SAMSUNG LE-46F86BD w akcji, wszystko o serii F86 (40F86 etc...)

ENDZI63

New member
WITAM
Jeśli ktoś z szanownych użytkowników tego forum odpowie mi na moje pytania będę bardzo wdzięczny
mam zamiar na dniach kupic samsunga LE46F86B ,przymierzam się do niego od paru miesięcy ceny w tej chwili nawet przystępne poniżej 6000 ,ale nie wiem czy spełni moje oczekiwania.
Chodzi mi przede wszystkim czy nie ma smużenia /efekt stroboskopu/przy szybszych ruchach ,np piłka nożna wyścigi samochodowe ,i szybsze akcje filmowe i drugie pytanie jak z odbiorem TV ja mam kablówkę i martwię się nad odbiorem z tego źródła,i jeszcze jedno czy ma PIP i wyłącznik czasowy.
POZDROWIENIA i czekam za odpowiedzią
 

peter81

New member
Wreszcie i ja mogę się wypowiedzieć. Czekałem na ten model od pół roku, kiedy cena spadnie poniżej 4500 zł ( 40 cali ). I się doczekałem :)
Pierwsze wrażenie po przesiadce z 21" CRT - masakra ! Ciężko się będzie przyzwyczaić do takiego kolosa :)
W tej chwili odbieram tylko sygnał SD z kablówki Aster na dziadowskich kablach euro i obraz jest w porządku. Spodziewałem się tragedii, ale da się żyć. Z odległości 4-5m obraz jest idealny. Bliżej jest gorzej, widać wszystkie niedoskonałości sygnału: rozmycia i przebarwienia.
Nie ma za to żadnego smużenia na meczach - nawet na takim słabym sygnale.
PIP jest i wyłącznik czasowy też.
Żadnych odbić na ekranie nie widzę: ani w dzień, ani przy świetle sztucznym. Żadnych latających pasów też nie ma, ale nie testowałem jeszcze DVD przez HDMI - tylko przez euro.
Jedyne rozczarowanie to filmy DVD. Spodziewałem się, że jak zakupię TV panoramiczny, to wreszcie będę miał obraz na całym ekranie, bez czarnych pasów. A pasy są na pół ekranu jak na zwykłym CRT. Nie znam się na tym, ale albo filmy robi się w złym formacie, albo TV panoramiczne wciąż nie są dostosowane do formatów DVD :hmm:

Reszta wrażeń po podłączeniu "n" i zakupie kabli HDMI. Kompa na razie podłączać nie będę - nie chce mi się go wyciągać z drugiego pokoju...
 

Konsolowy

New member
Witam wszystkich HD-freaków! To mój pierwszy post, więc zgodnie z protokołem dyplomatycznym kłaniam się w pas.

Mam na stanie LE46F86BD - laleczka, niesamowity TV, daje mi masę satysfakcji (szczególnie z PS3), a miny znajomych, którzy mnie odwiedzają... Nie do kupienia.

Żeby nie było jednak zbyt kolorowo, po 3 tygodniach użytkowania MOJ TELEWIZOR SIE ZEPSUL!!!

Proszę o pomoc.

Objawy: po uruchomieniu TV, diody na panelu dotykowym zaświecają się i nie gasną. TV automatycznie ścisza się do poziomu zero i non stop widoczny jest "pasek Volume". Telewizor ciągle "pika", tak jakby cały czas dostawał sygnał ściszania z pilota. Oczywiście nie jestem idiotą i pilota od TV, jak i od wszystkich pozostałych sprzętów wyniosłem do innego pomieszczenia, a dodatkowo wyjąłem z nich baterie:). Nie pomogło.
Ponieważ TV tak jakby non stop dostawał sygnał z pilota, to nie reaguje na wszelkie realne próby pogłośnienia, zmiany kanału, cokolwiek. To znaczy sygnał z pilota odbiera (świeci czerwona dioda na panelu dotykowym, gdy wciskam dowolny klawisz na pilocie), ale nie reaguje wówczas na komendy (jest "przebijany" przez "wirtualny sygnał"). Gdy podchodzę do TV i manualnie obsługuję go z panelu dotykowego - wówczas jest w porządku,
tzn. odblokowuje się ("wirtualny sygnał" zanika) i mogę wówczas z panelu lub pilota zrobić to, co chcę. Gdy już siedzę zadowolony na kanapie, po chwili horror się powtarza.

