SAMSUNG LE-46F86BD w akcji, wszystko o serii F86 (40F86 etc...)

darmaz

New member
Witam
Mam dylemat: Muszę wybrać jedenz dwóch modeli w tej samej cenie: Samsug LE 40" F 86BD i Samsung 46" N86BD. TV oglądam z odległości 2 do 4,5 metra w dobrze oświetlonym salonie, sygnał cyfra + w tym HD i DVD. Plus pierwszego to ładniejszy wygląd i większa płynność ruchu a minus to 40" i mocno odbijająca otoczenie szyba na panelu. Plus drugiego to 46"i matowy panel a minus to mniejsza płynność szybkich ruchów. Muszę się zdecydować na jeden z ww modeli. czy może mi ktoś podpowiedzieć na co się zdecydować? Czy warto dopłacić i kupić 46F86BD? Czy na 46F86BD też jest ta błyszcząca szyba?
 

aislugocki

New member
witam.od 12.2007 posiadam LE46F86BD N recorder obraz rewelacja szczególnie w ful hd . ten tv też ma szybę ale przy oglądaniu to wcale nie przeszkadza .polecam.
 

szczygiel

New member
Menu zaawansowane

Witam wszystkich,
Od tygodnia mam 40" F86BD. Obraz jest bardzo ladny, jednak mam problem z menu - otoz tam sa pozycje, do ktorych nie mam dostepu :(
Sa to np. "Ustawienia zaawansowe" w menu obrazu jak rowniez opcja "bez overscanu". Bardzo chcialbym wyprobowac te opcje. Czy wiecie jak sie tam dostac? Rewizja mojego TV to CC04.

P.S. wszystkim niezdecydowanym forumowiczom polecam ten TV. Design naprawde bardzo ladny chociaz ta ciagle swiecaca sie niebieska stopka nie jest najlepszym pomyslem. Szyba w zaden sposob nie przeszkadza w ogladaniu TV a pokoj mam mocno oswietlony przez slonce w dzien. Zadnego "latajacego" pasa po ekranie tez nie zauwazylem.
 

aislugocki

New member
Witam . Musisz poczytać instrukcję .Jeśli przeszkadza ci niebieska dioda to ją wyłącz 1menu 2 ustawienia 3 efekt świetlny 4 wyłącz. Nie wszystkie ustawienia są dostępne na każdym wejściu np antena ,s-vide ,HDMI itp.Zależy więc przez co oglądasz- dostępność do opcji menu jest różna .Również ustawienie jednej opcji niraz wyklucz drugą .instrukcja do ręki i ćwiczenie,:D dasz radę
 

misnort

New member
zatwierdzanie ustawien w meni LE40F86BD

witajcie potrzebuje pomocy posiadam ten model telewizora LE40F86BD wchodze w jego opcje wedle instrukcji i robie krok po kroku wszelkie zmiany np: podswietlenie stopki wylaczam albo ustawiam na tryb gra itp. wszystko jest oki zatwierdzam ok /enter i wychodze exit wszystko dziala fajnie ale po okolo 20minutach obraz przygasa i telefon wraca do ustawien fabrycznych pomuzcie co mam z tym zrobic czy zatwierdza sie wszelkie ustawienia w jakis inny sposob
 

aislugocki

New member
Siemka ,najprawdopodobniej masz włączoną opcję [SKLEP]. Chcac zapamiętać twoje zmiany musisz to zmienić na dom . 1 usawienia 2 plug play itd aż do [sklep- dom]wybierz dom i powinno pomóc .pozdrawiam
 

misnort

New member
aislugocki napisał:
Siemka ,najprawdopodobniej masz włączoną opcję [SKLEP]. Chcac zapamiętać twoje zmiany musisz to zmienić na dom . 1 usawienia 2 plug play itd aż do [sklep- dom]wybierz dom i powinno pomóc .pozdrawiam

oki dzieki bardzo to dziala opcja plug play niejest dostepna ale jak przytrzyma sie na pilocie glosnosc i w tym samym czasie na telewizorz przez 5 sekund menu to przeskakuje albo na shop albo na dynamiczny jak sie ma dynamiczny to jest ta opcja dom i wtedy zapamietuje jakiekolwiek zmiany jeszcze raz dziekuje pozdrawiam:rolleyes: :mrgreen:
 

skorupka

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! Pilnie potrzebuję polskojęzyczną instrukcję obsługi do LE40F. Kupiłem ten model z Niemiec i mam teraz problem jak ustawić obraz. Bez instrukcji słabo to wychodzi.:( Please :szukaj: tam też nie znalazłem
 

Roocky

New member
n-tv a samsung serii f

Witam. Jeszcze raz pozwole sobie wznowić wątek podłączenia tego telewizora z n decoderem poprzez kabel HDMI, są jakieś podobno problemy we współpracy, ale jakie czy ktoś wie i czy da sie jakoś to naprawić? Dzięki za jakies info!!
 

robert-1000

New member
Ja dziś kupiłem tego Samsunga i wziąłem N - telewizor z dekoderem należy podłączyć dobrym kablem RGB 3xRCA

2cxg9bd.jpg


działa bez żadnych zastrzeżeń
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Robpow

New member
f86 model schodzący?

