SAMSUNG LE-46F86BD w akcji, wszystko o serii F86 (40F86 etc...)

vito007

New member
Jak włączyć PIP w LE46F86BD? Próbuję to zrobić tak jak opisuje instrukcja na stronie 20, jednak opcja PIP jest w menu niedostępna.
 

czarnuszek

New member
:mrgreen: mam_prolem_z_moim_tv_zaczy_nie_wiem_czy_to_problem _ale_czytałem_nawet_a_tym_foru_ze_tiviki_lcd_sklad aja_sie_z_malutkich_kryształków
mi_owy_własie_kryształek_chyba_nie_swieci_i_widac_ taki_malutki_czanry_punkcik_na_jasym_tle_moze_ktos _miał_taki_przypadek_posiadam_lcd_samsug_le32s81x
bardzo_ale_to_aprawde_ardzo_prosze_o_pomoc_zgóry_d ziekuje_.A_i_jeszcze_tak_myslałem_ ze_ to_ moze_jakas_fabrycza_wada
 

sharoon

New member
LE40F86BD i LE40F86BDX

Witam Wszystkich!
Proszę o info, czym różnią się te dwa modele SAMSUNGa:
LE40F86BD
LE40F86BDX
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

sharoon

New member
sharoon napisał:
Witam Wszystkich!
Proszę o info, czym różnią się te dwa modele SAMSUNGa:
LE40F86BD
LE40F86BDX
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Dowiedziałam się na infolinii SAMSUNGa, że to ten sam model. Literka X oznacza kraj wykonania. Piszę, bo może ktoś też się zastanawia. :)
Pozdrawiam.
 

szerryf

New member
Witam
Szukam tego telewizora już od tygodnia.
W maximedia znalazlem go najtaniej za 8078zł brutto ale od półtora miesiące już go nie mają. Czy ktoś może dać mi znać gdzie ten telewizor mogę dostać w podobnej cenie +- 500zł. Byłem w Avansie to mi powiedzieli 10,5 koła :)
Proszę o info na mh1@o2.pl albo sms na 502288167 to oddzwonię. W okolicy kalisza (150km) mogę podjechać.

PLEASE HELP :)
 

Kotu

New member
Mam ten TV od paru dni i jak dla mnie jest ok.Mam N recorder podpiety pod HDMI i nie narzekam. Odleglosc 2.5 metra. Pozdrawiam
 

experty

New member
vito007 napisał:
Jak włączyć PIP w LE46F86BD? Próbuję to zrobić tak jak opisuje instrukcja na stronie 20, jednak opcja PIP jest w menu niedostępna.
A podłączyłeś 2 źródła sygnału? Np HDMI + analogowa kablówka? Nie wiem jak w tym modelu ale w niektorych jest tak, że tryb PiP jest niedostepny jeżeli jest podłączone tylko jedno źródło sygnału.

Pozdrawiam!
 

NATE

New member
Amber242 napisał:
Nie o to chodzi czy Samsung jest lepszy, czy Sharp! Chodzi mi to, że nie sądzę by istniała firma tak debilna, żeby robić produkt który wyświetla optymalny obraz TYLKO w sklepie!

Oczywiście że w różnych produktach (TV, wideo, kamery czy innych), zaimplementowano (to trudne słowo) tryb demonstracyjny, żeby przyciągnąć klientów (np. po to są ustawienia poprawiające obraz tylko na jednej połowie ekranu). Ale nie oznacza to, że taki Samsung okrutnie kpi sobie z klientów, którzy nigdy nie uzyskają "idealnego" obrazu w domu (a tak wynika z twojego postu).

Męczyłam sharpa XL2E 42 vs. samsung M86, postawione obok siebie i puszczone to demo samsunga. Na sharpie wyglądało dużo gorzej - może to wina tego, że jest pisane własnie pod samsunga, ale... zaznaczam wyglądało dużo gorzej! Jakoś tak szaro... takbym to określiła - mimo to był sprzedawca który twierdził, że wybrałby Sharpa bo "ma lepszy czas reakcji", jednak mój znajomy sprzedawca który robił ze mną ten test wybralibyśmy w tej konfrontacji Samsunga...
 

slawomeer

New member
Samsung LE40F86BD - komendy i menu serwisowe

Witam
Jutro planuję wyprawę po tego właśnie samsunga i chciałbym go sprawdzić w sklepie. Dlatego właśnie mam wielką prośbę do doświadczonych w temacie HD członków tego forum. Proszę mianowicie o podanie mi dostępnych w tym modelu tv Samsunga komend serwisowych, które pozwolą sprawdzić wszystkie jego parametry (z ich opisem oczywiście), jak np. licznik przepracowanych godz., ilość włączeń i wyłączeń, itd., itp.
Z góry dziękuję i proszę o szybką odpowiedź bo jutro wyruszam na łowy :).