Na razie się męczę, z pomocą przychodzi amplituner obsługujący dźwięk, więc mogę jako-tako korzystać z telewizora. Wychodzę jednak z siebie, bo telewizor nie zapamiętuje ustawień (zapewniam, że przestawiam go w tryb domowy, a mimo wszystko się resetuje), ponadto wkurza mnie ten widoczny cały czas pasek Volume, "pikanie", no i w ogóle świadomość, że zepsuła się laleczka za grubą kapuchę.

Próbowałem najbardziej paranoicznych rozwiązań, aby zaradzić:
1> przeczyściłem cały TV, szczególną uwagę przywiązując do wypolerowania panelu dotykowego (że niby jakiś paproch się wkręcił);
2> później odkurzyłem panel całą siłą ssącą odkurzacza (że niby jakiś paproch się wkręcił bardzo głęboko);
3> TV podłączyłem bezpośrednio do gniazdka w ścianie, olewając listwę przepięciową (że niby za dużo urządzeń na listwie i wariuje
wskutek przepięcia).
Wszystko na nic.

TV działa dobrze, gdy wyłączę go na kilka minut z kontaktu. Po uruchomieniu zazwyczaj śmiga i nie rzuca fochem. Do czasu. Raz świruje
od strzału, raz potrzebuje na to pół godzinki. Zawsze jednak świruje.

Jak na mój gust, padła elektronika. TV mam z Niemiec, więc wzbraniam się przed usługą serwisową. Proszę o pomoc, bo nie widzi mi się rozstanie z moją laleczką. Jak będzie trzeba, to trudno - wyślę.

Czy ktokolwiek z Was miał/ma podobne problemy? Anyone? Pomocy.

Pozdro!
 

NIUNIAS

New member
Witam,a probowales przywrocic TV do ustawien fabrycznych?
Duzo tam elektroniki wiec mogl sie poprostu zawiesic jakos i juz.
Jezeli jednak robiles to i nic nie pomoglo,to najwyrazniej chyba sie popsul.

Pozdrawiam
Robert

_____________________________________________

SONY KDS-55A2000, PLAYSTATION 3, PACE DS 810KP, nBOX HDTV, SONY STR-DG 510, JENSEN ACCURA 5.1 A
 

peter81

New member
Gdyby to kogoś interesowało: mój model, kupiony parę dni temu ma nowy firmware - 1008.
Może dlatego nie ma żadnych negatywnych efektów opisywanych wcześniej na tym forum...
 

leszcz

New member
Od wczoraj w rodzince jest Samsung 46F86BD i dla mnie jako posiadacza tego drugiego TV ( w podpisie ) obraz po SD to tragedia . Poprostu syf straszny szczególnie TVP 1 i TVP 2 ale i wiele innych kanałów .
Po podłączeniu N-ki obraz full hd ( eurosport HD-Full i Discovery HD) żyleta
Niestety moim zdaniem nie nadaje się ten TV do odbioru SD - szczerze odradzam kupno LCD do ogladania kablówki .Do grania i kanałów HD jak najbardziej sie nadaje . Inaczej radzę darowac sobie ten LCD . Mam jak porównać i widze na własne oczy co ładne
 

Konsolowy

New member
Potwierdzam - sygnal SD to porażka. Kupno tego TV ma sens od sygnalu z DVD przez RGB wzwyż. Obraz full HD (np. PS3 przez HDMI) miażdży.
 

peter81

New member
Nie zgodzę się z wami. Sygnał SD ( z "n") jest dosyć dobry. Nie ma żadnej pikselozy ani zakłóceń - trzeba się tylko przyzwyczaić do rozciągniętego obrazu.
 

leszcz

New member
peter81 napisał:
Nie zgodzę się z wami. Sygnał SD ( z "n") jest dosyć dobry. Nie ma żadnej pikselozy ani zakłóceń - trzeba się tylko przyzwyczaić do rozciągniętego obrazu.

