Samsung LE-40C650 - problem z filmami przez USB

rul3z

New member
Witam serdecznie forumowiczów,

Mój problem dotyczy odtwarzania filmów przez porty USB.

  • dysk (LG500GB - 1 kabel USB) przez port USB HDD
  • pen (zwykły kingstone bez szyfracji itp 4GB - w 2 formatach FAT32 i NTFS)
  • pliki mkv, avi

Problem objawia się w następujących sposobach:

  1. Leci sobie film i w pewnym momencie (z reguły max. po 5 min.) film odtwarza się z większą szybkością (tak jakby ktoś go przewijał) z tym, ze dźwięk "leci" w normalnym tempie, czyli obraz wyprzedza dźwięk.
  2. Film się zacina i TV jakby się resetował (ciemny ekran, mrugająca dioda od TV i wraca do źródła HDMI -TV)
  3. "Pierdzący" dźwięk i przycina się film.
  4. "Zamarznie" obraz i nie idzie nic zrobić nawet wyłączyć TV, trzeba wyciągnąć wtyczkę z prądu
Wszystkie te "efekty" dzieją się przy odtwarzaniu z pena czy dysku HD.

Próbowałem zainstalować aktualizację ze strony producenta (T-VALDEUC_3007.1), jednak TV nie widzi plików aktualizacji na penie, czy to FAT32 czy NTFS...

Nie wiem czy wysyłać TV na serwis, czy jeszcze jest jakieś wyjście.

PS.
Jak jest z plikami mp4, raz piszą, że odtwarza, a raz, że nie (u mnie nie)
 

rul3z

New member
Teraz dopiero znalazłem na forum jeden post odnośnie mojego problemu, więc zostaje mi wysyłka na serwis... TV mam niecałe dwa tygodnie :((((

Miałem podobny problem przy odtwarzaniu z usb, zarówno mkv jak i avi. Filmy się cięły , wyłączały itd. Okazało się, że to znany problem bo cała seria tych tv wyszła z wadliwym usb. Zgłosiłem do serwisu, wymienili całą płytę główną i teraz śmiga aż miło.

Z tego tematu:
chciałem dodać linka ale "UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi. "

W związku z powyższym sorry za dubel, można usunąć lub pozostawić dla potomnych ;)
 

deywies

New member
Bez reklam
Te TV mają takie sprytne odtwarzacze że kontener nie odgrywa żadnej roli, mkv avi mp4 flv mov 3gp m4v .....bez różnicy, wszystko odtworzy.

Istotny jest format wideo, tylko od niego zależy czy film pójdzie, czy nie.
 

rul3z

New member
Qpel i gmc w jednym, z takimi plikami mało odtwarzaczy daje radę. Trzeba przekonwertować.

Tak, tylko czasami ciężko z czasem. Chciało by się wrzucić film na pena/dysk i oglądać, a nie bawić z konwertowaniem :)

PS. Dziś TV sam się wyłączył i włączył ponownie podczas oglądania telewizji :(
 
Ostatnia edycja:

rul3z

New member
Przyjechali Panowie z serwisu i okazało się, że cudownie sie naprawił ... Nie wiem od czego zależy częstość występowania tej usterki? Mimo tego zabrali TV do serwisu na testy jakies.
 
Do góry