Samsung KS7000 czy Panas Dx750

BialyGTi

New member
Jest między jednym określeniem a drugim.
Tysiące ludzi kupuje ten model i im wystarczy.
Ogólnie w takim przypadku wystarczy zrobić coś na wzór ambilightu i wstawić za telewizor nawet świeczkę i pomaga.
Jaki masz teraz telewizor ?
Toshiba L7355D, dodam ze czerń w tym tv jet słaba
 

pebe86

Member
Bez reklam
Zdecydowanie KS7000 lub Panas DX750. W swoim przedziale cenowym wypadają najkorzystniej.

Jest między jednym określeniem a drugim.
Tysiące ludzi kupuje ten model i im wystarczy.
Ogólnie w takim przypadku wystarczy zrobić coś na wzór ambilightu i wstawić za telewizor nawet świeczkę i pomaga.
Jaki masz teraz telewizor ?

Kiedyś ludzie jeździli maluchami całą rodziną na wakacje i też im wystarczało. Ale chyba chodzi o to żeby w danym budżecie znaleźć produkt oferujący najwyższą jakość obrazu? Po co się bawić w jakieś świeczki itp (pomijam absurdalność tego pomysłu) skoro można wziąć tv ze znacznie lepszym kontrastem i czernią? Szczególnie że ceny praktycznie jednakowe.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kiedyś nie było internetu , teraz jest.
Ilość aplikacji Androida nie ma równych i ciągle rośnie.
W Panasonic się zwija.
DX750 obrazowo to bardzo dobry model.
Sony w łącznym zestawieniu mu nie ustępuje.
 

BialyGTi

New member
powiem tak w toshibie jednak ta czern nie jest jakas mega i to widac chodz przywykłem juz do tego. Wiec wydaje mi sie ze w sonym ta czerń na pewno będzie lepsza niz w starszym Toshiba
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

powiem tak w toshibie jednak ta czern nie jest jakas mega i to widac chodz przywykłem juz do tego. Wiec wydaje mi sie ze w sonym ta czerń na pewno będzie lepsza niz w starszym Toshiba

Zrobisz jak uważasz, ja bym jednak nie kupował telewizora bo mi sie coś wydaje....
Skoro na 6 stronach ludzie Ci mówią że w Panasonicu i Samsungu czerń jest lepsza niż w Sonym, i to dużo lepsza , a Ty dalej swoje bo Tobie się wydaje :) że jednak lepsza jest w Sonym niż w Toshibie, ok
to kupuj Sony jeśli masz taką wizję .
 

maniek530

Banned
No wlasnie.zalezy jaka.Toska.bo niektore.zTo.przed np 4 lat mialy swietna czern (kolega.ma.do dzisiaj i jest zadowolony)
 

BialyGTi

New member
pisałem juz ze aktualnie mam Toshiba L7355D

Samsung jest Ok i to wiem ale u mnie sa takie dni ze Telewizor gra od rana do nocy wiec zapewne sie nagrzewał będzie i po prostu obudowa odskoczy (czego kazdy z nas chciał by uniknąć), natomiast panas jest fajny :) ale niepokoi mnie ten firefox a nie chce dokupować osobnych skrzynek z androidem
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Kup TV przede wszystkim dla jakości obrazu i solidności wykonania obudowy. System smart to drugorzędną sprawa bo zawsze można coś zaradzić kupując boxa a jakości obrazu i wykonania nie polepszysz kupując już dany model. Ja sam bym chętnie kupił 58dx750 ale jednak trochę drogi i wolałbym wydać blizej 4000-4500zl niż 5100zl.
Jest jeden szczegół który mi się nie podoba w Panasonic ...otóż pilot...to jak wygląda, bo wygląda jak w TV za 1500zl a nie za 4000-5000zl :-/
 

czanklas22

New member
Okiem laika stwierdzam, że zw/w modeli sony ma najprzyjemniejszy obraz dla oka. Oglądając telewizory z matrycami VA zauważyłem, że kolory są strasznie sztuczne, przesycone, twarze plastyczne, obraz nie ma tej głębi co w Sonym z ips.
Matryca Va robi dobre pierwsze wrażenie, jednak mi bardziej odpowiada matryca ips, oczywiście o odpowiednim kontraście i jasności.
To moje osobiste spostrzeżenia i może się mylę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie dlatego najlepsze monitory na świecie są wyłącznie na matrycach IPS.
 

