samsung LE-46F86B vs sharp 46 XL 2

Dziki79

New member
Witajcie,

Stanęłem przed dylematem. Obydwa powyższe TiWi są wg mnie bardzo dobre i w/g mnie porównywalne. Również co do ceny.
Dlatego nie wiem, na który się zdecydować. :???:
Potrzebuje was do podjęcia osatecznej decyzji :)

Bede ogłądał n-ke z odległości 3,5-4m w mało nasłonecznionym pomieszczeniu.
Blackninja polecał mi JVC (dzięki!!!) ze względu na płynność i rzeczywiście płynność bardzo dobra ale kolory i czerń moim zdaniem nie najlepsza.
Z obserwacji i z informacji z tego forum wytypowałem te dwa.

Proszę o pomoc.
Mile widziane wszelkie sugestie.

pozdrawiam
Dziki
 
Ostatnia edycja:

bonzo

New member
A może Toshiba 46ZF355 ?

U Sharpa nie pasuje mi tryb 100Hz. Gdzieś przeczytałem, że co 2 klatkę Sharp wstawia czarny ekran. U innych producentów dodatkowa klatka jest wypadkową poprzedzającej i następnej.

Samsung F86 byłby genialnym telewizorem, gdyby nie pewna wada - jasniejszy pas przesuwający się z góry na dół, taki jakby ruchomy banding. Udowodniono, że to wina softu, a nie wada konstrukcyjna. Problem znany i opisywany od dawna, ale Samsung do tej pory nie wprowadził na rynek tv z poprawionym softem.
 

helper

New member
bonzo napisał:
A może Toshiba 46ZF355 ?

U Sharpa nie pasuje mi tryb 100Hz. Gdzieś przeczytałem, że co 2 klatkę Sharp wstawia czarny ekran. U innych producentów dodatkowa klatka jest wypadkową poprzedzającej i następnej.

Samsung F86 byłby genialnym telewizorem, gdyby nie pewna wada - jasniejszy pas przesuwający się z góry na dół, taki jakby ruchomy banding. Udowodniono, że to wina softu, a nie wada konstrukcyjna. Problem znany i opisywany od dawna, ale Samsung do tej pory nie wprowadził na rynek tv z poprawionym softem.

Posiadam LC42XL2E,

100Hz polega na generowaniu klatki pośredniej będącej wypadkową klatki poprzedzającej i następnej. Nie ma żadnej czarnej klatki (informacja wyczytana chyba przez kolegę bonzo w Fakcie :D ).

F86 Samsunga ma wielką zaletę w postaci podświetlenia LED, które znacznie poprawia czerń. Z blu raya rewelacja, nie odpowiadał mi jednak obraz z cyfrowej kablówki (z której korzystam). Tu Sharp mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Przy zmianie TV planowałem zakup C+ HD, ale ostatecznie okazało się to zbędne.

Pozdro
 

Max123

New member
TV cyfrowa naziemna

Czy wiecie, jak wyglada w tych obydwu TV sprawa współpracy (lub braku) modułu CI transkodera MPEG4 na MPEG2 - Conax NP4? Czy obraz jest płynny i współgra z fonią?
 

vw19

New member
Do oglądania z 3,5 do 4 m telewizor 46" jest za duży, obawiam się ,że trochę przecholowałeś , z takiej odległości najlepszy byłby 40 lub max. 42" po prostu nie ogarniesz całego ekranu z tej odległości. Jeśli chdzi o wybór między samsungiem a sharpem to zdecydowanie polecam tego drugiego wyprodukowanego w Japoni. A najrozsądniej było by jeszcze trochę poczekać bo pod koniec pierwszego kw. pojawią się nowości . vw19
 

deniro24

Member
Bez reklam
bonzo napisał:
U Sharpa nie pasuje mi tryb 100Hz. Gdzieś przeczytałem, że co 2 klatkę Sharp wstawia czarny ekran. U innych producentów dodatkowa klatka jest wypadkową poprzedzającej i następnej.
Ale nie pasuje Ci bo przeczytałeś w jaki sposób działa? Czy poprostu widziałeś na żywo i nie spodobało Ci się?
Co do Toshiby ZF to masz racje. Wygląda na to, że jest to absolutna czołówka lcd.

helper napisał:
F86 Samsunga ma wielką zaletę w postaci podświetlenia LED, które znacznie poprawia czerń.
Samsung 46F86 nie ma podświetlenia LED. Takie podświetlenie posiada 52F96.

vw19 napisał:
Do oglądania z 3,5 do 4 m telewizor 46" jest za duży, obawiam się ,że trochę przecholowałeś , z takiej odległości najlepszy byłby 40 lub max. 42" po prostu nie ogarniesz całego ekranu z tej odległości.
Oj zdecydowanie nie zgadzam się z tym, i napewno nie tylko ja. A że nie ogarnie całego ekranu z tej odległości to już wogóle dla mnie czarna magia. Przy 4m 46" to raczej minimum.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

borsuk22

New member
deniro24 napisał:
Ale nie pasuje Ci bo przeczytałeś w jaki sposób działa? Czy poprostu widziałeś na żywo i nie spodobało Ci się?
Co do Toshiby ZF to masz racje. Wygląda na to, że jest to absolutna czołówka lcd.


