Samsung HU8500 - Dolby Digital/DTS/DTS Neo

D154573R

Member
Witam,

Niestety podczas korzystania z konsoli PS4 nie mogę ustawić formatu dźwięku na Dolby Digital oraz DTS. Dostępne opcje do wyboru to PCM i DTS Neo 2:5.

Próbowałem przez S/PDIF oraz przez HDMI ARC.

Opcje DTS i Dolby Digital są dostępne podczas oglądania filmów z dysku sieciowego (w zależności od formatu dźwięku w filmie jest dostępna dana opcja). Są również dostępne podczas oglądania TV (o ile kanał nadaje w tym formacie).

Niestety DTS Neo 2:5 mnie nie zadowala bo z tego co zauważyłem to wirtualne rozdzielenie dźwięku z 2 kanałów na 5.

W konsoli mam ustawioną opcję przetwarzania dźwięku w DTS.

Ponadto fajnie by było, gdyby TV w pierwszej kolejności zawsze wybierał DTS. Aktualnie jak nie ma DTS to ustawia na PCM i przy kolejnym filmie muszę zmienić ręcznie. Najbardziej jednak mi zależy na DTS lub DD z konsoli.

Pomocy :)
 

D154573R

Member
Tylko dlaczego? Teoretycznie powinno działać. Nie uśmiecha mi się podłączenie przez kino domowe ze względu na input lag. Pozostaje jeszcze połączenie konsoli z kinem przez S/PDIF.
 

Rafal7

Banned
Tv degraduje dźwięk 5.1 podany przez Hdmi na wyjście optyczne do postaci 2.0, podłącz oddzielnie konsole przez optyka do amplitunera.
 
Do góry