Witam, dzwoniłem dziś do digitalo w sprawie LE46F86B i powiedziano mi , że to już model schodzacy i żeby lepiej poczekać na nowe modele serii A. Na pytanie czym się różnią odpowiedziano mi ,że wszystkim (trochę enigmatycznie). Czy ktos z Was testował już te nowe LCD i może podpowiedzieć czy naprawdę warto czekac. Pozdrawiam Robert
 

robay

New member
Nowa seria A...

Robpow napisał:
Witam, dzwoniłem dziś do digitalo w sprawie LE46F86B i powiedziano mi , że to już model schodzacy i żeby lepiej poczekać na nowe modele serii A. Na pytanie czym się różnią odpowiedziano mi ,że wszystkim (trochę enigmatycznie). Czy ktos z Was testował już te nowe LCD i może podpowiedzieć czy naprawdę warto czekac. Pozdrawiam Robert

Tak. Faktycznie niebawem ma wejść ponoć nowa seria TV Samsung. Wszystko zapowiada się obiecująco - nowa seria ma być kontynuacją "starej" F :cool: Odpowiednikiem F86 ma być A750 - A650 (LN46A750P LN52A750P LN46A650P itd.) z kontrastem 50:000 (seria 7), matrycą 4ms i technologią 120Hz oraz wbudowanym wooferem (!), natomiast odpowiednikiem F96 ma być seria A9xx także z podświetleniem LED, ale z kontrastem 1.000.000:1 !!! :roll: Ponadto seria 7 ma mieć dostęp do sieci Ethernet i obsługę kanałów RSS...
Informacje znalezione "na szybko", więc nie biorę odpowiedzialności za ich całkowitą poprawność - najlepiej poczytać samemu tutaj i tutaj a także tutaj... :cool:
A tak w ogóle to na targach CeBIT 2008 Samsung zaprezentował 31 calowy panel wykonany w technologii OLED... A więc czyżby schodząca technologia LCD...? :mrgreen: TUTAJ
 
Ostatnia edycja:

Micz84

New member
Witam,
ostatnio szukam nowego tv, bo w starym czasem dzwięk zaczyna szwankować. Co prawda jeszcze nie jest źle, ale wolę już znać jakieś modele. Padło na LE40F86BD głównie na dużo przychylych opinii dotyczących tego modelu i mało wad. Moje pytanie brzmi czy warto czekać na nowe modele jak wspomiany wcześniej A750. Jak myślicie ile one będą kosztować?? znalazłem w przystepnej cenie F86BD poniżej 6000 i to w moim mieście i się zastanawiam czy warto się przemęczyć i poczekać na LED w mniejszych formatach czy odrazu kupić ten.
 

DonKappa

New member
Ja zastanawiałem sie nad tym samsungiem i mogłem go miec za 5000 zł w poznaniu...ale jak zobaczyłem jak działa na SD to mi sie odechiało i zdecydowałem sie na pioneera PDP 4280 ale to juz troche wiecej kaski byś potrzebował...
 

Micz84

New member
Hmmm to jest plazma, a one za dużo prądu biorą :(. U mnie telewizor chodzi po 10 h na dobę i nawet 40 Watów to dużo. Chciał bym go sam na żywo obejżeć w SD, ale u siebie w mieście nie znalazłem, ale może jak będe w poznaniu to zobacze :).
 
Ostatnia edycja:

mahe

New member
Wiecie może jak chodzi tryb 100Hz przy połaczeniu kompa z tv przez HDMI?

Zamierzam odtwarzać właśnie z tego źrodła i nie mam jak sprawdzić czy w ogóle 100Hz działa. Interesuje mnie przekaz po HDMI i RCA. Sygnał z kompa wychodzi na 60Hz, także interesuje mnie czy w tym momencie przypadkiem obraz się nie rwie.

Może ktoś sprawdzić?
 

Juchy

New member
DonKappa napisał:
Ja zastanawiałem sie nad tym samsungiem i mogłem go miec za 5000 zł w poznaniu...ale jak zobaczyłem jak działa na SD to mi sie odechiało i zdecydowałem sie na pioneera PDP 4280 ale to juz troche wiecej kaski byś potrzebował...
ja moge go miec za 3tys i mam na testy, ale ze nie da sie na nim ogladac SD z C+ to oddaje go (i dalej siedze na panasonicu lx500) i czekam na nowszy model, moze cos poprawia w tym keirunku, jak nie to trzeba bedzie jednak chyba za toshiba sie rozejrzec lub jakas plazma...

PS.
falowanie (inaczej mowiac jakies pasy latajace z gory na dol) na wejsciach component, hdmi tez widzialem ze sa, niestety to chyba bolaczka wiekszosci tych modeli, model SS04
kurzy sie nie samowicie ten rodzaj wykonczenia, stał 1 dzien a juz bylo co scierac
odbic w szkle nie widac za bardzo ale gorszym dla mnie bylo przyciaganie paprochow i pierwsza mysl to ze bad pixele si epojawily :), chociaz jak ktos ma dzieci to jest to dobra ochrona matrycy
sama obsluga TV tez jest troche nieporeczna, sam pilot ok. w porownaniu do panasa...
 
Ostatnia edycja:
Do góry