SAMSUNG LE-46F86BD w akcji, wszystko o serii F86 (40F86 etc...)

gajo333

New member
deniro24 napisał:
Paczek27 dzięki za opinię. Z tą czernią lepszą na Sharpie to mnie nieźle zdziwiłeś, gdyż narazie gdzie bym nie czytał o F86 to piszą że lepszej czerni w tv lcd nie ma niż w tych Samsungach (oprócz podświetlenia Led w F96 i Sony). Jak widać potwierdza się fakt, że każdy odbiera dany obraz inaczej. Natomiast o tym, że większy kontrast niż 2000:1 nie ma znaczenia to mógł wymyśleć tylko bardzo kompetentny pracownik MM! Ja do tych liczb podawanych przy współczynniku kontarstu podchodzę bardzo ostrożnie, żeby nie powiedzieć - nie patrzę na ten parametr wogóle!


gajo333 ja mam mnóstwo pytań:

- jak wygląda formatowanie obrazu z 4:3 na 16:9? Czy Samsung poprawił się w tym aspekcie czy postacie nadal są baryłkowate? W starszych i niższych modelach Samsunga nie wygląda to najlepiej, a widziałem że inne firmy świetnie radzą sobie z tym problemem - Toshiba, Panasonic, Philips, Sharp.

- jakie masz sygnały podłączone do swojego tv? Czy sprawdzałeś zwykłą analogową kablówkę? Puszczałeś film divX w dobrej jakośći (DvdRip)?

- napisz i rozwiej wszelkie wątpliwości co do szybkości przełączania kanałów w tym tv. Czy to rzeczywiście trwa aż tak długo, jak mówią niektórzy - 3 sekundy? Na angielskim forum czytałem, że prędkość przełączenia kanałów w F86 jest identyczna jak w seriach M czy R, a że jako mam bardzo często doczynienia z R81 to sprawdziłem, że istotnie występuje opóźnienie lekkie, ale przełączenie kanał nie trawa dłużęj niż 1 sekunda!

Są wogóle jakieś szanse na jakieś Twoje fotki?

Pozdrawiam.

Witam

Mam podłączoną zwykłą antenę, jednak na niej zawsze były zakłucenia (pozime pasy wędrujące sobie po ekranie). Jest DVD po componencie. Jest TV N poprzez HDMI. Jest podłaczony PECET poprzez złacze DVI-HDMI. Filmów DIVX jeszcze nie zapuszczałem. Kablówki nie posiadam (mieszkam poza miastem). Przełączanie nie trwa 3 sekund, to jakaś bzdura, jednak troche trwa. Na starym kineskopowym soniaku było momentalnie. Tutaj ok 1.5 sek - wiec opóźnienie jest.
Co do formatowania do z 4:3 na 16:9 zawsze jest zwęzenie postaci, to oczywiste. Jest fukkcja powiększenia obrazu (obcina trocge obraz od góry i od dołu)
 
Ostatnia edycja:

wester

New member
Paczek27 napisał:
Nie wiem jak jest z tym kontrastem naprawdę. Podobno to chwyt reklamowy. Czerń Samsunga F86 BD była szara, naprawdę. Obok stał F96 i tam czarny był czarnym. Tak ciężko jest wybrać telewizor, bo albo oszukuje facet w sklepie, albo masz materiał gorszej jakości. Takie czasy:D.

Mam tego samsunga 86F - czern jest czarna jak smola czasami az sciagam do grania bo za duzy kontrast.
 

ragless

Member
przed zakupem Smsunga F86 zastanawiał sie ktoś z was nad zakupem Philips 47PFL9632D ??? bo ja wlasnie sie zastanawiam;) Widziałem philipsa na zywo na sygnele z anteny powietrzenej i był po prostu lepszy niz z samsunga F86. Ale przed wyboram musze sie jeszcze konktetnie zastanowic:)
 

deniro24

Member
Bez reklam
ragless ja wybieram między F86 a Philipsem 9632, ale w wersji 42 calowej. Niestety nie mogę znaleźć u siebie ani jednego, ani drugiego, żeby zobaczyć na żywo. Ty masz ten komfort, że widziałeś oba tv.
 

ragless

Member
deniro24 napisał:
ragless ja wybieram między F86 a Philipsem 9632, ale w wersji 42 calowej. Niestety nie mogę znaleźć u siebie ani jednego, ani drugiego, żeby zobaczyć na żywo. Ty masz ten komfort, że widziałeś oba tv.


