SAMSUNG LE-46F86BD w akcji, wszystko o serii F86 (40F86 etc...)

peter81

New member
slawomeer napisał:
Nie rozumiem.
Po przełączeniu przycisku RES zmieniam tylko rozdzielczość, ale czarne pasy idołu i góry ekrany na kanałach HD są w każdej rozdzielczości. Kiedy znowu przytrzymam RES to przełącza się na złączew DVI i wtedy nie ma dźwięku.
Czy możesz dać mi jakieś bardziej konkretne wskazówki. ?

Jeżeli dekoder jest ustawiony dobrze, to może nie zmieniłeś rozmiaru ekranu w TV ? Powinno być 16/9, albo "bez overscanu".
U mnie wszystkie kanały HD są na cały ekran, oprócz niektórych programów w TVN HD.
 

agrest

New member
megabyte napisał:
Juz znalazlem jak sprawdzic wersje firmware:
TV ON STANDBY
INFO+MENU+MUTE+POWER



Nowy firmware 1008 jest do sciagniecia na avforums.
Czy ktos probowal zaladowac go do swojego F86?

A masz link do tego firmware? Możesz podać?
 

Racer

New member
Witajcie!

Nabyłem właśnie Samsunga LE-46F86BD wersja SS04. Mam pytanko do posiadaczy tego TV - czy i u Was po włączeniu po kilku godzinach "postoju" TV kilka razy coś pyknie w środku? Takie coś nie występuje jeśli wyłączę TV i zaraz go włączę, dopiero jak postoi wyłączony to "pyka".
Oprócz tego TV super. Obraz z Blu-Raya to marzenie :D
 

Konsolowy

New member
U mnie nic nie "pyka". Być może strzelają plastiki (nazwijmy to umownie wadą egzemplarza, bo ogólnie w Szajsungach nic takiego się nie dzieje).
 

cezar02

New member
Jaki CAM modul

Czy może ktoś podpowiedzieć jaki Moduł CAM sprawdza się w "F" - common interface tak aby oglądać programy TVP z DVBT
 

slawomeer

New member
peter81 napisał:
Jeżeli dekoder jest ustawiony dobrze, to może nie zmieniłeś rozmiaru ekranu w TV ? Powinno być 16/9, albo "bez overscanu".
U mnie wszystkie kanały HD są na cały ekran, oprócz niektórych programów w TVN HD.

W TV czy jest ustawiony rozmiar 16/9 czy "bez overscanu" czarne pasy u dołu i góry ekranu są zawsze. Dekoder też mam ustawiony na 1080i. Czy może być jeszcze jakaś tego przyczyna. TV powinien wyświetlać kanały HD na pełnym ekranie bo przy tych czarnych pasach wyglądają one jakby trochę rozciągnięte tak jak kanały SD wyświetlane w rozmiarze 16/9. Co może być jeszcze tego przyczyną, może to coś z kablem, mam podłączony przez HDMI.
 

ps3

New member
Problem z tv

Witam man problem z 40f86bd gdy ogladam tv przez jakies 30 minut az on sie rozgrzweje i go wyłacze i ponownie włacze to dziwnie sie uruchania bo jakies 25 sekund i w tym czasie on naprzemian pika tak jak miał problem z właczeniem sie,ale ten problem wystepuje wtedy tylko gdy dłuszy czas ogladam tv.No i potym długim właczaniu pokaze sie obraz i ponownie wyłacze i normalnie sie włacza.Ale jezeli znowu ogladam dłuzszy czas wyłacze i włacze sytuacja sie powtarza wiec prosze powiedzcie czy to jest normalne czy to jakas wada.
 

Konsolowy

New member
djpablo napisał:
Pomozcie - Co wybrac??
Sony W4000 czy 100hz Samsung F86BD???
cena podobna...
LCD glownie dla sportu
Jeśli kablówka lub zwykła antena, to Sony.
Jeśli N-ka lub coś innego, też "dobrego", to Samson - 100 Hz na Medium daje świetny efekt (na full wyskakują na obrazie wkurzające artefakty).
 
Ostatnia edycja:

forman

New member
Konsolowy napisał:
Jeśli kablówka lub zwykła antena, to Sony.
Jeśli N-ka lub coś innego, też "dobrego", to Samson - 100 Hz na Medium daje świetny efekt (na full wyskakują na obrazie wkurzające artefakty).
Zgadzam sie z przedmówcą. Jeżeli N-ka to tylko F-ka:D. Przy sygnale SD w jednym i drugim bedzie kicha.
 

