Samsung HT-BD2R - prośba o opinie i poradę ogólną co do wyboru rodzaju kina domowego

Artur'79

New member
Witam, to mój pierwszy post tutaj... Znalazłem już podobny wątek do mojego, ale były tylko 3 czy 4 odpowiedzi więc chciałbym zapytać sam, co sądzicie o zestawie kina domowego Samsung HT-BD2R. Ma system dźwiękowy 7.1 i 7 głośników (z subwooferem), oraz odtwarzacz Blu-Ray, podane jest też że nie ma wejść HDMI tylko 1 wyjście, i że jest możliwość podłączenia przez HDMI-CEC. Czy brak WEJŚCIA HDMI w takim urządzeniu to minus? Bo przecież trzeba jakoś podłączyć do niego tuner n-ki czy innej platformy... Podobnie, nie ma USB... więc z podłączeniem PS3 np też byłby chyba problem? To jedna grupa pytań... Druga dotyczy tego, iż często widzę tu porady, by kupować osobno amplituner, osobno odtwarzacz, jeszcze osobno głośniki.. rozumiem że jest to rozwiązanie dla miłośników muzyki którym BARDZO zależy na super jakości, i tym samym wybiera się najlepsze części składowe, często niekoniecznie od tych samych producentów. Jednocześnie zestawy "kompletne" popularnych producentów typu Sony czy Samsung są określane mianem "słabych". Tylko że ja dotąd wszystkie filmy oglądałem na moim starym Panosonicu CRT, który ma wbudowany JEDEN głośnik, więc chyba przejście na tego Samsunga mi w zupełności wystarczy? Dodam że nie planuję słuchać tam żadnej muzyki, tylko oglądać filmy, ewentualnie z czasem podłączyć PS3 i pograć. Pokój 25 m2. Telewizor mam już wybrany - Toshiba 46ZF355 - w wyborze pomogło mi również to forum i mam nadzieję że podobnie będzie z kinem domowym. :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi oraz wyrozumiałość w stosunku do mojej niewiedzy w tych tematach :)
 
Ostatnia edycja:

Zgrabny

New member
Witam!

Chciałem sobie kupić teraz na dniach ten zestaw ale zrezygnowałem jak zobaczyłem jak jest wykonany to "KD".
Jeżeli chodzi o podłączenie N-ki i PS# to nie ma problemu bo w tym zestawie masz dwa wejścia optical. Pod względem dźwięku to najlepszy zestaw KD "Wszystko w jednym". Potężny bas, bardzo dobre średnie tony i delikatne soprany "Nie lubię głośników, który wydają metaliczne wysokie tony".
Jka najbardziej polecam ponieważ nie obowiam się tego napisać ten zestaw KD ma lepszy dźwięk od nie których składanych zestawów.

Pozdrawiam i służe pomocą:)
 

Artur'79

New member
Czyli masz zastrzeżenia do jakości wykonania (materiały?) oraz do odtwarzania wysokich tonów przez głośniki, tak? Dzięki za info o możliwości podłączenia n-ki raz PS3-ki. Jestem w tym strasznie zielony bo jak pisałem, mój ostatni telewizor ma 10 lat i przez ten czas nie śledziłem rozwoju tych technologii, także wszelkie nowe rodzaje złącz są dla mnie "zagadką". Napisz coś o tych wysokich tonach i wykonaniu... no i czy masz wymagający słuch :)
 

Zgrabny

New member
To znaczy ja mam bzika na punkcie wykonania. To kino to nie tandeta nie dostaniesz nic lepszego jeżeli chodzi o takie zestawy i za taka kwotę. Soprany to "bajka" maja takie delikatne brzmienie... Super! Słuch mam naprawdę bardzo dobry.
 

Artur'79

New member
Acha, wybacz, źle zrozumiałem Twój pierwszy post. :) Zrozumiałem że zdanie że "Nie lubisz głośników, który wydają metaliczne wysokie tony" odnosi się do tego właśnie zestawu... :) A Ty pisałeś to właśnie żeby podkreślić iż ten takowych nie wydaje. Cieszę się zatem... zwłaszcza że ja aż tak wymagający co do dźwięku nie jestem, może dlatego że jak pisałem dotąd słuchałem sygnału mono... :) Z czasem apetyt być może wzrośnie, ale tutaj przemawia do mnie jeszcze to że to kino domowe obsługuje format Blu-Ray, a łącznie z tym że ma system 7.1 jest w stosunkowo przystępnej cenie. Dzięki wielkie za pomoc :)

Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś uwagi, najlepiej ktoś kto to posiada w domu i używa, będę bardzo wdzięczny. :)
 

Artur'79

New member
Oglądałem dzisiaj ten zestaw ale niestety tylko w markecie, trudno tam oceniać jakość dźwięku, wykonanie może być, pasuje do nowoczesnych wnętrz (czarne błyszczące plastiki - może nawet trochę ich za dużo). Jestem natomiast ciekaw czy ktokolwiek z forumowiczów UŻYTKUJE taki zestaw i może podzielić się wrażeniami? W sumie jest dostępny na rynku już dość długo więc na pewno ktoś go posiada...? :)
 
Do góry