Była pomyłka chodizło mi o 42". Ba jak mowilem mam dylemat.
Widziałem te telewizory ale phiipsa u snajomego a samsunga f86 w sklepie MM ale nie chciali przelaczyc na zwykly sygnał < nie wiem czemu > ale nie wazne jutro pochodze po sklepach i chcialbym zobaczyc te telewizory na na zywo obok siebie z podlaczonym zwyklym sygnalem a nie tylko z Demo HD co w sklepach przewaza na polkach. W
 

birut

New member
Bylem dzisiaj w bydzi w MM i jest wystawiony model 42xl2 jutro ma byc samsung 46f86bd.
Jestem zainteresowany wersja 40-42" cale zastanawiam sie nad wyborem wlasnie miedzy tymi 2 firmami.Ogolnie Samsung u mnie lideruje ze wzgledu na czern ,zywe kolory dzieki szybie a sharp za to ze ma 42 a nie 40".
Zapytalem kolesia w mm o opinie .
Powiedzial tak.
Ze teraz liderem jest Sharp.
Sa produkowane w Japonii nie to co Samsung,ze Sasmungi teraz produkowane to nie ta sama jakosc co pol roku temu.Ze samsungi sprzedawaly sie bardzo dobrze dlatego poszli teraz na ilosc kosztem jakosci.
Pokazl mi wade w rogu ekranu w modelu 40M86 jakies rozmycie w rogu ,twierdzil ze ten telewizor ma 1miesiac.
Powiedzial ze parametry ma lepsze Sharp.Ja mu na to ze Samsung ma lepszy kontrast.On mi na to ze ludzki oko nie widzi kontrastu wiekszego niz 10000:1
Cholerka ja juz sam nie wiem ktory lepszy.Koles mi tak namieszal,ze juz sam nie wiem co o tym wszystkim myslec.
W samsungu niektorzy szybe uwazaja za wade ale wtedy jak maja okno za plecami.
Ja mam ciemny pokoj a wiec uwazam to za zalete ,bardzo ladna czern przez ta szybe i zywe super kolory.
 

deniro24

Member
Bez reklam
birut Ty przecież jesteś w bardzo komfortowej sytuacji! Przecież miałeś okazję zobaczyć XL2 i piszesz, że będziesz miał okazję zobaczyć też F86 - bierz tego, który Tobie będzie się lepiej podobał, a nie sprzedawcy. Przecież to Ty masz być zadowolony z zakupu. Daj jutro znać jak zobaczysz F86.

Pozdrawiam.

P.S.
Dziś po raz drugi na żywo widziałem Sharpa XL2. F86 natomiast do mojej mieściny nie zawita niestety...
 

Paczek27

New member
Nie słuchaj sprzedawców. Z tym kontrastem może faktycznie to nie bajka (że oko nie wychwytuje większego niż 10000:1). Nie ufaj też ustawieniom tych TV. Musisz wziąć pilot i sam pomajstrować, a najlepiej podłączyć Jakiś film na BD. Ja też wybieram między tym Sharpem i Samsungiem. Dla mnie Sharp wygrywa, bo Samsung się lekko przycina w szybszych scenach i grach (ja zauważyłem i możecie mieć inne zdanie). Samsung wygrywa tylko kontrastem i jasnością z Sharpem, ale sam słyszysz, co mówią o tym kontraście.
 

gajo333

New member
Paczek27 napisał:
Nie słuchaj sprzedawców. Z tym kontrastem może faktycznie to nie bajka (że oko nie wychwytuje większego niż 10000:1). Nie ufaj też ustawieniom tych TV. Musisz wziąć pilot i sam pomajstrować, a najlepiej podłączyć Jakiś film na BD. Ja też wybieram między tym Sharpem i Samsungiem. Dla mnie Sharp wygrywa, bo Samsung się lekko przycina w szybszych scenach i grach (ja zauważyłem i możecie mieć inne zdanie). Samsung wygrywa tylko kontrastem i jasnością z Sharpem, ale sam słyszysz, co mówią o tym kontraście.

