Samsung ht bd 1255

DIABLO73

New member
Witam.......z moich testów Kino Domowe oceniam na bardzo dobre w tej cenie, warto kupić :D płyty CD 7/10 , DVD 6/10 , BR 10/10 Rewelacja :-D

PoZDro :p
 

pambro

New member
problem z softem 2.6

jarecki77 napisał:
Bardzo dziwna sprawa. Nie było mnie 3 dni w domu. Kino było wyłączone z prądu. Dzisiaj wróciłem i działa - zobaczymy na jak długo. Kolego maniax podaj linka do forum gdzie opisują ten problem.


WITAM WSZYSTKICH JUŻ ŚWIĄTECZNIE !!!!!

Wgrałem ten słynny 2.6 wersję przez usb i po zakończeniu i ponownym włączeniu pojawił się na wyświetlaczu "LOAD". Nie mam dostępu do menu, działa jedynie radio i połączenie optykiem z tv . Czy ktoś się spotkał z takim problemem.
Problemem pierwotnym były zawiechy dźwięku i wizjii, sczególnie na DTS. Podczas ogladania na ekranie pokazywały się również różne "śmieci" Jestem wkurzony :x bo moja niecierpliwość być może spowodowała, że zrobiłem coś nie tak z tym wgrywaniem ale instrukcja na stronie wydaje się dosyć jasna.
Pozdrawiam
 

DIABLO73

New member
pambro Witam też Bardzo ŚWIĄTECZNIE ,nie mam pojęcia co to może być,może zle wgrałeś soft? hmm? ja wgrywałem soft z CD i u mnie wszystko chodzi jak narazie SuPeR :D
Może spróbuj wyłączyć z prądu BR i pozostawić na parę godzin,tak jak zrobił Jarecki.........PoZDro :p



A ja mam taki problem........Witam mam problem z MKVmerge/ proszę o pomoc..........mam film z neta mkv i chcialem wgrac napisy tym programem,zrobiłem tak jak przeczytalem tutaj http://hd.......(nie będe reklamował) napisy to plik srt.........po zrobieniu odpaliłem na kopie i film lecial z napisami w programie KMPLAYER super, już sie ucieszyłem ze bedzie palic na BR Samsung ht bd 1255 A tu zonk??? obraz jest ale nie ma napisow? po wybraniu na pilocie audio jest tylko DTS ENG a po wybraniu subtiles --nic funkcja niedostepna? gdzie lezy problem prosze o rade? z góry wielkie dzieki!

Ps; mam nadzieje że dobrze opisalem blad, sorry za bledy......
 

jarecki77

New member
pambro napisał:
WITAM WSZYSTKICH JUŻ ŚWIĄTECZNIE !!!!!

Wgrałem ten słynny 2.6 wersję przez usb i po zakończeniu i ponownym włączeniu pojawił się na wyświetlaczu "LOAD". Nie mam dostępu do menu, działa jedynie radio i połączenie optykiem z tv . Czy ktoś się spotkał z takim problemem.
Problemem pierwotnym były zawiechy dźwięku i wizjii, sczególnie na DTS. Podczas ogladania na ekranie pokazywały się również różne "śmieci" Jestem wkurzony :x bo moja niecierpliwość być może spowodowała, że zrobiłem coś nie tak z tym wgrywaniem ale instrukcja na stronie wydaje się dosyć jasna.
Pozdrawiam

Masz ten sam problem co kolega porlock. Odłącz kino od prądu na kilka godzin. Jeśli to nie pomoże to serwis. Zresztą problem ten był opisywany na jakims zachodnim forum - jakaś wada softu.
 

DIABLO73

New member
Zrobiłem film z osobnymi napisami ,chodzą SRT I SMI......ale mam błędy w napisach z Polskimi znakami.......jak to naprawić żeby sie wyswietlaly napisy bez błędów tak jak na kopie??? Proszę o pomoc.........z góry wielkie dzieki...PoZDRo!
 

jarecki77

New member
DIABLO73 napisał:
Zrobiłem film z osobnymi napisami ,chodzą SRT I SMI......ale mam błędy w napisach z Polskimi znakami.......jak to naprawić żeby sie wyswietlaly napisy bez błędów tak jak na kopie??? Proszę o pomoc.........z góry wielkie dzieki...PoZDRo!

