Samsung KU6000 czy KU6470

sipap

New member
Mam pytanie czy warto dopłacać do KU6470 w porównaniu do KU6000 ?
Telewizor ma byc w 90% do konsoli(ps4 pro) i filmy z BR.
Od razu uprzedzę pytanie-wiem że to TV 50Hz,ale nie będę na nich ogladał sportu. Chodzi mi o sprzęt na jakies 2 lata,kiedy juz HDR będzie opanowany,dobre telewizory będą już wtedy tańsze. Czyli teraz taki zakup na przetrzymanie, no i niestety nie ma środków na cos lepszego. A chcę coś lepszego niż 7-mio letnia Bravia FHD gdzie dostrzegę różnicę grając na PRO.
 

wilos

New member
Oba są wykonane niedbale, straszna tandeta, głównie chodzi o skasowanie plastików. Porownywalem samsunga i LG, Sharpa. Ja też gram na PS4 ale i oglądam piłkę nożna i wybrałem SHARPA, który bije na głowę oba modele. No chyba że lubisz brzydote i chcesz przepłacać. Input lag w SHARPIE na poziomie 20 ms. Model 8472 - 55 cali.
 

sipap

New member
Input la w tych modelach samsunga jest na poziomie 22-33 ms,więc porównywalnie. Z tym biciem to nie bardzo wiem, w czym ten sharp lepszy. Te samsungi przynajmniej mają zalążek HDR. A co do plastików,to o tych modelach raczej nikt nie pisze,że budowy odstają(zresztą oglądałem kilkanaście i w żadnej nic nie odstawało). To modele z serii ks7000 mają z tym problem. Ale dzięki za propozycję. Jednak sharp nie jest w kręgu moich zainteresowań.
 

sipap

New member
Kupiłem KU6000 i nic nie odstaje,obudowa jest przykręcana i dobrze spasowana. Ramka jest dosyć wąska,choc oczywiście nie tak ładna jak te metalowe czy inne w wyższych modelach.
Ale to w sumie mało ważne. Najważniejsze ,że Tv bardzo ładnie gra,czern jest w porządku i spaczowane pod hdr gry,wyglądają kozacko. Telewizor nie ma pełnego gamutu barw,ale efekt działania hdr jest widoczny w grach. Zauważyłem to szczególnie gdy akcja dzieje się w ciemnych pomieszczeniach. Liczba widocznych szczegółów jest teraz znacznie większa.Funkcje smart działają świetnie . To wszystko jest w bardzo dobrej cenie,bo udało mi się stargować cenę za 50" na 2399 PLN.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Biorąc po uwagę stosunek jakość/cena, nie jest źle. Kolega kupił KU6000 55 cali za 2600zł (400zł zwrotu od Samsunga) Obudowa dobrze spasowana, obraz OK -mowa oczywiście o kanałach HD, o 4K nie wspominając (choć trochę "oszukane" to 4K, wiadomo). Generalnie biorąc pod uwagę cenę jest zadowolony a o to przecież chodzi.
Pozdrawiam
 
Do góry