Witam mam F86 od 3 dni. Kontrast 25000:1 widac a każdy sprzedawca mówi to co ma przykazane, albo z czego lepszą prowizję dostanie. Ja bynajmniej widze.
XL2 ma duzo gorszy kontrast wg moich osobistych odczuć - bawiłem sie i jednym i drugim w kilku MM w Warszawie.
Co do szarpania w F86 - tak widziałem lekkie szrpniecia juz ze 3 razy, ale szarpneło, potem obraz juz płynny.
Ogladełem ostatnio meczyk który wygraliśmy :) (BRAWO) - zero smuzenia czy szarpania w trakcie meczu. 100HZ było ustawione na średni
Jezeli chodzi o szybę. Wczesniej miałem CRT - okno mam z boku wszystko sie odbijało. Teraz kontrast biore na dynamiczny i tak ładnie i mocno świeci że żadnego odbicia nie widze :)
Wybrałem F86 ze wzgledu na żywsze kolory i mocniejszy kontrast wzgledem XL2.
 

Paczek27

New member
gajo333 napisał:
Witam mam F86 od 3 dni. Kontrast 25000:1 widac a każdy sprzedawca mówi to co ma przykazane, albo z czego lepszą prowizję dostanie. Ja bynajmniej widze.
XL2 ma duzo gorszy kontrast wg moich osobistych odczuć - bawiłem sie i jednym i drugim w kilku MM w Warszawie.
Co do szarpania w F86 - tak widziałem lekkie szrpniecia juz ze 3 razy, ale szarpneło, potem obraz juz płynny.
Ogladełem ostatnio meczyk który wygraliśmy :) (BRAWO) - zero smuzenia czy szarpania w trakcie meczu. 100HZ było ustawione na średni
Jezeli chodzi o szybę. Wczesniej miałem CRT - okno mam z boku wszystko sie odbijało. Teraz kontrast biore na dynamiczny i tak ładnie i mocno świeci że żadnego odbicia nie widze :)
Wybrałem F86 ze wzgledu na żywsze kolory i mocniejszy kontrast wzgledem XL2.

Właśnie się boję o te szarpania, bo mam PS3 i w grach to wychodzi bardzo często. Podobają mi się te kolory w Samsungu, ale myślę, że Sharpa też się da odpowiednio ustawić, aby dorównał F86 BD. Jutro się przejdę do MM jeszcze:D.
 

deniro24

Member
Bez reklam
gajo333 na jakim źródle zauważyłeś te "szarpnięcia"? Jeżeli na słabym sygnale to jeszcze zrozumiem, ale gorzej jak było to na PS3 (na avforums nikt nie pisał o "szarpnięciach" przy ps3).
I jeszcze jedno co dokładnie masz na myśli pisząc "szarpnięcie" bo być może się nie rozumiemy:
- podczas szybkiego ruchu obraz się "przycina"?
- podczas szybkiego ruchu obraz idzie płynnie by nagle nienaturalnie "przyśpieszyć"?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Paczek27

New member
Ja słyszałem i czytałem, że obraz potrafi się przyciąć (pierwsza opcja szarpnięcia:D) przy scenach akcji lub na PS3 na tym Samsungu. Np.: Opinia o F86 BD na Ceneo.
 

gajo333

New member
Paczek27 napisał:
gajo333 napisał:
Witam mam F86 od 3 dni. Kontrast 25000:1 widac a każdy sprzedawca mówi to co ma przykazane, albo z czego lepszą prowizję dostanie. Ja bynajmniej widze.
XL2 ma duzo gorszy kontrast wg moich osobistych odczuć - bawiłem sie i jednym i drugim w kilku MM w Warszawie.
Co do szarpania w F86 - tak widziałem lekkie szrpniecia juz ze 3 razy, ale szarpneło, potem obraz juz płynny.
Ogladełem ostatnio meczyk który wygraliśmy :) (BRAWO) - zero smuzenia czy szarpania w trakcie meczu. 100HZ było ustawione na średni
Jezeli chodzi o szybę. Wczesniej miałem CRT - okno mam z boku wszystko sie odbijało. Teraz kontrast biore na dynamiczny i tak ładnie i mocno świeci że żadnego odbicia nie widze :)
Wybrałem F86 ze wzgledu na żywsze kolory i mocniejszy kontrast wzgledem XL2.

