SAMSUNG LE-46F86BD w akcji, wszystko o serii F86 (40F86 etc...)

wester

New member
@Adsos
Dzis moze jutro ci odpowiem, pytanie jest jednak troche pozbawione sensu, powinienes zapytac czy wspolpracuje z obecnym oprogramowaniem dekoderow N. TO ze teraz Tv wspolpracuje dopbrze nie znaczy ze po zmianie softu tez bedzie. Ogolnie N jest do bani jesli chodzi o dekodery i HDCP ale konkurencji nie ma zadnej ( jesli chodzi o HD) wiec tez sie mecze.
 

wester

New member
Jesli chodzi o Nke to duzo lepeij jak na moim poprzednim LG Obraz jest caly czas dzwiek raz na kilkadziesiat minut znika na sekunde-dwie to wszystko

Tv oglnie kosmos, to co wyciaga sie na PS3 to jest bajka na maxa ( blu-ray rzadzi )
System Movie plus 100Hz jest poprostu ciekawostka, mozna go wylaczyc badz stopniowac. Wyostrza Materialy HD do nieziemskich widokow, ale filmy akcji tak wyostrzone wygladaja troche teatralnie- mi to nie przeszkadza wrecz przeciwnie :) moja zona za to nie przepada za tym. Za to jesli chodzi o bajki HD np. Ratatuj 1080p polecam z movie plus - wyglada to tak ze szczeke zostawilem na podlodze a ze bylismy tydzien temu w kinie wiec roznice widac odrazu nie do uwierzenia.

Z innej beczki mam polaczenie z PC przez kabel DVI-HDMI udalo mi sie ustawic rozdzielczosc natywna 1080p z odswiezaniem 24Hz z innymi nie za bardzo poprawnie chodzi a 60 Hz poprsotu blysnie cos na niebiesko i mam czarny ekran. Udalo sie komus tak puscic 1080p/60Hz po dvi-hdmi?

Pozdrowka
:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

wester

New member
Wczoraj ogladalem puchar Uefa w HD i skroty z ligi mistrzow, mecz oglada sie niesamowicie z wlaczonym movie plus i DD5.1 czulem sie jak na stadionie.
Z playa puscilem kilka trailerow Bluray no i tak jak mowilem kopara opada.
Jesli chodzi o gry widzialem ridge racera7 i Gran Turismo HD piekne kolory zadnego smuzenia - gralem zarowno w trybie game jak i bez tego ( moim zdaniem roznicy nie ma a jezeli jest to lekko na korzysc bez).
Tv jest poprostu rewelacyjny, ja wogole nie widze zadnych wad, w stosunku do LG same zalety. Jak narazie mam problem tylko z odpaleniem 1080p w 60 Hz z kompa( odpala mi tylko w 24 poprawnie) jesli chodzi o ogladanie filmow nie ma to zadnego znaczenia ( ogladalem wczoraj Stargate Atlantis odcinek w HD)ale na pulpicie jest juz lekko wolno. Rozmawiam z kolega ktory mowi ze u niego normalnie sie odpala, ja mam kabel DVI-HDMI 10m moze to to, pokombinuje jeszcze jak bede mial czas. Ogolnie bardzo polecam, tak jak myslalem nie jestem w stanie wychwycic zadnych wad a wzrok mam dobry :)
 

gajo333

New member
Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć, jakie rozdziałki zapuszcza ten TV z PeCeta przez dostępne kable w trakcie gier ?
Jakie rozdziałki mozna nazwać dobrymi do grania na tak duzym panelu ?


AHA JESZCZE JEDNO :) CZY TEN TV PUŚCI Z PC ROZDZ 1360x768 ?

Proszę wtajemniczonych o info
 
Ostatnia edycja:

mico77

New member
Witam!czytam te wielowątkowe dyskusje i brak mi konkretnej odpowiedzi czy te n F86 nadaje się do czegokolwiek( kupienia) czy nie.Pozdrawiam.
 

Bolko007

New member
wester mysle, ze te 10m to moze byc jednak problem. Ja wyprowadzam dowolna ilosc Hz z komputerka od 24 poprzez 25,50 i 60 i zadnych problemów, ale mam 2x krotszy kabel :) Obstawiam na kabel. Poprostu wieksza ilosc Hz oznacza duzo szybszy przesył a tego ten kabel nie wytrzymuje.
Mam jeszcze do Ciebie małe pytanko. Zauwazyłem nierownomiernosc podswietlenia lewego gornego rogu ekranu. Masz to tez u siebie ? Takie rozswietlenie. Reszta matrycy jest ladnie podswietlona. Moze mi cos nie teges zamontowali jedną lampe :/ W sumie nie przeszkadza za mocno, ale jednak troche psuje ogolnie dobry wizerunek. Coraz bardziej brakuje mi czerni z CRT :( Cos czuje ze 2 lata i trzeba bedzie wchodzic w cos lepszego albo jakies KURO albo LCD pojda z kontrastem jeszcze do przodu.
 
Ostatnia edycja:

wester

New member
Kanlay SD jak to SD wygladaja poprawnie - TVP spoko, te ktore maja lepszy sygnal TVN, Polsat kreskowki wygladaja duzo lepiej wrecz jak na SD bardzo dobrze, duzy kontrast ladne kolory itp.

