Samsung LE 32 S 71 B

qe vara

New member
Mam pytanie odnośnie tego telewizora ,ma już parę latek ale działa ,tyle że nie do końca tak jak bym oczekiwał.
Na panelu pojawił się jakiś czas temu po lewej stronie pionowy idealnie prosty pas szerokości około 1 centymetra i jest w nim ciemniejszy obraz od pozostałej części panelu ,po prawej stronie panelu również jest miejsce z identycznymi objawami tyle że tam nie jest to idealnie prosty pas a raczej nie regularna smuga od góry szersza i im niżej schodzi tym węższa .
Jest jeszcze problem tego typu ,oglądając obojętne jaki kanał telewizyjny dostrzegam iż przebijają kontury z drugiego kanału telewizyjnego ,np.dziś oglądałem nat.geo.wild HD i dostrzegałem momentami jak przebija eurosport HD live .
Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy i jak te mankamenty można wyeliminować ?
 

miki74

Member
Te smugi to coś z matryca nie tak, kolega miał coś takiego to wymienili mu TV na gwarancji.

Co do przebić sygnału, to przy sygnale z tunera satelitarnego nie powinno występować takie zjawisko, podobnie przy telewizji cyfrowej kablowej.
Przy analogowym sygnale kablówki może się to zdarzać.
 

qe vara

New member
Telewizor dawno po gwarancji ,a telewizja to Cyfrowy Polsat /tuner HD 5000/ z anteny satelitarnej,i są widoczne na ciemniejszym obrazie przebicia z innego kanału.
A jak stał jeszcze u ojca to podłączyłem tylko DVD i wtedy przebijało Menu telewizora bez DVD również dostrzegłem przebicia Menu.
Jak usunąć te usterki?
 

miki74

Member
Tak jak mówiłem w pierwszym wypadku to bym stawiał na matrycę. Chyba nic się nie da z tym zrobić.

W drugim przypadku to mi trudno coś sensownego wywnioskować.

Tak sobie myślę że może powinieneś poszukać ewentualnie zapytać na forum elektroda.pl
 
Ostatnia edycja:

qe vara

New member
A jaka matryca jest w tym telewizorze ,gdzie znajdę jej symbol i gdzie taką mogę kupić .
Jakiego rzędu są to koszta ,kupno i wymiana matrycy ?
No i pytanie czy wymiana matrycy wyeliminuje przebijanie delikatne konturów innego programu gdy mam na oglądanym kanale ciemniejsze ujęcia?

Ps. Gdzie mógłbym znalezć jakiś program typu /Kalibrowanie Płaskich Telewizorów/ bądz jakiś inny do pseudo kalibracji ,chciałbym sprawdzić czy są jakieś widoczne różnice po takiej operacji.
 
Ostatnia edycja:

Tom69

New member
Ten dekoder masz podpięty po hdmi? Rozumiem że oglądasz coś z dekodera i przebija inny kanał z tego dekodera? Jeśli tak, to nie jest to wina TV.
 

Tom69

New member
No to dekoder ma "przebicie" i taki sygnał wypuszcza na hdmi. Sprawdź jeszcze może na innym kablu.
 

qe vara

New member
Jak wyłączam tuner Polsatu /Power/ nie przebija wtedy obraz ,ale jak wytłumaczyć to iż nieraz przebija podczas oglądania tv Menu telewizora /dałem radę przeczytać nawet funkcje/i z tąd wiem że to menu telewizora.
 
Ostatnia edycja:

Tom69

New member
Jak wyłączam tuner Polsatu /Power/ nie przebija wtedy obraz ,ale jak wytłumaczyć to iż nieraz przebija podczas oglądania tv Menu telewizora /dałem radę przeczytać nawet funkcje/i z tąd wiem że to menu telewizora.

No to już jest wina TV:) Raczej bez serwisu się nie obędzie.
 

qe vara

New member
A czy da się samemu przeprowadzić taką kalibrację o jakiej pisałem i skąd pobrać jakiś program do jej przeprowadzenia.
Wiem iż kalibracja programem o jakim pisałem jest tylko umowna /czytałem trochę o tym/ , ale były osoby które pozytywnie wypowiadały się na efekty takiej niby kalibracji , chciałbym sam to sprawdzić.

Jest jakiś umowny schemat na ustawienia tego odbiornika ,kontrast,kolor itd?
Wiem że dla każdego jest inny ,wpływ na to ma pomieszczenie ,oświetlenie,odległość itd..
 
Ostatnia edycja:
Do góry