SAMSUNG LE-46F86BD w akcji, wszystko o serii F86 (40F86 etc...)

Lyjo

New member
Jako ze jestem nowy na forum to witam wszystkich.

Chce kupic model 40F46 i mam pytanie do pisadaczy modeli F86 czy spotkali sie z usterkami wymienianymi na avforums:

1. Poziomy pasek przesuwajacy sie powoli w dol (gore) przy sygnale z HDMI, COMPONENT lub SCART. Widoczny tylko gdy podswietlanie matrycy jest mniejsze od 10. Sposob na sprawdzenie (przepraszam z gory za kalekie tlumaczenie z avforums):
- Wlacz opcje "Niebieski ekran" (BLUE SCREEN)
- Wybierz wejscie EXT1 lub EXT2 (powinien pojawic sie niebieski ekran)
- Wybierz ustawienie video na Film (MOVIE) i zmniejsz podswietlanie (BACKLIGHT) na 5,
- Sprawdz ciemno niebieskie tlo w menu czy nie wystepuja przesuwajace sie linie

2. Brak plynnego przejscia miedzy odcieniamim koloru - backlight <10 (dobrze widoczne przy pomocy programu Eizo Monitor Test (http://www.eizo.de/pool/files/de/Eizo_Monitortest.zip)
Test - Gradient Fill (test 21/24)

Przyklad:
http://img266.imageshack.us/my.php?image=f86colorbandte5.jpg

Ponadto ze spekulacji na tym forum wynika ze poprzednia seria (matryc, softu?) SQ0x byla pozbawiona tych wad natomiast pojawily sie one przy serii SS0x (SS01, SS01, SS03, SS04). Czy to mozliwe ze matryce SQ sa 10bitowe a SS juz 8-mio. Moze ktos potwierdzic lub zdementowac te pogloski?:confused:
 
Ostatnia edycja:

deniro24

Member
Bez reklam
gajo333 napisał:
Słuchajcie. Gadanie gadaniem, jezeli macie taką mozliwość zobaczcie w akcji obydwa tv i wybierzcie w ten sposób...

gajo333 tylko, że w moim przypadku jest to niemożliwe. Pisałem o tym w moim poprzednim poście (powyżej). Prezentacja również niemożliwa.

A tak z innej beczki chętnie bym przeczytał jakiś Polski "test" F86. Na tym forum wiadomo, że to niemożliwe, ale być może na "tym drugim" forum da się to zrobić.

Pozdrawiam.
 

gajo333

New member
A skąd wiesz Lyjo o tych paskach poruszajacych sie w górę lub w dół ???
Ten temat poruszany był przez jedną czy więcej osób ???
Czego dotyczy ewentualna wada. Moze wiesz coś na ten temat.

Mam te paski po złaczu DVI-HDMI przy 60Hz. Zauwazyłem ze 50Hz i 24Hz juz tego nie ma. Długość kabla 5m


Pozdrawiam
 

emeryt21

New member
Trudna decyzja

Wiadomosc szczegolnie przeznaczona dla Biruta.Ogladalem Samsunga w akcji w Toruniu.Telewizor b.dobry,ale ta blyszczaca szyba jest nie do przyjecia.Nawet bez zadnych swiatel odbijam sie w ekranie jak w lustrze.Swiatlo bylo za telewizorem a ja patrzac na obraz widzialem sie nieomal jak w lustrze.Nie jestem ciekawy swojego widoku.Oczywiscie Sharp tez ma odbicia,ale sa one niezauwazalne w stosunku do Sharpa.Podjalem decyzje i wczoraj zamowilem Sharpa.Ten kontrast 25000:1 to tylko chwyt marketingowy.Nie widzialem zadnej roznicy miedzy 10000:1 jaki ma w opisie Sharp.Natomiast widzialem roznice,niewielka,ale jednak,w szybkosci dzialania matrycy na korzysc Sharpa,ogladalem mecz i obserwowalem pilke na obu telewizorach.Pozdrawiam wszystkich przyszlych wlascicieli Samsungow i nie sugerujcie sie tym co tu napisalem.To moja subiektywna ocena.Jestem stary i dla mnie co japonskie to nie koreanskie,przede wszystkim elektronika dopracowana na najwyzszym swiatowym poziomie,napewno lepsza niz masowka koreanska.Moje dalsze wrazenia zamieszcze na forum Sharpa po wyprobowaniu nowego nabytku.
 

