Samsung - jak nagrywac na pendrive?

andreas2012

New member
Czy da się jakos nagrac na pendrive na TV Samsung? mam pendrive który nie przechodzi testu wydajności jak oszukać tv żeby zaczal na nim nagrywać?

sprawdzałem program Samsung USB driver - XFS file adjuster ale program wyswietla nastepujacy komunikat: This i s not a XFS drive, please format drive in the TV first. Jak na TV nie będzie się dalo sformatować sformatuj najpierw na komputerze.

Robilem format FAT oraz NTFS na PC i probowalem odpalić ten program caly czas ten komunikat i na TV nie idzie sformatować? Da się to jakos pominąć?
 

Eleonor

Member
Skoro nie przechodzi testu to znaczy ze jest za cieńki na takie coś - rzadne oszustwa ci nie pomogą bo pen ma za słaby zapis -- zainwestuj w szybszy pen -- przecież nie jest to wielki wydatek
 

andreas2012

New member


no wlasnie ale nie działa mi ten program wyswietla komunikat jaki napisałem w pierwszym poscie...

a co do szybszego pendrive to oczywiste ze mogę kupic to sformatuje, ba mogę kupic dysk to na pewno będzie nagrywalo, ale wlasnie ja chce tylko potestować ta funkcje zobaczyć jak nagrywa jak programuje jak to działa z ciekawości na razie nie chce nagrywać wiec nie chce specjalnie po to kupować kolejnego (już 3 pendrive) a drugi 16gb mam caly zajęty i potrzebuje tych danych, jak nic nie będzie się dalo to pozostanie mi w ktorys wolny dzień siasc skopiować na komputer dane i sformatować ten drugi pendribe potestować i sformatować ponownie na pc i skopiować pliki z powrotem...
 

andreas2012

New member
nie da się

"This i s not a XFS drive, please format drive in the TV first. Jak na TV nie będzie się dalo sformatować sformatuj najpierw na komputerze.
"

tylko tyle wyswietla i na tym się konczy czy awaryjny czy administrator nic nie dziala
 
W serii H TV najpierw sprawdza wydajność pendrive'a a potem formatuje na system plików EXT4.
Jeśli nie przejdzie testów wydajności nie formatuje go.

Należy niespełniający wymagań pendrive sformatować na EXT4, a następnie zgrać na niego do katalogu CONTENTS plik .PVRPFMCHKLOG, gdzie w jego zawartości jest liczba 1 - oznacza że spełnia wymagania.
 

psiaja

Member
To samo jest w serii F
Do formatu flaszki użyłem Mini Tool Partition Wizard Home Edition. Poradnik jak to zrobić jest TU - poradnik jest w języku angielskim, ale z obrazkami, więc uważam, że posługiwanie się nim jest debilnie proste.

@up - jak formatuję pendrive'a do EXT4, to Windows w normalnym explorerze go nie widzi, więc jak mam przenosić te pliki i skąd je pozyskać?

Swoją drogą - testy jakie przeprowadziłem na windowsie pokazały mi, że pamięć jest min. 2x szybsza, niż to wychodzi z testów przeprowadzonych przez TV (zapis i odczyt małych i dużych plików)
 
Ostatnia edycja:

psiaja

Member
To samo jest w serii F
Do formatu flaszki użyłem Mini Tool Partition Wizard Home Edition. Poradnik jak to zrobić jest TU - poradnik jest w języku angielskim, ale z obrazkami, więc uważam, że posługiwanie się nim jest debilnie proste.

@up - jak formatuję pendrive'a do EXT4, to Windows w normalnym explorerze go nie widzi, więc jak mam przenosić te pliki i skąd je pozyskać?

Swoją drogą - testy jakie przeprowadziłem na windowsie pokazały mi, że pamięć jest min. 2x szybsza, niż to wychodzi z testów przeprowadzonych przez TV (zapis i odczyt małych i dużych plików)

Niestety, też otrzymują komunikat "This i s not a XFS drive, please format drive in the TV first. Jak na TV nie będzie się dalo sformatować sformatuj najpierw na komputerze" - czy to W7 x64 HE pracuje normalnie, czy w trybie awaryjnym, napęd nie przechodzi przez program SAmsung USB Adjuster :sad:
 
Do góry