Samsung LE-32T51 - menu serwisowe!!!

bieliks

New member
Sprawa dotyczy menu serwisowego tytułowego telewizora (Samsung LE-32T51), a mianowicie, czy ktoś posiada może opis dostępnych tam funkcji??
Nie chciałbym tam grzebać na ślepo, a może dałoby sie trochę rzeczy poprawić. Na forum znalazłem tylko jak tam się dostać: info->menu->mute->power on.

Szukałem czegoś w sieci ale nie wiele udało mi się znaleźć. Może ktoś posiada jakieś PDF'y na ten temat.

I jeszcze jedno pytanie, czy ten tv ma obsługę HDCP?? (różne źródła różne informacje, krótko mówiąc brak informacji na ten temat)

P.S. Forum śledzę od niedawna, więc jeśli coś źle napisze albo przekręcę to nie bijcie :D :D :D
 

Spidey

New member
Przyłączam się do pytania powyżej. Jak ktoś ma jakieś info na temat funkcji menu serwisowego, bardzo proszę o odpowiedź. Podrawiam
 

aaaaaa

New member
A ja mam pytanko jak wam sie sprawuje owy Telewizorek bo mam zamiar go dziś kupić, czy ten TV jest HD Ready bo wiem ze nie ma wejscia HDMi ale koleś w MM powiedział ze da sie połaczyc przez D-Sub. Znowu koleś w plazie powiedzial że nie ma takiej opcji :/ a na allegro przeczytałem znowu że TV jest HD Ready
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
32 T 51 posiada złącze cyfrowe: DVI x1, SCART x2, S-Video x1, Video x1, Component x1,
Bult_module.gif
Wejście PC - sygnał w rozdzielczości VGA ~ WXGA

więc spokojnie możesz korzystać z cyfrowych złącz
Problem stanowią czasy reakcji procesorów ruchu.
Są one dość wolne - więc sprawdź czy smużenie z urządzeń które będziesz podłączał Ci nie przeszkadza.
No i zależy jaką cenę dostałeś za ten telewizor?

pozdrawiam
 

aaaaaa

New member
kiki napisał:
Problem stanowią czasy reakcji procesorów ruchu.
Są one dość wolne - więc sprawdź czy smużenie z urządzeń które będziesz podłączał Ci nie przeszkadza.
No i zależy jaką cenę dostałeś za ten telewizor?

pozdrawiam

Chodzi o czas reakcji matrycy (są dosyć wolne, mowa tu o SAMSUNGACH czy o ten model). Faktycznie nigdzie nie pisze ile one mają ms producent za bardzo się tym nie chwali wiec pewnie 16ms w najlepsym wypadku 12 :( Cena w Mediamarkt to 4,000zł

Smużenie ? chodzi tu o to przeskakiwanie klatek spowodowanym małym czasem reakcji matrycy ?
 

joe_27

New member
telewizor ten ma czas reakcji matrycy....

12 ms i absolutnie nic nie smuży !! mam taki model tylko 27" .
Telewizor jest jak najbardziej HD Ready - posiada dvi z hdcp.
pozdrawaim.
 

joe_27

New member
Instrukcja do menu serwisowego serii T

Jeżeli ktoś potrzebuje taką instrukcję (pdf) do menu serwisowego to proszę pisać na gg 3482376,w sumie to w tej instrukcji jest praktycznie wszystko łącznie ze schematami całego telewizora i fotkami jego wnętrza.
Instrukcja w języku angielskim,oryginalna Samsunga.
 

tomon

New member
Witam.Czy ktoś może napisać co można zmienić w menu serwisowym,aby wpłyneło to na funkcjonowanie tego lcd?Czy są jakieś zmiany na lepsze?
 

mzdral

New member
czasy reakcji matryc

taka drobna uwaga dotycząca czasów reakcji matryc. Czas podawany przez producentów jest czasem sumarycznym zapalenia i gaszenia piksela. Sprawa rozbija się o to jak duża jest różnica między tymi dwoma czasami. Im większa tym większe smużenie, im mniejsza tym obraz bardziej płynny. 3 lata temu kiedy kiedy kupowałem swój pierwszy LCD (do komputera oczywiście) naoglądałem się tego typu monitorów, które pomimo czasów matrycy na poziomie 20 ms smużyły na takim samym obrazie znacznie bardziej niż "koledzy" z czasem 25.
 
Do góry