SAMSUNG HW-Q990C czy PHILIPS TAFB1 10?

kozlos

Member
Hej,

Szukam soundbara do swojego TV marki TCL. Wstępnie wyselekcjonowałem te dwa modele:

PHILIPS TAFB1 10
SAMSUNG HW-Q990C

Zastanawiam się, co będzie lepszym wyborem.

Główne zastosowanie to Filmy (serwisy VOD jak Netflix, HBO, Disney etc), konsola Playstation 5 oraz sport - TV SAT (bez sluchania muzyki na soundbar - wiec tego aspektu pod uwage brac nie trzeba)

Bardziej podoba mi się wykonanie Philipsa, natomiast za Samsungiem trochę przemawiają (w mojej ocenie) tylne satelity oraz zewnętrzny sub. Chociaż z tymi tylnymi głosnikami rodzi się problem zasilania - akurat gniazdka mam z tyłu sofy po obu stronach, ale trzeba by było kupić jakieś stojaki, w których przede wszystkim będzie mozna ukryć kable.

Czy w ogóle te tylne satelity z tego zestawu robią wrażenie? Czy pod tym kątem zestaw wypada lepiej niż Philips? Czy jednak to tylko dodatek mało "zauważalny"?

Głównie zależy mi na dźwięku przestrzennym (oczywiście na tyle na ile można to wyciągnąć z soundbara). Czy samsung wart jest dołożenia kilku ładnych stów (plus kolejne kilka stów zapewne za jakieś sensowne stojaki)? Czy śmiało można iść w wygodne i kompaktowe rozwiązanie, którym wydaje się ten Philips? Wizualnie i rozmiarami bardziej pasuje mi Philips, ale tak jak wspomniałem, zastanawiam się czy jednak ten zewnętrzny sub i (zwłaszcza) tylne głośniki nie zrobią dużej różnicy.

Co byście polecili?

p.s. na marginesie, jeśli wybrałbym tego samsunga, to będę wdzięczny za polecenie solidnych i estetycznych stojaków na tylne głośniki - najlepiej dość masywnych, aby kot nie miał tak łatwo go wywrócić :)

Dziękuję!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oba modele mają swoich zwolenników.
Do Philipsa też można z czasem - jak By zabrakło " pary "- dokupić dodatkowe głośniki.
 
Do góry