Samsung J6200 czy coś innego

fixer45

New member
Witam, przymierzam się do zakupu telewizora interesuję mnie tylko 55 cali, najlepiej bym chciał zakupić na raty 0% w euro rtv agd. Zastanawiam się nad modelem J6200, czy może coś innego w cenie do 3500 tyś z sklepu euro rtv agd? Chyba że nie ma nic tam konkretnego i lepiej kupić zza gotówkę H6400 ?

Tv potrzebuję głównie do oglądania filmów, zależy mi na dobrym i płynnym obrazie, bez smużeń. Do tv będzie podłączone kino domowe i nc+. Nie potrzebuję żadnych bajerów typu 3d itp.

Dziękuje za pomoc.
 

lgepl.kc

New member
Podłączę się pod temat i zapytam: Samsung 55J6200 czy LG 55LF652V? Jakie są plusy i minusy każdego z nich?
Niestety, Philips 50PFH6550 wrócił do sklepu. Testerem jestem w pracy, w domu chcę coś co działa.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Model mało popularny w tym sezonie. Więcej zainteresowania jest seriami uhd które niestety dla ceny mają matrycę 50/60 Hz. Dopiero seria JU7000 ma matrycę 100 Hz przy Uhd.
 

Pan_S

New member
Model mało popularny w tym sezonie. Więcej zainteresowania jest seriami uhd które niestety dla ceny mają matrycę 50/60 Hz. Dopiero seria JU7000 ma matrycę 100 Hz przy Uhd.

Od JU6440 w górę w serii 6 UHD jest AUTO MOTION PLUS ("upłynniacz").

Ustawiasz na PŁYNNY i jest dobrze, bez smużenia.
 

Metrolog

New member
Są sygnały że J6200 ma problem z pikselami na matrycy jakaś kiepska partia matryc poszła, w tym wypadku jednak bezpieczniej będzie kupić H6400.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ze starych będzie extra Samsung 55H 6400.
Nowe modele J uciekają w niebieski i kolejna osoba zgłaszała kurz.
Do porównania masz 55W809 Sony, 55PFT6550 Philipsa, Thomsona 55AU6406, Hitachi 55HGW 69.
Dla niebieskich na wszystkie modele jest specjalna cena i kalibracja gratis.
 

mastafu

New member
Witam,

Też pozwolę sobie dołączyć do dyskusji, stoję przed dokładnie takim samym dylematem. Który 55" wybrać.

UE55J6200 czy LG 55lf652v a może dorzucić trochę kasy i coś wyżej np.
UE55JU6440 lub LG 55UF7787.

Po dłuższej analizie pozostałych rozwiązań, konkretnie Android TV, wykluczam je. Za mało stabilne. A to łatwo dodać poprzez dongla z dobrym prockiem z tego roku np. Armlogic s905 za 200-300zł :)

Temat matrycy (120Hz) po przeczytaniu wielu kłótni na forach został chyba ustalony. Seria 6200 posiada ją. Jakkolwiek nie wiem po co mi to :)

Czy w normalnych filmach ma to jakieś znaczenie? (nie oglądam sportu) Nie znoszę też efektu Opery, który w swoim staruszku Samsungu z 2011 wyłączyłem.

To co ma znaczenie to jakość matrycy (czernie, kąty IPS vs VA) i poniekąd dobry smart tv ze wsparciem. Byłem w sklepie niedawno porównać, akurat stały te 2 modele koło siebie. Niestety w oświetlonym pomieszczeniu nie widać różnicy za bardzo. Wyjdzie ona dopiero najpewniej w wieczornym seansie :) ?

Nie wiem co mam myśleć o tym, że na flatpanelshd.com w artykule Samsung's 2015 TV line-up - full overview, nie widzę VP9 dla modelu J6200, który jest potrzebny do odtwarzania YT w wysokiej rozdzielczości.

Do tego J6200 ma grubą krawędź i jest gruby :) widać taniość wykonania ...
 

mastafu

New member
W J6200 jest panel 120Hz?

Spytaj się może kikiego, może potwierdzi?

:)

Tak wyczytałem w wątku oJ6200 na ******************************, spierają się tam o to groźnie :)
Tak jak pisałem nie jest to ważne ....
Ważniejsze są inne rzeczy, dobry procek, ram, wsparcie producenta w następnych latach :)
 

Pan_S

New member
Tak wyczytałem w wątku oJ6200 na ******************************, spierają się tam o to groźnie :)
Tak jak pisałem nie jest to ważne ....
Ważniejsze są inne rzeczy, dobry procek, ram, wsparcie producenta w następnych latach :)

Co to za gwiazdki?

Lepiej się spytać kikiego, on powie prawdę.

Zna się b. dobrze na sprzęcie.
 

mastafu

New member
Ze starych będzie extra Samsung 55H 6400.
Nowe modele J uciekają w niebieski i kolejna osoba zgłaszała kurz.
Do porównania masz 55W809 Sony, 55PFT6550 Philipsa, Thomsona 55AU6406, Hitachi 55HGW 69.
Dla niebieskich na wszystkie modele jest specjalna cena i kalibracja gratis.

Kolego o co chodzi z tym wciskaniem ludziom zeszłorocznej H6400tki ? Czymże ona jest lepsza, tym że nie ma Tizena, który w końcu ujednolicił platformę i poprawił UI, zbliżył go do LG WebOS2, który stał się liderem ...
 
Do góry