Lyjo

New member

gajo333

New member
Lyjo napisał:


Nie zabardzo łapie po angielsku.
To wina softu czy czegoś innego?
Co sie doczytałes?
Wystepuje to u mnie w połączeniu z PC zwłąszcza 60Hz, ale dokładnie niewiem po jakiej stronie lezy bład. Zakłucenia z gniazda wysokiego napięcia, innych urzadzen elektrycznych czy moze wina softu TV ?
Jak cos zrozumiałeś z tego to daj znać.
Dzieki
 

birut

New member
Cholerka widze ze jakies powazne problemy ma ten Samsung jakies paski schodzace z gory do dolu.
Czy te paski widac ogladajac sam tv poprzes Sat albo sd.
Bo do kompa nie bede go uzywal.
Chyba jednak zdecyduje sie na Sharpa,mimo ze Sasmung mi sie bardzoej podoba.
 

shinay

New member
birut napisał:
Cholerka widze ze jakies powazne problemy ma ten Samsung ...
... Chyba jednak zdecyduje sie na Sharpa,mimo ze Sasmung mi sie bardzoej podoba.
wejdz na forum sharpa to obrzydza ci sharpa :)
paranoja - kup to co ci sie BARDZIEJ PODOBA, a bedziesz to zachwalal !
bo nigdy nic nie kupisz...
zanam to z autopsji (czytam to forum od 2 lat) - jakbym sie przejmowal i wiezyl we wszystko co sie ludzia
na forach "wydaje", "slyszeli" itp to bym do tej pory z 29" crt siedzial
i doszedl do wniosku ze technologia LCD to drogie, dziadowskie, rozlatujace sie telewizory
z "chodzacymi" pasami, nie wyswietlajece kablowki, budzace w nocy,
skaczace, rwace z powypalanymi pixelami itp itd....
nie robcie paranoji F86 to zajebisty tv (jak i sharp jak i kazdy inny na ktory was stac)
 

Paczek27

New member
emeryt21 napisał:
Wiadomosc szczegolnie przeznaczona dla Biruta.Ogladalem Samsunga w akcji w Toruniu.Telewizor b.dobry,ale ta blyszczaca szyba jest nie do przyjecia.Nawet bez zadnych swiatel odbijam sie w ekranie jak w lustrze.Swiatlo bylo za telewizorem a ja patrzac na obraz widzialem sie nieomal jak w lustrze.Nie jestem ciekawy swojego widoku.Oczywiscie Sharp tez ma odbicia,ale sa one niezauwazalne w stosunku do Sharpa.Podjalem decyzje i wczoraj zamowilem Sharpa.Ten kontrast 25000:1 to tylko chwyt marketingowy.Nie widzialem zadnej roznicy miedzy 10000:1 jaki ma w opisie Sharp.Natomiast widzialem roznice,niewielka,ale jednak,w szybkosci dzialania matrycy na korzysc Sharpa,ogladalem mecz i obserwowalem pilke na obu telewizorach.Pozdrawiam wszystkich przyszlych wlascicieli Samsungow i nie sugerujcie sie tym co tu napisalem.To moja subiektywna ocena.Jestem stary i dla mnie co japonskie to nie koreanskie,przede wszystkim elektronika dopracowana na najwyzszym swiatowym poziomie,napewno lepsza niz masowka koreanska.Moje dalsze wrazenia zamieszcze na forum Sharpa po wyprobowaniu nowego nabytku.

