Samsung LCD seria M czy N

j.jacek

New member
Witam
W dniu dzisiejszym wypożyczyłem 32 M 71 dla porównania z posiadanym obecnie[tymczasowo]32 N 71 i chciałbym podzielić się z wami pierwszymi wrażeniami.Po zestrojeniu i wstępnych ustawieniach obrazu zauważyłem niewielkie różnice w nim.Kolory są bardzo podobne do modelu N z małymi podbarwieniami na czerwono[efekt jak w Sony]kontrast bardzo podobny,poziom czerni porównywalny,przy wyłączonym 100hz nie widać efektu "ducha".Zabawa zaczyna się po załączeniu 100hz,obraz jest bardziej wygładzony szczególnie jest to widoczne na reklamach przy obrazie statycznym.I w tym momencie kończe swój zachwyt nad tym modelem,oglądam w tej chwili "Egzekutora "i jestem załamany tym co widze
bardzo widoczny efekt obróbki cyfrowej, obraz nienaturalny,wygląda to jak bym oglądał program z lat 80 nagrany kamerą studyjną.Funkcja 100hz miała wyeliminować efekt smużenia a tak nie jest niestety.Mam w tej chwili podłączoną N -ke i Ferdka ,o kablówce nie wspomnę i na mój gust nie wygląda to ciekawie.
Zapewniam wszystkich posiadaczy modelu N że dokonali dobrego wyboru i nie powinni tego żałować.
Moim skromnym zdaniem seria N wypada lepiej niż seria M.
pozdrawiam wszystkich
ps.Dynamic Dimmer off jest ok
 
Ostatnia edycja:

jaqmd

New member
:) Miło to czytać.
Ja nie zauważyłem żadnej różnicy w obrazie między M a N, ale nie porównywałem tak dokładnie jak kolega. Wybrałem model, który był tańszy.
Z wyłączeniem Dynamic Dimmer nie ma problemu, ale nie zmianiałem tego, bo na razie nie przeszkadza mi żadne migotanie.
Ogólnie obraz jest lepszy niż się spodziewałem.
Pozdrawiam.
 

sanczo33

New member
Witam
Cały czas mam dylemat N71B czy M71B, jeżeli chodzi o cenę to w tej chwili jest ona porównywalna, parametry są na korzyść N , ponoć w M jast zastosowany lepszy przetwornik i jest 100HZ i myślę że zdecyduję się na M, chociaż nie widziałem go w akcji. Może ktoś mi pomoże w tym wyborze.
Pozdrawiam i czekam na wasze opinie. Pod co go podłączyć, jakie kable itd.
 

Je2ry

New member
Piszecie tu ze mozna wylaczyc DD w modelu M czy mogli byscie napisac jak, czytalem gdzies ze gdzebiac w menu serwisowym mozna cos namieszac i stracic gwarancje wiep prosil bym o sposob na wylaczenia DD
 

blaade

New member
Je2ry napisał:
Piszecie tu ze mozna wylaczyc DD w modelu M czy mogli byscie napisac jak, czytalem gdzies ze gdzebiac w menu serwisowym mozna cos namieszac i stracic gwarancje wiep prosil bym o sposob na wylaczenia DD
Bylo o tym jak to zrobic na tym forum juz chyba z milion razy...
A wiec:
1. "W trybie Stand by wciskasz nastepujaca kombinacje: Info - Menu - Mute - Power."
2. Dalej wybierasz: info > menu > mute - 2. option table i wylaczasz "dynamic dimming"
p.s. Jesli nie bedzie ta funkcja mozliwa do zmiany to przelacz menu serwisowe w tryb debug (ON).
"Potem wróccie do glównego menu serwisowego, gdzie na czerwono powinno byc napisane wieksza czcionka, ze pracujecie w tym trybie a nastepnie ponownie trzeba pójsc w miejsce, gdzie wybór Dynamic Dimmer stanie sie aktywny i bedzie mozliwy jego przelaczenie na OFF."
 

corey81

New member
hmmm
w sklepie w ktorym ja pracuje mamy podlaczone samsungi pod prezentacje HD - co prawda sa to modele wysokocalowe ale ja gdybym kupowal samsunga nawet chwili bym sie nie zastanawial nad wyborem serii

wg mnie le40m71b i le4061b bija na glowe obraz na "F"-ce i "N"-ce - dynamiczne sceny (np. demo ja robot i kroniki narnii) pokazuja moc serii M

nie wiem jak to jest w przypadku 32-calowej m-ki bo mamy ja podlaczona do zwyklej anteny satelitarnej i obraz na kazdym lcdeku jest co najmniej koszmarny
 

Rutek

New member
Witam wszystkich,
po 3 dniach czytania forum doszedłem do tego że chce kupić LE32M61B. DD już doczytałem jak wyłączyć we wszystkich modelach ;). Jedyna rzecz która mnie niepokoi to kolosalna różnica w ilości wyświetlanych kolorów. Nie wiem czy mam ten parametr poważnie brać pod uwagę ale dla mnie poniższe zestawienie daje do myślenia:
R71/72 - 12,8 mld kolorów
M61 - 6,4 mld kolorów
N71 - 25,7 mld kolorów

Szczerze mówiąc to i tak pierwszym wyborem był R71, po przeczytaniu forum do wczoraj M61, a dziś doczytałem o N71.. ale już niespecjalnie kasy starcza :-(

Czy ktoś może rozwiać moje wątpliwości a'propos kolorów?
 

Czacha

New member
100Hz

j.jacek napisał:
Witam
W dniu dzisiejszym wypożyczyłem 32 M 71 dla porównania z posiadanym obecnie[tymczasowo]32 N 71 ...Zabawa zaczyna się po załączeniu 100hz,obraz jest bardziej wygładzony szczególnie jest to widoczne na reklamach przy obrazie statycznym.I w tym momencie kończe swój zachwyt nad tym modelem,oglądam w tej chwili "Egzekutora "i jestem załamany tym co widze
bardzo widoczny efekt obróbki cyfrowej, obraz nienaturalny,wygląda to jak bym oglądał program z lat 80 nagrany kamerą studyjną.Funkcja 100hz miała wyeliminować efekt smużenia a tak nie jest niestety.Mam w tej chwili podłączoną N -ke i Ferdka ,o kablówce nie wspomnę i na mój gust nie wygląda to ciekawie.
Zapewniam wszystkich posiadaczy modelu N że dokonali dobrego wyboru i nie powinni tego żałować.
...]

Nie porównywałem w naturze ale przed zakupem modelu N przestudiowałem kilkadziesiąt postów na forach w tym niemieckich i holenderskich - wszędzie komentowali, że funkcja 100 hz nie spełnia oczekiwań. W pełni się zgadzam z opinią o N - używam od miesiąca.
 

Rutek

New member
Czy brak odpowiedzi mam rozumieć jako brak różnicy, czy tv może wyświetlić 6 czy 25 mld kolorów? hmmm.. coś nie tak :(
 
Do góry