Ustaw w menu w subtitles na central i bedzie OK
 

pambro

New member
Load

Witam. W sprawie moich problemów z zawieszeniem funkcji BD sprawa wygląda tak: nie pomogło odłączenie od sieci, ani przycisk stop na panelu, kino nadal wyświetla napis LOAD i zawieszone ma wszystkie funkcje. Oddałem do serwisu gdzie na początku sugerowano mi, że to ja spowodowałem uszkodzenie dekodera. Czytałem sporo wczoraj na innych forach. Problem LOAD często się pojawiał i podobno to nie tyko wadliwy nowy soft ale jakaś wada płyty głównej -podobno są już nowe zmodyfikowane. Być może jako, że menu jest w języku angielskim a nie polskim świadczy to, że pchnięto do nas jakąś partię "podejrzanych" egzemplarzy z tak zwanego zachodu. No ale to są dywagacje zawiedzionego użytkownika. Jak się sprawa wyjaśni odezwę się Pozdrawiam
 

jarecki77

New member
pambro napisał:
Witam. W sprawie moich problemów z zawieszeniem funkcji BD sprawa wygląda tak: nie pomogło odłączenie od sieci, ani przycisk stop na panelu, kino nadal wyświetla napis LOAD i zawieszone ma wszystkie funkcje. Oddałem do serwisu gdzie na początku sugerowano mi, że to ja spowodowałem uszkodzenie dekodera. Czytałem sporo wczoraj na innych forach. Problem LOAD często się pojawiał i podobno to nie tyko wadliwy nowy soft ale jakaś wada płyty głównej -podobno są już nowe zmodyfikowane. Być może jako, że menu jest w języku angielskim a nie polskim świadczy to, że pchnięto do nas jakąś partię "podejrzanych" egzemplarzy z tak zwanego zachodu. No ale to są dywagacje zawiedzionego użytkownika. Jak się sprawa wyjaśni odezwę się Pozdrawiam

daj znać co zrobia w serwisie - bardzo mnie to interesuje.
 

DIABLO73

New member
jarecki77 napisał:
Ustaw w menu w subtitles na central i bedzie OK

Witam ........co do tych napisów to teraz chodzą fajnie jak zmieniłem na central , wielkie dzieki jarecki77
287pwed.jpg



 
Ostatnia edycja:

PATYK81

New member
Witajcie. Mam pytanie odnośnie bezprzewodowego połączenia kina domowego z internetem. Mianowicie co potrzeba abym mógł ściągać neta przez WiFi? Mam modem THOMSONA z opcją WiFi (neta też mam :)) Próbowałem go podłączyć do Kina ale nic nie dawało rezultatu. Wziąłem instrukcję i tam przeczytałem " przy wariancie podłączeń 2 "Podłączanie do bezprzewodowego urządzenia udostępniającego adres IP" -urządzenie to jest zgodne wyłacznie z kartą sieci bezprzewodowej LAN firmy Samsung. Model WIS09ABGN . Czy wystarczy dokupić tylko tą cześć (Flash USB)?Czy będzie działał z tym moim modemem THOMSON? Czy trzeba jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy zrobić?
Mam jeszcze pytanie do tych co znająsie na PC Streaming. Czy podłączali w ten sposób komputer? Jak można po w tej sposób podłączyć i co trzeba posiadać? Dzięki bardzo za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

jarecki77

New member
Witajcie. Mam pytanie odnośnie bezprzewodowego połączenia kina domowego z internetem. Mianowicie co potrzeba abym mógł ściągać neta przez WiFi? Mam modem THOMSONA z opcją WiFi (neta też mam :)) Próbowałem go podłączyć do Kina ale nic nie dawało rezultatu. Wziąłem instrukcję i tam przeczytałem " przy wariancie podłączeń 2 "Podłączanie do bezprzewodowego urządzenia udostępniającego adres IP" -urządzenie to jest zgodne wyłacznie z kartą sieci bezprzewodowej LAN firmy Samsung. Model WIS09ABGN . Czy wystarczy dokupić tylko tą cześć (Flash USB)?Czy będzie działał z tym moim modemem THOMSON? Czy trzeba jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy zrobić?
Mam jeszcze pytanie do tych co znająsie na PC Streaming. Czy podłączali w ten sposób komputer? Jak można po w tej sposób podłączyć i co trzeba posiadać? Dzięki bardzo za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Musisz mieć Samsung. Model WIS09ABGN podłączone do kina (może jakaś inna karta działa ale tego nie jestem pewien) oraz jakiś AP który będzie udostępniał Twoje łącze internetowe. Tyle wystarczy.
Jeśli chodzi o PC Streaming to wystarczy zbudować sieć np: tak jak podałem powyżej lub połączyć komputer i kino za pomocą switcha. Na kompie udostępniasz katalog w filmami lub muzyką a na kinie ogladasz.
Jest to o tyle dobre że nie trzeba wypalać płyt aby coś oglądnąć. Innym rozwiązaniem może być kupno dużego flasha np 16GB i z niego oglądać np: MKV.
 