Ps. Może skoro już zacząłem postowanie na tym forum, to pójdę na całość.
Po ostatniej wpadce na agito mam dylemat, czy kupić tam LE40M86BD za 5045,0 zł czy kupić w sklepie LE40F86BD za 6999,0 zł. Pomóżcie co jest lepszym wyjściem dopłacić 2000 tys. i mieć lepszy model ze sklepu, czy może nie jest on na tyle lepszy i zaryzykować kupno tego drugiego na necie.
Jeżeli odpowiedź brzmi ten lepszy ze sklepu to potrzebne mi są te komendy serwisowe i informacja czy w tym modelu można wyzerować licznik.
 
Ostatnia edycja:

pos

New member
szerryf napisał:
Witam
Szukam tego telewizora już od tygodnia.
W maximedia znalazlem go najtaniej za 8078zł brutto ale od półtora miesiące już go nie mają. Czy ktoś może dać mi znać gdzie ten telewizor mogę dostać w podobnej cenie +- 500zł. Byłem w Avansie to mi powiedzieli 10,5 koła :)
Proszę o info na mh1@o2.pl albo sms na 502288167 to oddzwonię. W okolicy kalisza (150km) mogę podjechać.

PLEASE HELP :)

Witaj,

Sprawdź ten sklep:

http://www.megamarket.org.pl/product_info.php/cPath/1_1010_100000053/products_id/67905

z tego co widzę, to powinni mieć na stanie magazynowym.
Co do samego sklepu, to są OK, ja u nich kupowałem swój TV i jestem zadowolony.

Pozdrawiam,
Paweł
 

slawomeer

New member
Konfiguracja LE40F86BD

Witam mam telewizor Samsung LE40F86BD. Podłączyłem do niego PC kablem DVI-HDMI dł. 1,5 m (kabel średniej jakości). Do telewizora podłączona jest jeszcze kablówka a w przyszłości będzie n-ka. Czy może mi ktoś skonfigurować ten zestaw. Chodzi mi o to czy dałem dobry kabel do PC, jakie ustawienia najlepsze przy PC, jakie przy kablówce.
Komputer to: Geforce 7900 gt top asusa, procek amd socket am2 3000+, 2 gb ramu.
Poza tym jak puszczam z kompa coś na dvd to klatkuje obraz (jak w grze kiedy karta nie daje rady). Czy to może jest za wolny napęd, czy może karta nie wyrabia przy rozdzielczości 1920x1080p.
Z góry dzięki za pomoc.
 

mac606

New member
slawomeer napisał:
Witam mam telewizor Samsung LE40F86BD. Podłączyłem do niego PC kablem DVI-HDMI dł. 1,5 m (kabel średniej jakości). Do telewizora podłączona jest jeszcze kablówka a w przyszłości będzie n-ka. Czy może mi ktoś skonfigurować ten zestaw. Chodzi mi o to czy dałem dobry kabel do PC, jakie ustawienia najlepsze przy PC, jakie przy kablówce.
Komputer to: Geforce 7900 gt top asusa, procek amd socket am2 3000+, 2 gb ramu.
Poza tym jak puszczam z kompa coś na dvd to klatkuje obraz (jak w grze kiedy karta nie daje rady). Czy to może jest za wolny napęd, czy może karta nie wyrabia przy rozdzielczości 1920x1080p.
Z góry dzięki za pomoc.

tez chcę kupic ten model i zamówic n telewizję napisz czy jesteś zadowolony z tego modelu czy jak byś mógł wybrac raz jeszcze to kupił byś tego Samsunga? a te 100MHz
 

TOMGDY

New member
TV LE40F86BD mam od 10 dni, poniżej zamieszczam kilka swoich uwag.

Estetyka zewnętrzna to duży plus tego TV. Niebieska dioda, sensorowe przełączniki z automatycznym podświetleniem, głęboka czerń ekranu wszystko to robi duże wrażenie, choć nie to jest najważniejsze. Istotą każdego cyfrowego TV jest jakość obrazu i dźwięku. Sygnał HD bajka. Sygnał SD z cyfrowej kablówki po HDMI zdecydowanie bardziej żywy i wyrazisty od sygnału analogowego, choć przy zbyt dużym stopniu kompresji na niektórych kanałach pozostawia do życzenia. Sygnał analogowy, cóż jakość w dużym stopniu uzależniona jest od nagranego materiału i dobrego sygnału w kablu. Jak oddalimy się od ekranu na 3-4 metry jest jak najbardziej do zaakceptowania. Muszę też mocno zaakcentować czerń jest głęboka i zauważalna od razu niezależnie od źródła obrazu. Odbicia w ekranie własnego pomieszczenia widoczne są głównie przy wyłączonym telewizorze. Podczas normalnej pracy trzeba mocno się przyglądać w którym miejscu ekranu znajduje się sztuczne oświetlenie pokoju. Układ 100 Hz ogólnie Ok, choć może na niektórych materiałach budzić mieszane wrażenie, ale w końcu w razie czego można go wyłączyć. Na duży plus należy zapisać wejście USB zwłaszcza gdy nasz aparat cyfrowy robi zdjęcia w formacie 1920x1080. Przy 40” i 1080p ekran jest w stanie obnażyć cyfrowe szumy aparatu których wcześniej nie widać na monitorze 19”. Do tego wszystkiego możemy dograć stosowny podkład muzyczny w formacie mp3 a całość pozwala nam zupełnie inaczej spojrzeć na sposób prezentacji naszych fotografii. Wadą tego TV jest długi czas przechodzenia pomiędzy różnymi źródłami sygnału, dotyczy to przejścia z sygnału TV analogowej na np. źródło HDMI. Po drodze mamy jeszcze dwa złącza euro które choć niepodłączone i tak musimy „zaliczyć”. W odwrotną stronę z HDMI na analogową TV nie ma takiego problemu. Może w przyszłości producent zmieni soft i będzie można pominąć niechciane złącza. Co prawda istnieje też możliwość dotarcia do złącza HDMI bezpośrednio z menu ale zajmuje to podobną ilość czasu. Przy zmianie softu producent powinien też powiększyć obszar i czcionkę menu bo z większej odległości trzeba mocno skupiać wzrok. Dźwięk najlepiej podłączyć do zewnętrznego wzmacniacza i głośników bo w tego typu telewizorze nigdy nie będzie on zbliżony do hifi.
Wszystkim niezdecydowanym gorąco polecam. :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

