SAMSUNG LE-46F86BD w akcji, wszystko o serii F86 (40F86 etc...)

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Hmm

Jesli to podobny efekt jak "poprawa filmow" w seri M87 to ja dziekuje za takie 100 Hz...

No i mam dylemat czy wymieniac swojego 40M87 na 40F86 ??
 

kts

New member
Do Bolko007 i HDTV fan.

Z "ulepszaczami" poprawiającymi płynnosc ruchu w Samsungu oraz innych
firmach jest różnie. Wszystko zależy od preferencji uzytkownika: jednemu sie to podoba drugiemu nie. Mnie osobiscie patenty zastosowane w Samsungu odpowiadaja (Movie Plus i teraz 100Hz w serii F) dlatego że dzięki płynnemu obrazowi widac duzo szczegółw podczas ruchu, dla mnie jest to bardzo ważne, jak to niektorzy okreslaja powstaje efekt "teatrzyku"
, który nie każdemu moze sie podobac. Jak to jeden z redak. zachodniej strony okreslił przy tescie F40 że wylacza te wszystkie funkcje przy ogladaniu filmów bo dla niego jest to efekt " camera home made video".
Za to bardzo pozytywnie pisał o obsłudze 24/p z Blue Ray PS3. Film puszczony tylko z 24/p bez Movie Plus dawał bardzo ładny efekt, odbióru
tak jak w kine ta sama ilosc klatek. Sam osobiscie nie widziałem materiału HD z funkcja 24/p. Jeśli ktos ogladał juz jakis film z takimi ustawieniami niech sie wypowie (nie koniecznie na nowym Samsungu F).

Pozdrawiam
 

Bolko007

New member
100hz movie plus bedzie fajne do sportu a zwlaszcza do gier, ale film wyglada serialowo. Ja juz z tego nie bede w filmach korzystał. Odnosnie 24hz to wypuszczałem takie ustawienie z kompa, telewizor zglaszał poprawie ze mamy 24hz wiec wszystko grało jak trzeba. Puszczałem kilka filmów w 1080p. Bardzo dobrze mi sie oglądało i ten tryb bede wlasnie preferował do filmów.
 

kini0

New member
Bez reklam
Czy ktoś się orientuje gdzie w łodzi mogę zobaczyć ten TV na żywo? I jeszcze jedno pytanie- za ile mozna ten TV kupić.. tylko tak realnie, gdyż na skąpcu jest w jednym sklepie 1000zł taniej niż u reszty sprzedawców a to już jest troszkę podejżane.
Kolejne pytanie jest już ściśle techniczne- wszystkie LCD Samsunga jakie do tej pory widziałem miały kosmiczne wręcz nasycenie kolorów. Czy można bezproblemowo zbić je do stanu zblizonego do naturalności?
 

krecha2

New member
witam mam okazje kupic ten tv za okolo 6000 zl powiedzcie czy w tej okolicy cenowej ma jakiegos konkurenta ? bedzie sluzyl do ps3 i kablowki ,pozniej moze n-ka i czy mozna go gdzies zobaczyc w rzeszowie ! pomocy:)
 

kts

New member
W tym przedziale cenowym F-ka nie ma konkurencji. Sharp XL2 najmniej 7200tys. (jesli w ogole go znajdziesz),a np. Wielki Słony X3500 za 9500.

Jesli mozesz napisz "gdzie tak tania daja" i czy to pewne żródło.

Pozd
 

deniro24

Member
Bez reklam
@krecha2 dzięki za wyrękę;)

Co do samego F86 to czytam regularnie wątek o nim na avforums i coraz bardziej się zniechęcam do niego, a to był mój pewniak! Jeżeli chodzi o zakup tv, to u mnie raczej bez prezentacji się nie obędzie.
 

jtd

New member
Bez reklam
deniro24 napisał:
@krecha2 dzięki za wyrękę;)

Co do samego F86 to czytam regularnie wątek o nim na avforums i coraz bardziej się zniechęcam do niego, a to był mój pewniak! Jeżeli chodzi o zakup tv, to u mnie raczej bez prezentacji się nie obędzie.
a co mu tam glownie zarzucaja ?
 

krecha2

New member
wiesz co daj zyc!:) co z tymi tv gdy jestem juz zdecydowany na jakis to ktos mnie nastawia przeciwko:) kiedys byl sharp xd1e ,mialem kupowac ale wstrzymalem sie pozniej ten samsung f86 ,tez juz bylem blisko,teraz mysle o Toshibie ...hmmm sam juz nie wiem co wybrac czy wiecej czytam tym staje sie ''glupszy'':) pozdrawaim i trzeba cos wybrac !
 

