Samsung HT-d5550

Slygado

New member
Witam.

Nie jestem melomanem, więc nie mam wyczulonego słuchu na rożne nie dociągnięcia.
Potrzebuję niedrogiego kina z BR i 3D odbierającego Divx i inne najpopularniejsze formaty w domowym zaciszu ;)

Wybór padł na kino z tytułu, ale nie ma jeszcze o nim zbyt wielu komentarzy.
Ma już ktoś ten zestaw, ewentualnie czy miał ktoś okazję pobawić się tym wynalazkiem Szajsunga ?

Zapraszam do dyskusji :)
 

kazikw1

New member
Hej, ja mam HT-C5900 (3d, małe głośniczki, 5.1) i gra naprawdę spoko. Cena aktualna to jakieś 1300 pln. Też nie jestem melomanem :) niemniej kolega z kolumnami ELAC w domu był w szoku, że to małe coś może tak grać. Jedyna wada - trochę długo czesze płytkę zanim się kapnie, że jest :)
Zadowolony jestem w 100%. Odtwarza z usb wszystko co wrzucałem (mkv, avi) :)
 

Slygado

New member
Dzięki za odpowiedź.
Serię C miałem możliwośc przetestowania i faktycznie spisali się całkiem dobrze, ale napaliłem się na nowy wynalazek Serii D i dlatego zastanawiam się, czy czegoś nie spierd...li ;)
 

gibki

New member
odczepienie głosników od podstaw

Siemka. Mnie też interesuje ten zestaw szajsunga HT_D5550 tylko ciekaw jestem czy jest możliwość odczepienia głośników przednich od podstaw i zawieszenie ich na ścianie.
 

Slygado

New member
Siemka. Mnie też interesuje ten zestaw szajsunga HT_D5550 tylko ciekaw jestem czy jest możliwość odczepienia głośników przednich od podstaw i zawieszenie ich na ścianie.
Jest.
Zestaw przychodzi rozłożony:
podstawa -> kolumna -> głośnik

Sam głośnik ma w sobie otwory do mocowania

Kino w domu od tygodnia, a jeszcze dobrze nie dostało czadu :(
 

gibki

New member
Jest.
Zestaw przychodzi rozłożony:
podstawa -> kolumna -> głośnik

Sam głośnik ma w sobie otwory do mocowania

Kino w domu od tygodnia, a jeszcze dobrze nie dostało czadu :(

Mogłbyś mi powiedzieć jaką ma wysokość sam głośnik bez podstawy i stojaka?? Będę bardzo wdzięczny.
 

witekd

New member
Witam.Przegladajac rozne zestawy KD (Samsung,bo taki mam TV 3d)rowniez wpadl mi w oko zestaw HT-D5550.Wizualnie jest spoko,tylko zastanawiam sie jak radzi sobie tak maly subwoofer w tym zestawie i do tego pasywny.Prosilbym tez o rade czy decydowac sie na w/w zestaw czy kupic lepiej amplituner i odtwarzacz bd 3d i podlaczyc je do zestawu glosnikow satelitarnych+subwoofer(tutaj subwoofer rewelka) z ktorych teraz korzystam(sony pascal525).
 

julianoz

New member
W zestawie Samsung HT-d5550, który kupilem są dwie książki instrukcji z nikomu nawet nieznanymi językami słowiańskimi i krzaczkopodobnymi, tylko nie ma polskiego. Wkurza mnie już ta dyskryminacja tak dużego rynku jakim jest Polska, bo to nie pierwszy taki przypadek.
Może podacie jakiś link na instrukcję, bo na stronie Samsunga nie potrafię znaleźć. Dzięki z góry.
 

Slygado

New member
W zestawie Samsung HT-d5550, który kupilem są dwie książki instrukcji z nikomu nawet nieznanymi językami słowiańskimi i krzaczkopodobnymi, tylko nie ma polskiego. Wkurza mnie już ta dyskryminacja tak dużego rynku jakim jest Polska, bo to nie pierwszy taki przypadek.
Może podacie jakiś link na instrukcję, bo na stronie Samsunga nie potrafię znaleźć. Dzięki z góry.
Zestaw kina domowego 5.1 z odtwarzaczem Blu-ray - HT-D5550 - Zestawy kina domowego - Kina domowe | SAMSUNG
 

gotong

New member
Posiadam to kino od 3 miesięcy.
- Gra na prawdę bardzo dobrze, głośnik nisko tonowy bardzo mnie zaskoczył, bo bas jest bardzo dobry stabilny i nie buczy przy dużym natężeniu.
- Napisy muszą być w odpowiednim formacie zapisu, ale czyta nawet txt
- MKV, Avii z dysku jak i po sieci lecą bez problemu, a co najważniejsze po sieci można wybierać dźwięk, jak i napisy.
- W odtwarzaczu jest możliwość skoczenia do czasu oglądanego filmu, czego brakowało mi w tv c650
- Aplikacje internetowe również działają dobrze.
- Uprzestrzennienie słychać nawet przy materiałach 2.0, chociaż sztuczne.

Jedyne, czego mi brakuje to możliwości odtwarzania formatów bezstratnych takich jak FLAC i APE.
 

skipl

New member
Czy te zestawy Samsunga maja 'standby through' czy jak to sie tam nazywa, czyli ze nie trzeba wlaczac urzadzenia aby sygnaly hdmi przelatywaly np. z dekodera tv do tv ?
A jesli ten nie, to ktore maja ?
 

lukasboss85

New member
Witam

Właśnie zakupiłem zestaw ht-d5500 i na starcie mam problem. Telewizja N podlaczona jest poprzez HDMI do kina domowego, a z kina po HDMI leci na tv (samsung UE 46C6000). Wszystko fajnie chodzi na jednym pilocie od KD ale za kazdym razem przy uruchomieniu (dekoder -> kd -> tv) musze od nowa podawac mu źródło z HDMI 1 co jest dość irytujące. Jak temu zaradzić ? Mieszanie w ustawieniach nie wiele pomaga. Bo albo leci dzwiek a obraz przelacza sie na kablowke w tv albo po 2 sek po uruchomieniu pojawia sie ekran z prośbą o podłaczenie sygnału cyfrowego... help

Dodatkowo wyłączając tv można automatycznie zgasić kd ale odwrotnie juz to nie działa, a szkoda.
 

kold11

New member
Możecie sprawdzić czy odtwarzacz odczyta poprawnie film w mkv 3D SBS i wyświetli go:
1# jako 3D na tv 3D
2# jako 2D na zwykłym tv LCD?
 
Do góry