Samsung LE-37A551 czy LE-32A656 a moze jakis inny???

Ktory się bardziej opłaca????


  • Total voters
    0

damianchampion

New member
Hej mam zamiar kupić w ciągu najbliższych dni Samsung LE-37A551 czy LE-32A656 i doradzcie mi naczytałem sie juz forum i wszystkiego i nadal nie wiem czy jest jakas roznica konkretna poza tymi modelami poza tym ze A656 ma 1xhdmi wiecej i jest oczywiscie mniejszy?? tv ma byc podpiete pod kompa w ktorym mam karte skystar hd2 przez ktora bedzie wylacznie leciał cyf pols odleglosc do 2,5metra w zaleznosci czy bede gral czy ogladal czy pracowal na kompie. Cena tv praktycznie taka sama wiec co byście doradzili??? Zalezy mi głownie na jakosci odbioru jesli wiekszy bedzie mial taka sama jakosc to bym wolał wiekszy a jesli seria 6 jest jednak zdecydowanie lepsza to wezme mniejszy prosze o rade:)) Chyba ze jest jakis inny tv godny polecenia w przedziale do 2300zl ktory by z kompem swietnie wspopracowal i mial podobna jakosc obrazu myslalem jeszcze nad Sharpem LC32D65E ale nie wiem nic na temat tego TV poza tym ze mial niezly obraz w sklepie jak ogladalem ?????????????:confused:
 

damianchampion

New member
czy nie ma zadnego fachowca ktory by sie mogl wypowiedziec cos na moje zapytanie??? tv tylko do kompa moze kiedys n-ka jest roznica w obrazie na tych tv czy nie ktorys ma lepsza matryce??
 

zibiraze

New member
Jest to mój pierwszy post więc WITAM
Postaram się " pomóc " chociaż do fachowców bym się nie zaliczył - mimo tego że już od 3 lat wertuję to jak i inne fora . Jeszcze miesiąc temu miałem podobny problem- mój wybór był pomiędzy 37'/40'A 656 a 37'/40 A551.Ty masz mniejszy problem, bo jak mi wiadomo 32A656 nie ma funkcji 100hz więc ten szczegół odpada w porównaniach.Wybrałem 40'551, bo według mnie oferował to czego wymagałem od telewizora/monitora za rozsądną cenę:
-zależało mi aby tv był też dobrym monitorem do pc,z przestudiowanych materiałów wynikało że Samsung do tego celu jest najlepszy
-panel w 551 jest o całe niebo bardziej matowy niż w 656,porównanie w sklepie dało w tej dziedzinie 551 dużą przewagę szczególnie na ciemnych scenach-brak efektu lustra
-różnica w kontraście nie widoczna,kolory takie same,efekty poprawiania filmów -znowu nie widziałem różnicy pomiędzy 100hz 656 a brakiem tego w 551,efekt teatru w obu taki sam,jedynym plusem za 656 było to że głębia(3d) obrazu była bardziej widoczna niż w 5 - są to moje subiektywne obserwacje więc tu nie ma o czym dyskutować
-no i cena
-rozmiar ,bierz jak największy - mój po tym miesiącu cholernie zmalał ;) a na 32" sony mojej matki już nie potrafię patrzeć (dobrze że bywam tam raz na tydzień ;)
Mam nadzieję że pomogłem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wybrałbym Sharpa D 65 - test będzie jutro - ale świetnie radzi sobie w SD:

021_P1100582.JPG



023_P1100585.JPG



031_P1100631.JPG


również w HD:

043_P1100849.JPG


Kąty boczne:

051_P1100711.JPG


pobór mocy:

076_P1100745.JPG
 

damianchampion

New member
witam kupiłem le37a551 i powiem szczeze ze wielkosc mnie troche przeraza do użytkowania jako monitor trzeba siedziec w miare blisko zeby przy rozdzielsczosci 1920x1080 dobrze widziec litery i trzeba glowa krecic na boki zeby wszystko widziec:/ 37 to jednak za duzo wiec jesli ktos planuje kupic tv jako monitor do kompa radze 32 troche teraz zaluje ze nie wzialem le32a656 gdyz wielkosc byla by optymalna. Jakosc z skystar hd2 jest srednia myslalem ze bedzie lepiej :/ kanaly sa troche zbyt rozciagniete nie wiem czy sharp d65 nie bylby lepszym rozwiazaniem:/ filmy hd swietna jakosc jako monitor tez super wszystko wyraznie lecz 37 do kompa za duze
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

yaca88

New member
Witam,
ja mam pytanie odnośnie tego samsunga i może się ono wydać głupie, ale niestety jestem zielony w sprawach tv, a mianowicie jestem zainteresowany kupnem dokładnie modelu LE37A551 i problem polega na tym, że zauważyłem na wielu stronach internetowych dopiski P2 lub P2R do nazwy tego tv. Moje pytanie to czy we wszystkich przypadkach chodzi o ten sam telewizor, tylko po prostu ludzie pomijają te ostatnie oznaczenia, czy są to różne modele samsunga??:hmm:
 

3dadaa

New member
Kiki mógłyś napisać kilka słów odnosnie Sharpa D 65. Jak się sprawuje, no i własną opinie o nim. Z góry wielkie dzięki. Sam jestem nim zainteresowany. Nie wiem który model wybrać D65 czy Samsunga A656.
 

frantic6

New member
witam
więc który byście polecili 37cali, 551 czy 656??
za 656 chyba jedyny plus to 100hz, ale i tak niektórzy mówią że tego nieposiada....i czy naprawde te 100hz tak duzo daje??
z góry dzięki i pozdro!!!
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
To włącz demo na kanale który przesuwające się napisy w pasku daje, albo na końcówkę jakiegoś filmu gdy napisy lecą (im szybciej tym lepiej).
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Zapewne dlatego, że opinii na hdtv.com.pl się naczytają i instynkt stadny się u nich oddzywa. Innego uzasadnienia nie widzę. Zresztą polecam zobaczyć jak wyglądają lecące czy przewijające się napisy w trybie DEMO 100Hz. Też się wzdłuż i wpoprzek bawiłem i ustawione mam 100 Hz MAX.
Albo z innej beczki. Naczytałem się i wciąż nie wiem dlaczego lepiej jest BEZ 100 Hz niż ze 100 Hz (jakiś obraz teatralny cokolwiek to oznacza).
 
Do góry