Samsung Le-52a656

LE52A656A1 a LE52A656A1F ???

witam,
czy ktos wie czym sie rozni tv LE52A656A1 OD LE52A656A1F ???

wyglada na to ze F-ka jest tv nowszym ale ze slabszym kontrastem.

Prosze o pilna odpowiedz.
Pozdrawiam Pawel
 

jos1

New member
bonzo napisał:
Jak to nie ma nowego softu do A659. Wgrywa się ten od A656, czyli 1007.2 . On jest uniwerslany dla całej serii 5 i 6.

Podeslij prosze linka albo zrodlo z ktorego otrzymales taka informacje ze soft 1007.2 jest dopuszczony do modelu 659 .Znam inne wypowiedzi na ten temat , uniwersalny soft , moze byc ? Ale jak nie ma go w liscie na stronie Samsunga wiec nie jest oficjalnie dopuszczony :hmm:
 
Ostatnia edycja:

andkar

New member
bonzo napisał:
http://ars.samsung.com/customer/ctr..._ID=-1&AT_ID=128203&PROD_SUB_ID=0&PROD_ID=154


Tutaj jest do pobrania soft 1007.2 i opis jak wgrać. Plik z softem trzeba nazwać MT8226 i przenieść go na pendriva. Gwarancji się nie traci, w końcu soft jest na stronie Samsunga. Poza tym wgrywa się z pendriva nie wchodząc do menu serwisowego (są jeszcze 2 inne sposoby - z pendriva przez menu serwisowe i z kompa).

Czy ktoś wie, jak można sprawdzić aktualny soft w tv bez wchodzenia do menu serwisowego?

Z aktualizacją chyba na razie się wstrzymam, bo nie ma mojego modelu LE40A656A1FXXH na liście sprzętu w podanym linku. Swoją drogą to, co oznaczają ostatnie literki w nazwie modelu?
Aktualny soft można sprawdzić dla DTV (wyświetlanie informacji o produkcie) strona 41 instrukcji. Nie wiem tylko czy te oznaczenia dotyczą "całego" modelu czy tylko DTV...
 

bonzo

New member
3 ostatnie litery oznaczają kraj lub region Europy, w którym tv jest sprzedawany. Oprócz tego oznaczenia niczym się nie różnią. Nie będzie innego softu 1007.2 ,on jest dla całej serii 5 i 6, obojętnie z jaką końcówką.
 

AAGUDA

New member
Samsung serii 6

Witam Co wybrać Samsunga Le52A656 czy Sony 46X3500.Odległość do tv 6 metrów.Dziecko czasem grywa na ps2.Nie bedę używał tv do surfowaniu po necie ale czasem chciałbym podłączając lapcia i oglądnąć jakiś stary film czy koncert.Cenowo jest podobnie ale co z resztą?Co z tymi fioletowymi matrycami.Chciałbym kupić za pomoca neta a czytam tu że raz można trafic fioletową a innym razem nie.Jestem laikiem i chciałbym prosić o w miare prosta odpowiedż.Nara
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Witam

Sony 52w4000 :D . A dlaczego poczytaj fątek o nim . A przynajmniej kilka ostatnich stron.
6 met. to minimum 52 cale .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

sidzior

New member
Dodam swoje 3grosze :>
Wachałem się z zakupem tego tv, zwiedziłem pare sklepów miałem już kupić toshibe 40 seri z, zf, ale cena troche mnie odpychała. Obraz mam z kablówki wkrótce mam zamiar kupic hd, ale głównie zależało mi na 100hz do ps3 i komputera. Właśnie ogladalm sobie meczyk i jestem w 100zadowolony z kolorów, ostrości, jasności itd itd..... nic nie smuży poprostu obraz jak obraz na SD :)
Zaraz jak meczyk się skończy biorę się za podłączanie ps3, ale podejrzewam że tu tv pokaże co potrafi :>
Także jestem bardzo zadowlony i mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim
 

babo1

New member
jak smiga ten tv przez polaczenie componentowe?? bo podobno sa problemy? zastanawialem sie długo... w sumie caly czas sie zastanawiam nad sharpem 37x20 a samsungiem a656. Samsung jest ogolnie brzydszy dl amnie ale tuner dvb-t z mpeg-4 to jest silny argument!! co wiecej 100hz to jest cos co si eprzyda bo w przyszlosci ps3 wjedzie do mojego domu. poki co mam tuner z wyjsciem component którym odbieram cyfre i polsat dlatego pytam jak smiga component. bede wdzieczny za wszelkie uwagi.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w kablówce albo programach SD są telewizory które z uwagi na lepszą redukcję szumów w klasie cenowej robią to lepiej .
I nie trzeba się przyzwyczajać do takiej sobie jakości ale czerpać radość z dobrej jakości obrazu w każdym momencie.
I chyba przy dobrym zakupie właśnie o to chodzi.
Większość ludzi korzysta z sygnałów SD i dobór naprawę dobrego modelu stanowi nie lada wyzwanie :D .
 