BialyGTi

New member
Juz całkiem w głowie mam wszystko pomieszane. Postaram sie gdzieś zobaczyć na oczy dx750 oraz xd8505 bo u mnie w rejonie w Media Mart niestety nie ma tych dwóch modeli na wystawie ani w magazynach, a ze zdjęć i testów na youtube ciężko cos zadecydować. Jednak duzo osób mówi ze obraz w sony jest na prawdę dobry, wiec będę sie starał zobaczyć to na żywo, bo na prawde juz nie wiem co mam kupic tym bardziej ze moj stary tv powoli wysiada, a wiadomo ze chce najlepszy model w tym przedziale pieniężnym


czy xd8505 ma takie same podświetlenie jak ks7000
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Podaj sobie ręke ze strażakiem. Macie problemy jak dzieci. Tyle już zostało powiedziane, a bedziecie zakładać kolejne tematy...
 

strazakp

Banned
Juz całkiem w głowie mam wszystko pomieszane. Postaram sie gdzieś zobaczyć na oczy dx750 oraz xd8505 bo u mnie w rejonie w Media Mart niestety nie ma tych dwóch modeli na wystawie ani w magazynach, a ze zdjęć i testów na youtube ciężko cos zadecydować. Jednak duzo osób mówi ze obraz w sony jest na prawdę dobry, wiec będę sie starał zobaczyć to na żywo, bo na prawde juz nie wiem co mam kupic tym bardziej ze moj stary tv powoli wysiada, a wiadomo ze chce najlepszy model w tym przedziale pieniężnym


czy xd8505 ma takie same podświetlenie jak ks7000

Ja przeżywam to samo co ty czyli mętlik w głowie ;-)
Tyle że ja jestem w temacie już chyba 3miesiace :) i już wielu tutaj kolegów ma mnie dosyć ;-)))
Ja swój wybór zawezilem już praktycznie do Sony i Panasonic takie jak ty chcesz. Samsunga sobie odpuscilem by nie mieć problemów z obudową.
Ja rozmyslalem jeszcze o ubozszym modelu Panasonic z serii dx700 a dokładnie taki jaki jest teraz w ME 58dxe720 który ma 60Hz ale kosztuje 3999 zł bo są opinie że nie ma aż tak dużych różnic w porównaniu do droszego o ponad 1000zl modelu dx750.
Nie wiem czy gdzieś zobaczysz dx750 bo u mnie w Gdańsku też nie widziałem ale Sony jest w każdym sklepie sieciowym. Sony jest bardzo fajny z wyglądu i jakości wykonania. Elegancka i klasyczna obudowa (wolę czarny kolor TV), a testowany przeze mnie materiał z USB był bez zastrzeżeń. Model niższy Sony xd8005 z 50Hz nie miał już płynnego ruchu. Dla porównania Panasonic 58dx700 miał tak płynny ruch i brak smurzen jak Sony 100Hz!!!
 

BialyGTi

New member
No no widze ze sa i tacy co powinni sie wypowiadac na temat badz wcale. Badzmy dorosli a nie glupie docinki no ale jak kto woli. Moze dla nie których wybor jest prosty a dla innych nie, i juz wielkie halo ze ktos śmiał zalozyc temat co lepiej wybrac:/.
 

pebe86

Member
Bez reklam
strazakp, po co NOTORYCZNIE piszesz jeden post pod drugim? Nie można pierwszego edytować? Robisz tylko bałagan na forum...
Podaj sobie ręke ze strażakiem. Macie problemy jak dzieci. Tyle już zostało powiedziane, a bedziecie zakładać kolejne tematy...
Dokładnie, to jedne z popularniejszych w ostatnim czasie telewizorów i przewijają się praktycznie przez wszystkie wątki typu "co kupić"? Niczego nowego się nie dowiecie, wystarczy zamiast pytać po raz setny o to samo prześledźcie wątki o tych modelach- a czytania, zapewniam, na całą noc.

Okiem laika stwierdzam, że zw/w modeli sony ma najprzyjemniejszy obraz dla oka. Oglądając telewizory z matrycami VA zauważyłem, że kolory są strasznie sztuczne, przesycone, twarze plastyczne, obraz nie ma tej głębi co w Sonym z ips.
Matryca Va robi dobre pierwsze wrażenie, jednak mi bardziej odpowiada matryca ips, oczywiście o odpowiednim kontraście i jasności.
To moje osobiste spostrzeżenia i może się mylę.

Masz prawo do swoich spostrzeżeń. Ale są one błędne- kontrast to akurat wartość mierzalna, i w tym Panas i Samsung biją XD8505 na głowę. W sklepie różnice ciężko dostrzec, bo jest specyficzne światło.
A piszę to jako osoba która przesiadła się z w miarę świeżego IPS (Sony 55W805) na VA (60KS7000). I powiem Wam tak- różnica jest kolosalna. Ale nie w sklepie...
 
Ostatnia edycja:
Do góry