Samsung LE-46A956D kontra - Sony KDL-46Z4500 Sony KDL-46X4500

jos1

New member
qazar napisał:
W tej trójce X4500 jest po za konkurencją :)
Czytalem ze Samsung bezposrednio porownywany z Sony nie wykazuje zadnych technicznych slabosci .Oczywiscie nic nie moge osobiscie na ten temat napisac gdyz te LCD w niemczech mozna narazie ogladac w prospektach .Szkoda Gazar ze nic nie wspomniales o tym co daje Twoim zdaniem przewage X serii nad seria Z i Samsunga 9 seria .
 

qazar

Member
Bez reklam
Seria X jest przede wszystkim dużo droższa i jak dla mnie lepsza (głównie jakość generowanego obrazu i mnogość ustawień), natomiast osobiście wolał bym kupić samsunga, z racji niżej ceny(realnej jak na warunki rynku) i nie wiele gorszej jakości :)
 

bonzo

New member
X4500 ma LEDy RGB (oprócz wersji 40"), czyli zmieniające kolor. Samsung ma LEDy białe. Podejrzewam, bo nie widziałem w akcji, że LEDy RGB dają lepsze, bardziej nasycone kolory, ale kosztem niższego kontrastu w stosunku do białych.
 

ProSiaczek

New member
Co daje przewagę: odpowiedź: jest dużo droższa.
Ciekawa opinia, w szczególności gdy zapewne nikt z forumowiczów osobiście jeszcze nie widział nowego soniaka a co dopiero postawionego obok Samsunga 956.
 

jos1

New member
Jestem totalnie rozczarowany i zmeczony , dostalem dzisiaj rano wiadomosc ze stoi w Saturn Hannover Sony 46X4500 / 46Z4500 i Samsung LE40A859 .Wiec pojechalem tam i pierwsze co zobaczylem to X seriae .W odstepie 5 cm stala Z sepia , Signal - kablowka cyfrowa , wlaczony byl kanal ZDF , bylem mile zaskoczony znakomita jakoscia obrazu biorac pod uwage ze to byl Pal ! Z odleglosci 50 cm obraz byl czysty bez znanego wszystkim z Philipsa mieszania pikselami itd . Seria Z jak i X byla bez zauwazalnych roznic . Musze dodac ze obraz byl czysty ale jak gdyby lekko rozmyty nie komputerowo ostry , mysle ze to bylo chciane przez Sony . Obudowa TV jak na nowa genetacje duzo i to duzo za gleboka !! reszta to sprawa gustu . Mnie osobiscie podoba sie Sony ale nigdy go nie kupie gdyz po paru mninutach przeszedlem w miejsce gdzie stal samsung seriai 8 i co ?? Zwatpilem , moge potwierdzic moje pierwsze przypuszczenia ze technologia LED to nie wszystko !!Oszczednosc energii , lepsza czern , ale tylko widziana w zaciemnionych pomieszczeniach albo w nocy . w normalnie oswietlonym do ogladania TV pomieszczeniu mozemy sobie darowac tego wydatku . Mam w tej chwili metlik w glowie gdyz moje plany sa nierealne ,chcialem Leda Sony albo Samsunga , nawet nie bede czekal na serie 9 Samsunga gdyz wiem ze cena za czern Leda bedzie ostrosc obrazu .
 
Ostatnia edycja:
Do góry