krecha2

New member
Myslalem ,myslalem ale potrzebny mi tv 40 cali ,46 za duzo a roznica cenowa tez nie mala , bez gadania bralbym xl2e ale jakby byl rozmiar 40 ...,46 za drogo :) Jtd a Ty kupiles juz cos czy nalezysz do braci ''Czekaczy'' bo ja chyba bede takim guru, zastanawwim sie i czytam juz rok i chyba jeszcze poczekam. Pozdrawiam!
 

deniro24

Member
Bez reklam
XL2 jest też w rozmiarze 42 cali. Jest około tysiąc złotych droższy od 40F86.

jtd wieczorem będę miał czas (teraz siedze w pracy) i spróbuje napisać co ogólnie piszą o f86 na avforums (temat liczy już 1970 postów!). Ostatnie fotki zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie i nawet przekonały niektórych z avforums do zakupu tego tv.

Na placu boju wciąż pozostają: 40F86, Philips 42 9632, Toshiba 42Z3030 i Sharp 42 XL2.

Edit.
Pojawiły się dwie nowe fotki F86:
http://www.minhembio.com/Warcow/135887/
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
krecha2 napisał:
Jtd a Ty kupiles juz cos czy nalezysz do braci ''Czekaczy'' bo ja chyba bede takim guru, zastanawwim sie i czytam juz rok i chyba jeszcze poczekam. Pozdrawiam!
Jeszcze nie kupilem, moj wybor to pomiedzy xl2 a tosiba Z. Samsungi skreslilem po tym co zobaczylem w sklepie dla idiotow, F86 jest powolny jak 2 tonowy zolw a F96 smuzy jak zaden inny lcd. Bleee
 

krecha2

New member
:) no to mamy ten sam problem chlopaki :) ja zostaje przy samsungu f86 , Toshiba raczej odpada , ten sharp xl2e rzeczywiscie jest w 42 calach hmm ale ten 1000 zl :) no zobaczymy, ale juz bym cos kupil bo za oknem ciemno brzydko :) Deniro czekam na twoja relacje pozdrawiam:)
 

wester

New member
Ja z kolei przeczytalem caly watek o M86 i skutecznie mnie koledzy zniechecili, teraz czytam o tym i juz chyba opadam z sil poza tym to i tak max tego co moge wydac na tv. Na dodatek 1,5 roku mialem LG 37LC2R i nie narzekalem wiec mysle ze az takim videofilem nie jestem zeby zauwazyc wady ktorych nie widzialem w tamtym Tv. Decyzja zapadla. Biore F86, SD ogladam malo, glownie DVD i PS3 oraz filmy z netu w dobrej rozdzialce. Dziekuje wszystkim za opinie bez was pewnie wzialbym jakis zupelny szajs a tak bede mial Tv na dlugo.

Pozdrawiam ;)
 

krecha2

New member
co jak co, ale ja czekam na twoja opinie bo sam chce wziasc ten tv ,caly czas sie zastanawiam jeszcze nad Toshiba Z ,albo sharpem Xl2e ...wiec czekam z niecierpliwoscia.. cieszy mnie to ze widac ze nie tylko ja mam problem z wylonieniem z tych 3 najlepszego:) pozdrawiam!!:)
 

Tom0000

New member
Tak czytajac informacje od ludzi mozna juz podsumowac kilka faktow (nie wiem czy 100% prawdziwych):
- samsung f86 aktefakty w 100Hz jesli sygnal slaby
- sharp xl2 w 100Hz jeszcze gorzej niz u f86
- toshiba z3030 gorsza czern niz u 2 poprzednich i slabsze katy, dobre 100Hz
- toshiba xf - brak 100Hz co przy panelu 8ms eliminuje cala serie
- philips - tragiczne katy
...
 

jtd

New member
Bez reklam
Tom0000 napisał:
Tak czytajac informacje od ludzi mozna juz podsumowac kilka faktow (nie wiem czy 100% prawdziwych):
- samsung f86 aktefakty w 100Hz jesli sygnal slaby
- sharp xl2 w 100Hz jeszcze gorzej niz u f86
- toshiba z3030 gorsza czern niz u 2 poprzednich i slabsze katy, dobre 100Hz
- toshiba xf - brak 100Hz co przy panelu 8ms eliminuje cala serie
- philips - tragiczne katy
...
to moze sharp xl1 :cool:
 
Do góry