Właśnie się boję o te szarpania, bo mam PS3 i w grach to wychodzi bardzo często. Podobają mi się te kolory w Samsungu, ale myślę, że Sharpa też się da odpowiednio ustawić, aby dorównał F86 BD. Jutro się przejdę do MM jeszcze:D.


W tyg bede miec nowego kompa. Bede grac w 1900x1080 wiec dam znać co i jak. Jak ustawisz te kolory w SHARPIE takie jak w SAMSUNGU to daj znać. Mi sie nie udało tego dokonać w SHARPIE
 

gajo333

New member
deniro24 napisał:
gajo333 na jakim źródle zauważyłeś te "szarpnięcia"? Jeżeli na słabym sygnale to jeszcze zrozumiem, ale gorzej jak było to na PS3 (na avforums nikt nie pisał o "szarpnięciach" przy ps3).
I jeszcze jedno co dokładnie masz na myśli pisząc "szarpnięcie" bo być może się nie rozumiemy:
- podczas szybkiego ruchu obraz się "przycina"?
- podczas szybkiego ruchu obraz idzie płynnie by nagle nienaturalnie "przyśpieszyć"?

Pozdrawiam.

obraz był płynny w szybkim ruchu a nagle zaciecie i skakanie jak po schodach.
Zauwazyłem 2, 3 razy ale to na tv pal kiepskiej jakości.
Na DVD i Discowery HD tego nie było. Grałem takze w Test Drive Unlimited i Half Life 2 1920x1080 poprzez DVI-HDMI i tutaj tez szarpania nie było. Teraz skłądam nowego kompa i całego BIOSHOCKA i koncówke STALKERA na full detalach zmaierzam przejść w FULL HD. Na poczatku przyszłego tyg, moze jeszcze w najblizsza niedziele podziele sie wrazeniami.
Co do SHARPA XL2, próbowalismy ze sprzedawcą w MM na wszystkie sposoby podciagnąć kontrast i zywośc kolorów jak w SAMSUNGU F86 i nie udało się nam.
 

Geba

New member
co do roznicy pomiedzy samsungiem i sharpem... szczerze wedlug mnie nie ma porownania i duzo lepszy jest sharp. Nie mowie tu o parametrach (kontrastach dynamicznych i statycznych) tylko o samym odbiorze. Sprzet jeden i drugi testowalem na 3-ech sygnalach. Pierwszy dvd podlaczony przez hdmi. Poszedłem nawet na reke jednej z firm i podlaczylem dvd samsunga przez hdmi ze skalowaniem 1080i. W skrocie: na samsungu kupa...nie ma ostrosci, kolory nachodza na siebie i rozmywaja sie, a plynnosc ruchu tragiczna. Przy płynniejszej akcji (a bylo ich duzo - szklana pulapka 4:p) smuga gonila smuge. W skali 1-10 1 to wedlug mnie za duzo. Sharp w porownaniu do samsunga o niebo lepiej, ale tak naprawde nie powalil na kolana. Przynajmniej utrzymana ostrosc i brak smuzenia. Sygnal z demonstratora podlaczony przez componnent. Tutaj tak naprawde delikatna przewaga samsunga w kolorystyce. Bardziej jaskrawe i zywe kolory. Nie przyznaje punktow bo to kwestia gustu. Jednak sygnal z blueraya zdecydowanie na plus sharpa. Ostrosc, czerń, kolorostyka glebia barw...mozna by wymieniac dlugo. W skrocie porownujac cenowo i jakosciowo wedlug mnie lepiej jest wybrac lc42xl2e.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Geba ja niestety nie mam okazji by porównać oba telewizory na żywo, ba nie moge nawet nigdzie zobaczyć tego Samsunga na żywo (Sharpa widziałem...). Chciałem zamówić prezentację do domu uwzględniając te dwa modele, ale niestety kiki nie posiada F86. W tej sytuacji prezentacja jest w moim przypadku pozbawiona większego sensu.
Ale to co piszesz o F86 jest bardzo ciekawe.
 

birut

New member
GABA napisal
Przy płynniejszej akcji (a bylo ich duzo - szklana pulapka 4:p) smuga gonila smuge. W skali 1-10 1 to wedlug mnie za duzo. Sharp w porownaniu do samsunga o niebo lepiej, ale tak naprawde nie powalil na kolana.