slawomeer

New member
mac606 napisał:
tez chcę kupic ten model i zamówic n telewizję napisz czy jesteś zadowolony z tego modelu czy jak byś mógł wybrac raz jeszcze to kupił byś tego Samsunga? a te 100MHz

n będe miał dopiero w weekend więc nie mogę narazie nic powiedzieć. Ogólnie telewizor super, na kompie filmiki w fullhd rewelacja, zwykłe filmy i z dvd też extra. Odbiór ze zwykłej anteny np tvn super, ale polsat i tvp jakieś dziwne (występują jakieś jakby przebicia, obiekty są jakby podwajane), ale to może wina anteny. W sumie jedyne mankamenty tego TV to takie drobiazgi jak brak na pilocie przycisku wyłączenia czasowego, albo straszna droga przełączania na inne źródła, żeby dotrzeć do hdmi to trzeba się chwilę namęczyć. 100 Hz mi bardzo pasuje, tak jak mówie obraz jak rzyleta oprócz tych kilku kanałów.
 

spoq

New member
slawomeer napisał:
n będe miał dopiero w weekend więc nie mogę narazie nic powiedzieć. Ogólnie telewizor super, na kompie filmiki w fullhd rewelacja, zwykłe filmy i z dvd też extra. Odbiór ze zwykłej anteny np tvn super, ale polsat i tvp jakieś dziwne (występują jakieś jakby przebicia, obiekty są jakby podwajane), ale to może wina anteny. W sumie jedyne mankamenty tego TV to takie drobiazgi jak brak na pilocie przycisku wyłączenia czasowego, albo straszna droga przełączania na inne źródła, żeby dotrzeć do hdmi to trzeba się chwilę namęczyć. 100 Hz mi bardzo pasuje, tak jak mówie obraz jak rzyleta oprócz tych kilku kanałów.



Wyłącz 100 hz i powino pomóc
 

Roocky

New member
seria f i ntv przez HDMI

Witam!!!
Czy ktoś może dokładnie odpowiedzieć gdzie i jaki jest problem z połączeniem Samsunga serii f do decodera n Tv kablem HDMI. Coś, gdzieś czytałem na ten temat ale żadnych konkretów nie było.
Serdecznie Pozdrawiam.
 

Jarom222

New member
mam go od grudnia

Jako założyciel tego wątku długo zastanawiałem się nad wyborem jakiegokolwiek lcd w koncu zdecydowałem się na niego tzn samsunga Le-46f86bd mam go od grudnia i nie żałuję ani chwili tv jest rewelacja tak do kanałów sd jak i hd jak i konsoli ps3 , laptopa, filmów blue-ray rewelacja.Co mogę dodać to wątpliwosci 40 czy 46 cali jeśli kasa wam pozwoli nie zastranawiajcie się 46 ja tak zrobiłem i bym żałował jakbym wziął 40 co więcej chętnie wymieniłbym na 52.Wszystkim niezdecydowanym powtarzam super lcd nie będziecie żałować wiem co mówię i co za rozterki sam przeżywałem a większość doradzających albo nigdy nie będzie miała albo zajmuje się dystrybucją innej marki i będzie psioczyła.Pozdrawiam wszystkich będących w rozterce nie przedłużajcie tego stanu zawieszenia ponieważ nie warto zawsze pojawią się nowości i co z tego i tak za tym nie nadązy a firmy muszą mieć nowosci zeby dostanio żyć
 

silabolin

New member
Mam pytanie. Ogladałem ten telewizor i bardzo mi sie spodobał oprocz jednego. Obraz ze zwyklych kanalow tvny polsat itp byl za mocno rozciagniety, wychodzil poza ekran kilka cm. Mozna to jakos wyeliminowac czy ten typ tak po prostu ma ?
 
Do góry