Jeśli TVP z N leci to jest to już porażka !!!! pikseloza że aż strach szczególnie widoczne przy zbliżeniach i na LOGO TVP oglądałem dziś siatrzarzy naszych ( już olimpijczyków :D :D :D :D ) no i byłem z lekka zniesmaczony zbliżeniami . Ale jak przełączyłem na Eurosport Full HD to była bajka :D ale ile mamy takich programów ?

ja uważam że do SD nie nadają się LCD mam porównanie z Panasem PY85P to jest klasa sama w sobie i dla SD i dla Full HD
 

mahe

New member
Bosze...

Chryste Panie, po co kupujecie 46 cali full HD jak ogladacie SD po kablu? Wiadomo że obraz będzie kicha i żaden upscaling nie pomoze.

=-Za murzynami-=

Niestety nie nadążamy za techniką i zanim sygnał HD się nie upowszechni, kupowanie tego TV do kabla nie ma sensu. W tym przypadku wielkość zawsze będzie działała na niekorzyść. 75% kupujących słyszała o HD a tak naprawdę nie wie co to oznacza. Spodziewacie się cudów a potem swoje rozczarowania wylewacie w eter.

=-100Hz-=

Inni piszą że nie widzą różnicy po załączeniu 100Hz. Pytanie: To po co kupują i przepłacają za coś o czym nie mają pojęcia. Widać że niektóre pojęcia/terminy wywierają niesamowity wpływ na słabą psychikę jednostek.

Różnicę pomiędzy 100Hz a 50 czy 60 widać z kilometra, tak samo jak różnicę pomiędzy plazmą a LCD. Tylko że źródłem sygnału nie może być materiał 50Hz czyli np. TV. Po włączeniu filmu to już co innego. 24p bez 100Hz jest dla mnie nie do oglądania. Szczególnie na TV Sony jest taki stroboskop że film wygląda jak puszczony w zwolnionym tempie. Ale oczywiście parametr 24p True Cinema znów działa destruktywnie na psychikę jednostek, dla których ważny jest fakt pochwalenia się tym dodatkowym parametrem przed znajomymi. "Tak jak to planował reżyser" a obraz się szarpie jak divx na pentium1.

=-Odległość-=

Najbardziej kiedyś rozbawił mnie pan w centrum Sony. Mówie mu że obraz SD wygląda beznadziejnie a on mi każe go ogladać z 10m i pyta o wrażenia. Co za idiotyzm. Kto oglada TV z takiej odległości. Odległość nie ma tu nic wspólnego. Piszecie: "mam kanapę 3.9m od TV, czy 40 cali to za dużo?" Otóż nigdy nie jest za dużo. Pomyślcie tylko ile cali ma ekran w kinie i z jakiej odlegóści go ogladacie. Ja osobiście mogę z mojej kanapy ogladać 52 cale i też nie będzie za dużo. Oczywiście mówię o sygnale full HD. Nikt o zdrowych zmysłach nie kupi takiego TV do kabłowki. Nie wypisujcie bzdur że obraz jest do dupy bo mącicie ludziom w głowach.

=-Co lubie-=

U mnie jedyny sygnał podłaczony do mojego Samsunga to full HD z kompa w postaci filmów przez kabelek DVI-HDMI, ewentualnie pulpit windows.

Gniazda takie jak euro, composite, cinch czy antenowe to profanacja w tym telewizorze. U mnie pozostaną nierozdziewiczone na zawsze.

Ja osobiście używam TV jedynie do oglądania filmów ponieważ telewizja w dzisiejszych czasach nie oferuje niczego co by mnie mogło zainteresować.

=-Rada-=

Nie kupujcie sprzętu ze względu na znajomych, sąsiadów ani opinie na forum. Żaden tutaj zamieszczony post nie jest żadną wyrocznią. Nie kupujcie tego na co was stać, tylko to co będzie praktyczne i dostosowane do waszych wymagań.