Gaba to jaki LCD powal ciebie na kolana.
Cholerka przeciez oba te modele sa flagowymi produktami przodujacych firm.
Ja mysle ze my juz przesadzamy z ta jakoscia,a jak juz ktos kupi to po miesiacu juz i tak nic nie widzi bo sie przyzwyczai i patrzy na film a nie na pixele,kolory.

Sam juz nie wiem co kupic .
W Samsungu podoba mi sie ta czerni,zywe kolora,sam pomysl z szyba,fajnie to wszystko wyglada,Sama obudowa LCD tez jest super.

W Sharpie
Podobno lepiej dziala tryb 100Hz co za tym idzie obraz jest plynniejszy.
Ma 42cale a nie 40jak Samsung.
Wydaj mi sie ,ze sygnal z SD lepiej wyglada.
W samsungu bylo widac takie przezroczyste kwadaciki.
W sharpie czysto

Nie wiem co wybrac .U mni erefleksow nie bedzie.Jest ciemno w pokoju.
Lcd bedzie sluzyl do SD,SAT,DVD
Wiekszosc uzytkownikow wypowiada sie na temat F86 w superlatywach.
Podobno obraz jest plynny nie smuzy.
A czy te niedoskonalosci(minimalne)przez sd bedzie widac z 2,5-3metrow siedzac na kanapie.

Znajomy ma 32cale Samsung 5000:1 8ms bez 100hz i obraz super.
I z sd i dvd.
A z flagowego modelu ma byc gorszy.
Co wy na to?
Niech uzytkownicy F86 sie wypowiedza czy nie zaluja zakupu tylko obiektywnie.
Jakie sa ich spostrzezenia np widzac swoj F86 a inne LCD u znajomych.
 
Ostatnia edycja:

gajo333

New member
Ogladałęm w jednym ze sklepów XL2 zapuszczonego z blu ray. Z blu ray był tez zapuszczony sygnał z PHILIPSA (oba w podobnej cenie).Jezeli chodzi o SHARPA XL2 - zawiodłem się, po tym co wczesniej czytałęm na forum. Kolory jakieś wyblakłe, jakby za mgłą. Kiedy zapytałem sprzedawcę, powiedział że ładniej tych kolorów juz nie podreguluje. Potem przygladałem sie na XL2 w innych sklepach - widziałem łącznie 4 takie same telewizory - chciałem kupić jednak po tym co zobaczyłem w kilku miejscach zdecydowałem sie na F96. Zalezało mi na żywych, jaskrawych kolorach. A gadanie ze widać smugę za smugą jest bzdurą - mam ten tv i nie widze żadnych smug.
Pozatym włąśnie wiele osób twierdzi ze XL 2 ma gorzej dopracowane 100Hz, poniewaz widać spore zniekształcenia przy właczonej funkcji na krawedziach poruszających się przedmiotów.

Pozdrawiam


Dodam że jestem uzytkownikiem tego TV i czasami czytam naprawde śmieszne wypowiedzi na ten temat.
 
Ostatnia edycja:

birut

New member
Czyli kolejna osoba,ktora poleca Samsunga i nie zaluje zakupu.
Czy ktos w Bydgoszczy widzial moze Toshibe 423030D.
W media nie maja podobnie jak samsunga f86 tez nie ma .
Lipa w Bydzi.
 

gajo333

New member
Słuchajcie. Gadanie gadaniem, jezeli macie taką mozliwość zobaczcie w akcji obydwa tv i wybierzcie w ten sposób. Ja tak zrobiłem i to jest najlepszy sposób. W wiekszości duzych miast bedzie F86, F96 oraz XL2 a takze flagowe pozycje Toshiby. Wg mnie PHILIPS także robi niezłe TV.
Ja zdecydowałem sie na F86
Co do czerni także mnie zadowala w tym TV
Pozdrawiam
 
Do góry