dydymus

New member
dotyczy modelu z matrycą 46"

modele samsunga wszystkie bez wyjątku nigdy nie były produkowane na matrycy samsunga powód jest jeden samsung nie produkuje takich matryc i korzysta z gorszych jakościowo dostarczanych przez sharpa...przy czym sharp nie oddaje konkurencji matryc o najwyższych parametrach... stad wyraźna różnica obrazu pomiędzy modelem 46 i 52 "i cenna rada proszę nie testować tv w takich sklepach jak MM1Poz tam sygnał jest naprawdę tak słaby, że ocena przy takim sygnale moze tylko zniechecić...
 

LukeSky

Member
Bez reklam
dydymus napisał:
modele samsunga wszystkie bez wyjątku nigdy nie były produkowane na matrycy samsunga powód jest jeden samsung nie produkuje takich matryc i korzysta z gorszych jakościowo dostarczanych przez sharpa...przy czym sharp nie oddaje konkurencji matryc o najwyższych parametrach... stad wyraźna różnica obrazu pomiędzy modelem 46 i 52 "i cenna rada proszę nie testować tv w takich sklepach jak MM1Poz tam sygnał jest naprawdę tak słaby, że ocena przy takim sygnale moze tylko zniechecić...

O, a ja czytałem że to większość raczej kupuje matryce od Samsunga a nie odwrotnie. Z tego co mi wiadomo to Samsung ma własne matryce. Jeśli jest inaczej to daj link do żródła że jest inaczej.
 

azabielski

New member
zgadza się

LukeSky napisał:
O, a ja czytałem że to większość raczej kupuje matryce od Samsunga a nie odwrotnie. Z tego co mi wiadomo to Samsung ma własne matryce. Jeśli jest inaczej to daj link do żródła że jest inaczej.
Sharp produkuje matryce dla wielu firm ale napewno nie dla Samsunga ( Samsung tak jak Sony produkuje własne )
 

darqman

Member
Sony nie produkuje własnych matryc tylko kupuje je od Samsunga a teraz taże wszedł w spółkę z Sharpem i bierze je od niego, pozdraweiam:)
 

wydrys

New member
Jaki model wybrać

WItam - jestem tu nowy. Przeanalizowałem, cały ten watek, więc przechodzę do rzeczy. Chciałbym kupić Samsunga 52" LCD -- te ceny w miarę mi odpowiadają. I teraz tak: jaki model wybrać. Od razu wytłumaczę, że telewizor będzie potrzebny do oglądania Cyfry Plus zwykłej bez HD i zwykłego DVD. Pomyślałem na początek -- A656, z drugiej jednak strony pomyślałem, ze w tej sytuacji nie ma sensu wydawac więcej kasy i kupić np LE 52 A551, albo52 M86B i jeśli tak - to który z tych dwóch. A może jednak warto wydać tysiąc więcej na A656? Zaznaczam, że jestem laikiem! Dzięki z góry za dobre rady
 

wydrys

New member
Dzięki nie spodziewałem się tak szybko odpowiedzi Super!. Ale do rzeczy. Czyli M86 sobie odpuszczam. Zostaje mi LE 52A551, albo...No właśnie wspomniełem, że jestem laikiem. Co mogę zyskać dzięki tym 100Hz w 52a656 -- podkreślę, że do tv będzie podłączony zwykły Pioneer Cyfry Plus i zwykłe DVD bez HD?
 

bonzo

New member
Tryb 100Hz sprawia, że obraz w ruchu staje się bardzo płynny, powiedziałbym nawet że "bajkowy", powłóczysty, no i odrobinę bardziej wyraźny. Trudno to opisać, musiałbyś sam zobaczyć. 100Hz w Samsungach można ustawić na poziom niski, średni i wysoki i oczywiście można go wyłączyć.
Czy sygnał SD, czy HD nie ma to aż takiego znaczenia, bo 100Hz działa na obu.
 
Do góry