Nie oglądajcie programu ze słoneczkiem w rogu i nigdy nie próbujcie jeść żółtego śniegu.

I'm out...
 

megabyte

New member
peter81 napisał:
Gdyby to kogoś interesowało: mój model, kupiony parę dni temu ma nowy firmware - 1008.
Może dlatego nie ma żadnych negatywnych efektów opisywanych wcześniej na tym forum...

Hej Peter81,
Jak mozna sprawdzic firmware?

Pozdrawiam
 

megabyte

New member
Juz znalazlem jak sprawdzic wersje firmware:
TV ON STANDBY
INFO+MENU+MUTE+POWER



Nowy firmware 1008 jest do sciagniecia na avforums.
Czy ktos probowal zaladowac go do swojego F86?
 

slawomeer

New member
Full HD w "n"

Witam
Mam Samsunga LE40F86BD i jestem bardzo zadowolony. Ale mam takie pytanie, może śmieszne. Czy ktoś mi może odpowiedzieć dlaczego wszystkie kanały HD na N-ce są wyświetlane z czarnymi pasami u dołu i góry ekranu. Przecież jest to niby HD czyli albo 720p albo 1080i. Takie rozdzielczości są dla tego telewizora naturalne więc dlaczego nie wyświetla tych kanałów w pełnym ekranie. Czy to może ustawienia TV cz coś innego??
Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
 

Konsolowy

New member
Konsolowy napisał:
Witam wszystkich HD-freaków! To mój pierwszy post, więc zgodnie z protokołem dyplomatycznym kłaniam się w pas.

Mam na stanie LE46F86BD - laleczka, niesamowity TV, daje mi masę satysfakcji (szczególnie z PS3), a miny znajomych, którzy mnie odwiedzają... Nie do kupienia.

Żeby nie było jednak zbyt kolorowo, po 3 tygodniach użytkowania MOJ TELEWIZOR SIE ZEPSUL!!!

Proszę o pomoc.

Objawy: po uruchomieniu TV, diody na panelu dotykowym zaświecają się i nie gasną. TV automatycznie ścisza się do poziomu zero i non stop widoczny jest "pasek Volume". Telewizor ciągle "pika", tak jakby cały czas dostawał sygnał ściszania z pilota. Oczywiście nie jestem idiotą i pilota od TV, jak i od wszystkich pozostałych sprzętów wyniosłem do innego pomieszczenia, a dodatkowo wyjąłem z nich baterie:). Nie pomogło.
Ponieważ TV tak jakby non stop dostawał sygnał z pilota, to nie reaguje na wszelkie realne próby pogłośnienia, zmiany kanału, cokolwiek. To znaczy sygnał z pilota odbiera (świeci czerwona dioda na panelu dotykowym, gdy wciskam dowolny klawisz na pilocie), ale nie reaguje wówczas na komendy (jest "przebijany" przez "wirtualny sygnał"). Gdy podchodzę do TV i manualnie obsługuję go z panelu dotykowego - wówczas jest w porządku,
tzn. odblokowuje się ("wirtualny sygnał" zanika) i mogę wówczas z panelu lub pilota zrobić to, co chcę. Gdy już siedzę zadowolony na kanapie, po chwili horror się powtarza.

Na razie się męczę, z pomocą przychodzi amplituner obsługujący dźwięk, więc mogę jako-tako korzystać z telewizora. Wychodzę jednak z siebie, bo telewizor nie zapamiętuje ustawień (zapewniam, że przestawiam go w tryb domowy, a mimo wszystko się resetuje), ponadto wkurza mnie ten widoczny cały czas pasek Volume, "pikanie", no i w ogóle świadomość, że zepsuła się laleczka za grubą kapuchę.

Próbowałem najbardziej paranoicznych rozwiązań, aby zaradzić:
1> przeczyściłem cały TV, szczególną uwagę przywiązując do wypolerowania panelu dotykowego (że niby jakiś paproch się wkręcił);
2> później odkurzyłem panel całą siłą ssącą odkurzacza (że niby jakiś paproch się wkręcił bardzo głęboko);
3> TV podłączyłem bezpośrednio do gniazdka w ścianie, olewając listwę przepięciową (że niby za dużo urządzeń na listwie i wariuje
wskutek przepięcia).
Wszystko na nic.