Apropose rozdzialki pewnie ze da sie puscic mniejsza odpalalem Csa wyglada bajecznie ( kolory i kontrast) Nie jest to co prawda rozdzielczosc natywna ale i tak jakosc jest rewelacyjna.

Mowie jako laik user a nie videofil znawca wiec prosze wziac to pod rozwage.

Nikogo nie namawiam na nic, ja jestem baaardzo zadowolony. 8)
 

stavi

New member
Tom0000 napisał:
Tak czytajac informacje od ludzi mozna juz podsumowac kilka faktow (nie wiem czy 100% prawdziwych):
- samsung f86 aktefakty w 100Hz jesli sygnal slaby
- sharp xl2 w 100Hz jeszcze gorzej niz u f86
- toshiba z3030 gorsza czern niz u 2 poprzednich i slabsze katy, dobre 100Hz
- toshiba xf - brak 100Hz co przy panelu 8ms eliminuje cala serie
- philips - tragiczne katy
...

Jak ja lubię takie wypowiedzi ... czytając informacje od ludzi ... mam nadzieję ze w ten sam sposób nie wybieracie dziewczyny ...

Ja po kilku testach w domu wybrałem 40M87. Miałem w domu f-ke i nie było powodów aby zostawić własnie ją, a oddać 1200 zł. Sygnał u mnie to PS3, niby cyfrowy Aster i komp z DVI
Polecam testowanie w domu - jeśli oczywiście jest taka możliwość. Przyglądanie sie w MM czy zdięciom w kompie nie pozwoli dokonać wyboru z którym bedzie sie w zgodzie jak juz cacko zawiśnie na ścianie.
pzdr
 
Ostatnia edycja:

ragless

Member
Witam

Zastanawiam sie nad zakupem 40" LCD TV. Wczesniej skłaniałem sie nad zakupem SONY 40V3000 ale po przeczytaniu tego artukułu na forum musze isc do sklepu i zobaczyc sobie jak ten SAMSUNG LE40F86BD odbiera. Moze wiecie gdzie w Łodzi bedzie wystawiony? W artdomi dzis bylem ale nie mieli nawet sony z serii 3000 tylko "W" było:/ A obraz w W3000 był jakiś taki matowy. W oko wpadł mi Samsung ale model LE-40M87BD. Wiec za duzo sobie nie poogladałem jeszcze widzialem Jakiegoś Sharpa 42" z 100Hz i nawet ciekawie wygladał nie mowiąc juz o SONY KDL40X2000 bo tam obraz poprostu mailna w porónaniu z innymi TV wystawionymi na ekspozycje < ale cena juz nie była taka miła dla oka> no ale zobacze tego SAMSUNG LE40F86BD. bo jest do kupienia za 6500 zł tylko na zamowienie jednym w sklepie jak dzis pytałem wiec cena jest nawet nawet jak na TV Full HD i 100Hz. Ja głównie bede używał TV do ogladania programow ze zwykłej anteny naziemnej ale w przyszłości planuje zakup Cyfry+. Mam pytamnie do tych którzy kupili ten SAMSUNG LE40F86BD czy braliście pod uwage jakieś inne modele i czemu zdecydowaliscie sie na tego?

Pozdrawiam i dziekuje za komentarze.
smile.gif
 

flipers

New member
Witam!
Podpinam sie pod posta mojego poprzednika. Szukam LCD dla siebie (n, dvd, komp) i czytam to forum juz od prawie miesiąca i dalej ma mętlik w głowie :(. Narazie mam trzy typy: Sharp, Toshiba a najbardziej podoba mi się właśnie ten Samsung. Wszystko min. 40 cali i kwota około 7k.
W Euro RTV AGD kosztuje 7139pln na 20 dogodnych rat 0% (prawdziwych zero procent). Macie jakieś inne fajne typy bo jak nie to podejme męską decyzje i kupię JUTRO właśnie LE40F86BD!! :D
 

madmax_3

New member
Czy ktoś moze wiec podsumowac model LE-46F86BD? Jakiś ranking LCD w przedziale 7.000 - 10.000 pln? Chcę go zamówić więc także muszę podjąć decyzję. Słyszałem , że jest taki sam jak Sony X3500 - różnią się tylko nazwą firmy. Sony przecież korzysta z tej samej matrycy co Samsung. ;)

Proszę aby ktoś zrobił ranking.
 

gajo333

New member
Chłopaki stawiam piwo ;)

Tylko proszę o info, czy ten TV puszcza rozdziałki z PECETA 1360x768 i 1400x1050 bądź jakieś zbliżone do nich.

Dzięki za info.
 

birut

New member
Dobra a czy ktos moze wypisac zalety-przewage nad konkurencja.
chodzi o te 3 modele nad ktorymi wiekszosc sie tu zastanawia.

Samsung 40F86
Toshiba 42Z3030
Sharp 42XL2

Czy wszystkie z nich maja szybe jak sansung-ja to uwazam za zalete.
Lepsza czern ,lepsze kolory.
Czy wszystkie sa 10bitowe
Szkoda ze f86 nie jest 42calowy.
 
Do góry