: ciekawe. Jeśli to nie problem, mógłbyś sprawdzić, którą wersję firmware'u posiadasz? Wszystkie przed 22 sierpnia, są uznawane za "stare" i powinny powodować ten błąd.
Wywołanie wersji firmware'u:
1. Zostaw TV w trybie standby
2. Naciśnij INFO, MENU, MUTE i POWER w pilocie
3. By wrócić do normalnego oglądania naciśnij POWER.
 

korkodyl

New member
Tidus1024:

Siedze w pracy cala nocke wiec sprawdze jutro rano.
To jest instrukcja do odpalenia menu serwisowego czy po prostu wyswietli sama wersje firmware?
 

korkodyl

New member
Tidus1024 napisał:
Korkodyl: Diabli wiedzą :) Ale jeśli się odważysz to na wszelki wypadek nic nie zmieniaj, tylko od razu walnij POWER.

Ktos podobno juz cos namieszal hyhy.
Ja nic nie bede zmienial tylko mam nadzieje ze to ze odpalam menu serwisowe nie ma wplywu na gwarancje!
 

Crichton

New member
A czy ten problem wystepuje tylko pod NTSC czy rowniez pod PAL ?
Dwa dni testowalem X'a na swoim LE26R51B przez komponent.
W 720p i 1080i w NTSC - Media center wygladal REWELACYJNIE!
Zdjecia, gry - w tym wypadku SC2, filmy - wszystko pieknie!
Zadnych, absolutnie zadnych problemow!
Obraz zyleta! Zadnych paskow!
Czy ten TV moze rowniez sluzyc jako monitor do komfortowej pracy?
Czcionka jest ostra?

Dzieki za odpowiedz.
 

korkodyl

New member
Zdecydowanie TAK!
Bylem zadziwiony jakoscia obrazu z kompa przez zlacze D-SUB!
Grafika Radeon X800GTO - czcionka ostra - rozdzielczosc 1360x768 bez problemu. To samo na GF 6200.
Bardzo czesto stawiam sobie go na biurku zamiast mojej 19' :D
Internecik albo jakas gierka wygladaja kosmicznie.
Niestety podlaczenie przez kabel DVI->HDMI minimalnie ucina boki - przy filmach jest OK ale juz do pracy sie nie nadaje :(
Jednak jeszcze raz podkreslam -> obraz przez D-SUB jest ZNAKOMITEJ jakosci!
 

korkodyl

New member
LCD Philips 32PF9976

Tidus1024:

Zrobilem jak napisales i wyskoczylo menu serwisowe :)
TV ma wyswiecone juz ponad 400 godzin :shock: Niezle...

Tylko teraz gdzie jest ta wersja firmwaru ??

Info ktore znalazlem na pierwszej stronie to:

T-ROME2MPEU-3001
T-ROMEMPEUS-1002

May 19 2005

Hmmm...
To o to chodzi ??
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
korkodyl: wielkie dzięki. Bug być powinien, ale go nie ma. To dobrze rokuje. Może kontynentalna wersja jest od niego wolna? No nic.... niebawem będę się pewnie bawił swoim egzemplarzem i sprawdzę. Jeszcze raz dzięki.
 

korkodyl

New member
Tidus1024 napisał:
korkodyl: wielkie dzięki. Bug być powinien, ale go nie ma. To dobrze rokuje. Może kontynentalna wersja jest od niego wolna? No nic.... niebawem będę się pewnie bawił swoim egzemplarzem i sprawdzę. Jeszcze raz dzięki.

Hmm - a skad wiesz ze powinien ??
To jest wlasnie wersja firmwaru ??
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Tak, może po prostu szczęśliwie trafiłeś, a może na kontynencie on nie występuje. Nie wiem, ale upewnię się jak dorwę się do swojego-testowego R51.
 
Do góry