Samsung i lustrzany ekran

ikea

New member
Witam, w tym roku chcę kupić nowy telewizor będzie to albo Samsung albo Sony 55 (lub 64 cali) raczej z górnej półki modeli na rok 2015, ekran raczej płaski. Brałbym w ciemno Samsunga ze względu na lepszy Smat ale jest jeden szkopuł patrząc w sklepie to ekrany Samsunga są jak lustra.
TV będzie na ścianie, a okno będzie z boku.
Bardzo proszę o informację czy w tv Samsung podczas oglądania mocno odbija się otoczenie?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na swój sposób prawie w każdym tv światło się odbija, kwestia tylko na ile komu to przeszkadza i jak to ocenia...ale też są bardziej i mniej odbijające się..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Może to jest kwestia upodobania ...ewentualnie np. nie chce Kolega w słoneczne dni zasłaniać światła...
 

darus75

Member
Właśnie paradoksalnie w ultra clear panel w słonecznym pokoju, promienie mniej się odbijają niż w półmacie.... Półmat to zwykła oszczędność, w słonecznym pokoju widać tylko mat...
 

ikea

New member
...Zobacz porównania dla różnych modeli:...

Bardzo ciekawe porównanie, dzięki!

Wynika z niego, że Samsung mający "lustrzany" ekran wygrywa z Sony którego ekran jest bardziej matowy.

Żeby doprecyzować pytanie, to nie chodzi mi o oglądanie w pełni słońca tylko takie zwykłe wieczorne. Obecnie mam TV Sony 40 cali i jego powłoka jest zdecydowanie "mniej odbijająca" w porównaniu do Samsunga i podczas oglądania nic się nie dobija. W sklepie jak są wyłączone tv to widać wyraźną różnicę między Sony, a Samsungiem. A jak leci film to szczerze mówiąc nie dostrzegam żeby się odbijało otoczenie ale inaczej jest w sklepie, a inaczej w domu. Dlatego wolę się podpytać przed wydaniem sporej gotówki żeby potem nie żałować.
Tak na marginesie to za Samsungiem przemawia też polityka względem złych pixeli, bo jak się dowiedziałem Sony dopuszcza złe czarne, szare i świecące pixele, a Samsung tylko czarne i szare. Nie wyobrażam sobie wydać 10 - 15 tys. za Sony i oglądać na środku "świetlika".
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak masz blisko sklep SC oni mają w niektórych salonach oddzielne pomieszczenia i tam można poprosić o prezentację tv i wszytko wychodzi - odbicia, podświetlenie, kąty itp....
 

darus75

Member
W clear panel zyskujesz głębię kolorów, normalną czerń. Obraz jest nieporównywalnie ładniejszy niż w półmatach i nic się nie odbija podczas oglądania TV.
Osobiście wciąż nie mogę się przyzwyczaić do matu, razi mnie to. Czekam na nowe serie i mam nadzieje że nie będą wklęsłe....:-(
 
Do góry