tom0987

New member
niewidoczne działanie 100hz i ciagnacy sie obraz

witam posiadam ten lcd jakieś 3 miesiące i mam do was pytanie widzicie różnicę przy włączonych 100hz bo ja nie widze żadnej różnicy ,narazie jest podłaczony sygnał sd. 2 pytanko przy oglądaniu lcd na sygnale sd jak i zarówno przez komputer po hdmi mam wrażenie ze obraz sie tak jakby ciągnoł jest niezbyt wyrazny oczywiście mowa tu o troszke szybszych scenach , wyglada to jakby obraz sie ciągnol czasami wydaje mi sie jak by szla smuga za jakims elementem postaciami ,nie jest to obraz plynny zarowno sd jaki na kompie przez hdmi ,jest roamazany czy macie takie same wrazenie czy dzieje sie tak tylko na moim lcd .Dodam ze miałem (mam) pewne kłopoty z tym lcd ,kłopot tyczy sie nierównomiernir podświetlonej matrycy (4 dosc dóże białe poświaty(plamy ) które sa bardzo widoczne wieczorami przy ciemnych scenach) oczywiscie przyjechał serwis porobili mi tam coś,oczywiscie plam nie widzieli , i sobie pojechali . efektem ich działań bylo zablokowanie mi lcd n(nieszlo wejsc wogóle w opcie . oczywiscie znowu zglosilem ten fakt. serwis znowu przyjechał ,godzinę sie z nim męczyli ,ściagali i zagladali nonstop do jakis ściągawek ,wkońcu oznajmili ze nie sa w stanie tego naprawic na miejscu. lcd został zabrany do serwisu. po 2 tygodnia zadzwonile do serwisu co jest grane. Oznajmili ze lcd jest sprawny ze wgrali nowego softa czy cos takiego . LCd przyjechał z sewisu niestety tu dopiero zaczyna sie cała historia . LCD został bardzo dotkiliwie porysowany na obudowie . serwis VALVO


lcd 46f86bd


i tu pytanie do was macie wrazenie ze ten obraz sie ciagnie i ze te 100 hz nie dziala ja włanczałem demo i wogóle wszystkiego próbowałem i na wszystkim i tej roznicy 100hz u mnie nie widac moze to wina tego nowego softu a moze te lcd tak mają albo mój lcd jest wadliwy ? pozdrawiamn i prosze o jakas odpowiedz dzieki
 

Konsolowy

New member
Możesz nie zauważyć 100 Hz, jeśli katujesz się podłym sygnałem SD z anteny zbiorczej. Podłącz jednak DVD przez kabel Euro, ustaw 100 Hz na full i na pewno zobaczysz różnicę. A jak masz coś, co zaśmiga przez HDMI, to się posikasz ze szczęścia. Jeśli to nie pomoże - reklamuj chama, żądaj wymiany na nowy egzemplarz.

Aha, reklamuj tym bardziej że serwis porysował Ci obudowę. Ja bym nie chciał TV z porysowaną obudową.
 

Zgrabny

New member
Ja posaidam 40" ten model i nie mam żadnego smużenia jak oglądam n-ke lub filmy z laptopa. Mam podłączone przez HDMI to widac róznice w ustawieniu 100Hz. Reklamuj ile wlezie z tego względu tez, że porysowali Tobie obudowe. Powinieneś zaraz dzwonić do serwisu jeżeli zauważyłeś rysy bo jak powiesz do nich dużo po czasie to mogą tego nie uwzględnić. Wogóle co to za plamy??!! Nie powinno ich być. Jesteś w końcu użytkownikiem i Ty napewno z dużą dokładnością oglądasz swój telewizorek to nie dziwiei się, że wypatrzyłeś plamy, którek dla ludzi z serwisu nie sa widoczne. Ja sam miałem nie raz problem ze słuchawkami, które po pewnym czasie "charczały" i ludze tego nie słyszeli ale miałem szczęście bo za każdym razem dostawałem nowe:)


Pozdrawiam!
 

a_gisia5

New member
megabyte napisał:
Juz znalazlem jak sprawdzic wersje firmware:
TV ON STANDBY
INFO+MENU+MUTE+POWER



Nowy firmware 1008 jest do sciagniecia na avforums.
Czy ktos probowal zaladowac go do swojego F86?


Czy mógłby ktoś podać link do tego firmware !!!!
I oczywiście pochwalić się jak świetnie telewizorek działa po jego instalacji :-D :-D :-D
Ja mam model z SS04 i nie da się podłączyć n-ki przez HDMI
z góry dzięki wielkie :)
 

piotr_dm

New member
ciemna plama na le40f86bd

W dolnym prawym rogu mam czarną plamę (smugę) szczególnie widoczną na jasnym tle, skąd to dziadostwo się wzieło nie mam pojęcia.
 

piotr_dm

New member
ciemna plama na le40f86bd

W dolnym prawym rogu mam czarną plamę (smugę) szczególnie widoczną na jasnym tle, skąd to dziadostwo się wzieło nie mam pojęcia.Proszę o info czy ktoś ma podobny przypadek.
 

Konsolowy

New member
piotr_dm napisał:
W dolnym prawym rogu mam czarną plamę (smugę) szczególnie widoczną na jasnym tle, skąd to dziadostwo się wzieło nie mam pojęcia.Proszę o info czy ktoś ma podobny przypadek.

Jasne plamy (mgiełka) to normalka - taka "uroda" technologii LCD. A ciemna plamka... Trudno wyrokować. Może namagnesowałeś matrycę zbyt blisko stojącą kolumną głośnikową?

Przy okazji... Czy seria F już nie żyje? Nikt się nią nie interesuje i telewizory nie sprawiają problemów;)? Czy komukolwiek wiadomo cokolwiek nt. nowego FW?
 

slawomeer

New member
Konfiguracja LE40F86B

Witam
Mam Samsunga LE40F86B i mam taką gorącą prośbę. Czy mógłby mi ktoś podesłać jakiś link lub poprostu podać najlepsze ustawienia obrazu i dźwięku dla tego TV przy podłączeniu do:
n-ki (przez HDMI)
ps3 (przez HDMI)
PC (przez DVI-HDMI lub DVI-DVI)
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
Do góry