Zgadzam się w 100% z tą wypowiedzią. W sklepach na Samsungach zawsze leci jakieś demo Samsunga w HD, a na Sharpie słabej jakości materiał filmowy. Poproście o podłączenie PS3 z filmem lub grą i zobaczycie, który tv sobie lepiej radzi. Czerń w Sharpie jest czarna, jak w Samsungu (dla mnie nawet bardziej, ale to kwestia ustawień).
 

birut

New member
Podajcie mi wymiary ekranu tego Samsunga a jak ktos zna Sharpa 42xl2 to tez poprosze.
Chcialbym sprawdzic o ile wiekszy jest panel Sharpa na szerokosc i wysokosc.
 

gajo333

New member
birut napisał:
Podajcie mi wymiary ekranu tego Samsunga a jak ktos zna Sharpa 42xl2 to tez poprosze.
Chcialbym sprawdzic o ile wiekszy jest panel Sharpa na szerokosc i wysokosc.


46 cali to 46 cali - są takie same. A jezeli jest pół centymetra różnicy to przeciez bez znaczenia
 

bonzo

New member
Mam pytanie do posiadaczy nowszych wersji F86 z oznaczeniem SSxx.
O co chodzi z tym przesuwającym sie pasem? Czy to faktycznie widać przy niskim podświetleniu (np. na 2) przy normalnym oglądaniu, czy wychodzi tylko w testach? Jeśli widać, to czy bardzo przeszkadza w oglądaniu telewizji, grach itd. ?
 

birut

New member
Chodzi mi o Samsunga w wersji 40cali.Sory nie podalem przedtem.
Jak ktos moze mi zmierzyc wielkosc panelu w tej wersji i sharpika 42 cale bo nie moge nigdzie odszukac .
 

emeryt21

New member
wiadomosc dla Biruta

Drogi wspolposzukiwaczu telewizorow! Mam juz w domu Sharp Lc 46XL2E i dlatego wycofuje sie z tego forum.Przenosze sie do "sharpowcow" i tam bede zamieszczal swoje pierwsze wrazenia.Co do wyboru marki typu TV to przekonal mnie lustrzany ekran Samsunga,uniemozliwiajacy normalne ogladanie.To jest szczera odpowiedz na powody mojej decyzji.Pozdrowienia dla wszystkich obecnych i przyszlych "ogladaczy" Samsungow.De gustibus non disputandum jak mawial Zagloba i jego wspolczesni.
 

mrdark

New member
Widzisz to, co akurat dla mnie i dla innych jest jego największą zaletą, dla Ciebie jest wadą, tak już jest ten świat skonstruowany. Ciekaw też jestem w jakich warunkach go widziałeś, bo odbicia w normalnym domowym oświetleniu czy to dziennym (odpowiednie ustawienie) czy nocnym tym bardziej zupelnie nie przeszkadzają, a to właśnie ta odblaskowa matryca daje mu na dzień dzisiejszy tak dobre parametry i wizalną przewagę nad konkurencją.
 

Paczek27

New member
Dla mnie Samsung był za wolny, dlatego postawiłem na XL2 E. Nie podoba mi się też postawa firmy, która nie chce podać kontrastu statycznego, który się najbardziej liczy.
 

birut

New member
Samsung za wolny.
Nie przesadzaj.
Teraz praktycznie kazdy LCD jest na tyle szybki zeby plynnie wyswietlac obraz.
Widzialem na modelach nizszych serii Samsunga gry,mecze i bylem pod wrazeniem.Obraz byl bardzo plynny .
Znajomy ma mode 32cale z kontrastem 5000:1 i tez wypas a my wybrzydzamay i wymyslamy wady najlepszym LCDkom.
Ja osobiscie tez uwazam ze szyba jest zaleta Samsunga.
No ale to wszystko zalezy od oswietlenia w pomieszczeniu.
Sluchajcie jaki rozmiar lcd byscie kupili na moim miejsu .
Odleglosc od TV to 2,5-2,8 m max.
 
Do góry