TV działa dobrze, gdy wyłączę go na kilka minut z kontaktu. Po uruchomieniu zazwyczaj śmiga i nie rzuca fochem. Do czasu. Raz świruje
od strzału, raz potrzebuje na to pół godzinki. Zawsze jednak świruje.

Jak na mój gust, padła elektronika. TV mam z Niemiec, więc wzbraniam się przed usługą serwisową. Proszę o pomoc, bo nie widzi mi się rozstanie z moją laleczką. Jak będzie trzeba, to trudno - wyślę.

Czy ktokolwiek z Was miał/ma podobne problemy? Anyone? Pomocy.

Pozdro!

No i mam naprawioną laleczkę. ALE UWAGA - pokazał się haczyk!

TV oddałem do serwisu w Polsce (pośrednik), który zaproponował mi TV z kolejnej dostawy. Po odczekaniu tygodnia TV przyjechał i serwis zawiadomił mnie o tym fakcie. Chłopaki chcieli umówić się na dostarczenie TV do mojej chaty. Coś mi zaświtało i powiedziałem, że chcę obejrzeć nowy TV przed jego dostarczeniem.

Podjechałem do firmy, odpaliłem TV i... oczom mym ukazał się piękny, nowy odbiornik, tyle że z matrycą "bez czerni". Blade kolory jak cholera!

Odmówiłem odebrania tego nowego TV. Koniec końców mam ten sam egzemplarz, który pierwotnie oddałem do serwisu - został naprawiony w polskim serwisie Samsunga i wrócił do mnie.

Napisałem to ku przestrodze, bo gdzieś na tym forum czytałem, że Szajsung robi takie numery (nowe, blade matryce). Tak, robi:). Nie dajcie się!!!
 

leszcz

New member
Mam pytanie

jak w prosty sposób przełaczyć z TV na HDMI ???

Znaczy z kablówki po koncentryku na obraz po HDMI( np. N TV??? )

juz mam dosyć przełączania klawiszem source :( :( :( :(
 

Konsolowy

New member
Pozostaje Ci tylko opcja klikania w menusach, ale w ten sposób namachasz się jeszcze bardziej:/. Niestety, ten typ tak ma. Te piloty są beznadziejne - wcześniej miałem małego Samsona, 27" - pilot do niego miał więcej funkcji, niż do tej krowy 46F86BD!

Pytanie poza konkursem: co za idiota wpadł na pomysł z tym beznadziejnie głupim podświetlaniem pilota?
 

peter81

New member
slawomeer napisał:
Witam
Mam Samsunga LE40F86BD i jestem bardzo zadowolony. Ale mam takie pytanie, może śmieszne. Czy ktoś mi może odpowiedzieć dlaczego wszystkie kanały HD na N-ce są wyświetlane z czarnymi pasami u dołu i góry ekranu. Przecież jest to niby HD czyli albo 720p albo 1080i. Takie rozdzielczości są dla tego telewizora naturalne więc dlaczego nie wyświetla tych kanałów w pełnym ekranie. Czy to może ustawienia TV cz coś innego??
Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

A w dekoderze "n" ustawiłeś 1080i ? Przytrzymaj przez chwilę "res" na dekoderze, to zobaczysz.
 

slawomeer

New member
peter81 napisał:
A w dekoderze "n" ustawiłeś 1080i ? Przytrzymaj przez chwilę "res" na dekoderze, to zobaczysz.

Nie rozumiem.
Po przełączeniu przycisku RES zmieniam tylko rozdzielczość, ale czarne pasy idołu i góry ekrany na kanałach HD są w każdej rozdzielczości. Kiedy znowu przytrzymam RES to przełącza się na złączew DVI i wtedy nie ma dźwięku.
Czy możesz dać mi jakieś bardziej konkretne wskazówki. ?
 
Do góry