Samsung 46F86 nie ma podświetlenia LED. Takie podświetlenie posiada 52F96.


Oj zdecydowanie nie zgadzam się z tym, i napewno nie tylko ja. A że nie ogarnie całego ekranu z tej odległości to już wogóle dla mnie czarna magia. Przy 4m 46" to raczej minimum.

Pozdrawiam.

Witam, ja mialem zamiar kupic 46", ale zdecydowalem na 40" (mam pokoj 4m) i stwierdzam ze jezeli jakosc obrazu jest fatalna to i to 40" tv meczy, jezeli sie oglada w dobrej jakosci HDMI, to 46" bedzie super (namiastka kina w domu)
 

deniro24

Member
Bez reklam
borsuk22 to co napisałeś jest jak najbardziej logiczne, ale przecież nie odkryłeś żadnego novum. Tym bardziej, że wspominasz o "fatalnym sygnale" - czego sie spodziewać po tym? Napewno nie tego, że będzie wyglądało "ładnie". Duża przekątna + słaby sygnał (czyt. analogowa kablówka) nie należy do przyjemności. A już napewno na tv firmy Samsung, które to przy kablówce nie spisują się najlepiej (delikatnie mówiąc), i piszę to jako osoba, która bardzo ceni sobie tv tej firmy. Zauważ, że założyciel wątku dysponuje innym sygnałem. Dla mnie osobiście kupowanie dużego lcd do słabego sygnału mija sie z celem. Poprostu szkoda kasy.

Pozdrawiam.
 

bonzo

New member
helper napisał:
Posiadam LC42XL2E,

100Hz polega na generowaniu klatki pośredniej będącej wypadkową klatki poprzedzającej i następnej. Nie ma żadnej czarnej klatki (informacja wyczytana chyba przez kolegę bonzo w Fakcie :D ).
Pozdro

Informację tę przeczytałem w internecie na kilku stronach. Nie mówię, że to pewne, ale wydaje mi się, że tak właśnie jest. Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś, kto ma dużą wiedzę o 100Hz w LCD, a nie zakochany w swoim telewizorze fanboy. Faktem jest, że nie ma uniwersalnego trybu 100Hz dla LCD, lecz każdy producent ma własną metodę uzyskiwania 100Hz.

Skąd wiesz, że nie masz czarnej klatki w swoim XL2E ? Widzisz to? Może Cię zaskoczę, ale tego nie widać gołym okiem.
 

helper

New member
bonzo napisał:
Informację tę przeczytałem w internecie na kilku stronach. Nie mówię, że to pewne, ale wydaje mi się, że tak właśnie jest. Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś, kto ma dużą wiedzę o 100Hz w LCD, a nie zakochany w swoim telewizorze fanboy. Faktem jest, że nie ma uniwersalnego trybu 100Hz dla LCD, lecz każdy producent ma własną metodę uzyskiwania 100Hz.

Skąd wiesz, że nie masz czarnej klatki w swoim XL2E ? Widzisz to? Może Cię zaskoczę, ale tego nie widać gołym okiem.

To jest mój piąty tv lcd, więc trochę wiedzy już mam. Poza tym mogę Ci podać namiary do produktowców w Sharpie i Samsungu to Ci wytłumaczą :-D

Pozdrawiam - "fanboy"
 

Dziki79

New member
Kurde!!
Mówiłem sobie, że te kupie jeden z tych dwóch modeli i nie będę już patrzył na inne i sobie mącił w głowie ale bonzo Twoja propozycja z Toshiba 46ZF355 przewróciła wszystko do góry nogami :) :twisted:

TV wygląda rewelacyjnie przynajmniej z zdjęć w necie. Nie wiedziałem wcześniej o tym modelu. Połączenie matrycy Samsunga z lepszym oprogramowaniem Toshiby może rzeczywiście dać bardzo dobry efekt.
Muszę go koniecznie gdzieś zobaczyć na żywo!
Czytam o nim same pozytywne opinie... i mam zamiar więcej już o nim nie czytać bo zaraz się znajdzie ktoś komu coś tam nie będzie odpowiadać i znowu wkradnie się ta cholerna nie pewnosć. Cały optymizm opadnie i znowu pozostane w punkcie wyjścia :D
Lepiej będzie mi żyć w niewiedzy hehe
Przynajmniej w końcu coś kupie :D

Dzięki Panowie
 
Do góry