PATYK81

New member
Musisz mieć Samsung. Model WIS09ABGN podłączone do kina (może jakaś inna karta działa ale tego nie jestem pewien) oraz jakiś AP który będzie udostępniał Twoje łącze internetowe. Tyle wystarczy.
Jeśli chodzi o PC Streaming to wystarczy zbudować sieć np: tak jak podałem powyżej lub połączyć komputer i kino za pomocą switcha. Na kompie udostępniasz katalog w filmami lub muzyką a na kinie ogladasz.
Jest to o tyle dobre że nie trzeba wypalać płyt aby coś oglądnąć. Innym rozwiązaniem może być kupno dużego flasha np 16GB i z niego oglądać np: MKV.

mógłbyś mi bardziej łopatologicznie to wytłumaczyć? :) dzięki wielkie mam rozumieć ze ten model WIS09ABGN nie bedzie działa z tym moim modemem?

Mam jeszcze pytanie odnośnie pendrive'ów lub dysków zewnętrznych. Jakie polecalibyście rodzaje aby mżna było odtwarzać filmy w najwyższej rozdzielczości? Ma ktoś już jakieś przygody zarówno z dyskami jak i pendrive'ami? Planuje kupić jakieś dobre urządzenie.
 
Ostatnia edycja:

allbercik

New member
Witam. W sprawie moich problemów z zawieszeniem funkcji BD sprawa wygląda tak: nie pomogło odłączenie od sieci, ani przycisk stop na panelu, kino nadal wyświetla napis LOAD i zawieszone ma wszystkie funkcje. Oddałem do serwisu gdzie na początku sugerowano mi, że to ja spowodowałem uszkodzenie dekodera. Czytałem sporo wczoraj na innych forach. Problem LOAD często się pojawiał i podobno to nie tyko wadliwy nowy soft ale jakaś wada płyty głównej -podobno są już nowe zmodyfikowane. Być może jako, że menu jest w języku angielskim a nie polskim świadczy to, że pchnięto do nas jakąś partię "podejrzanych" egzemplarzy z tak zwanego zachodu. No ale to są dywagacje zawiedzionego użytkownika. Jak się sprawa wyjaśni odezwę się Pozdrawiam

I jak się ma sprawa twojej reklamacji? Bo dziś przytrafiło się to samo mojemu odtwarzaczowi. :(
 

malina76

New member
Problem z odtwarzaniem mkv

Witam,

Mam połączony BD z komputerem za pomocą routera i do dodatkowo do kompa dysk zewnętrzny.

Pliki avi. odtwarzane są bez problemu,natomiast pojawiają się problemy z odtwarzaniem plików w mkv.

Każdy film powyżej 2 Gb który oglądam wyłącza się mniej więcej po godzinie czasu.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem i jakoś sobie z nim poradził? Będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam
 

t145

New member
Witam

Od miesiąca posiadam HT-BD1250. Po włożeniu płytki CD lub DVD napęd się uruchamia i wydaje bardzo męczące piski, jak przy zardzewiałej ośce. Nigdy się nie spotkałem, aby napęd tak głośno działał. Dodatkowo troszkę ciszej słychać wentylator. Mam pytanie do innych użytkowników tego kina czy u was też tak głośno działa napęd?:confused:
 

dav4u

New member
bd1220

Witam , mam pytanko do wszystkich użytkowników szczególnie samsunga bd1220 jest to zestaw 2.1 a z tego co wiem posiada on wyjścia na 5.1 czy czy wszystkie są aktywne jak w np. bd1252 ? tzn. czy wystarczy tam podłączyć głośniki i będzie to pełen zestaw 5.1 ?
instrukcja obsługi jest ta sama ...
Mam zestaw głośniczków BOSE które bym chciał do tego podłączyć , a nie chcę przepłacać za bd1250/bd1252/bd1255 jak i tak podłącze swoje głośniki ...
Czy wystarczy bd1220 ?

z góry dzięki za odp .

:bober:
 

pambro

New member
Load

I jak się ma sprawa twojej reklamacji? Bo dziś przytrafiło się to samo mojemu odtwarzaczowi. :(
Witam. Oddaj do serwisu. Ja wczoraj odebrałem. Wpisali, że Wymienili płytę główną, i czytnik bo były też problemy z odtwarzaniem płyt. Jeśli wgrywałeś soft na gwarancji to nie mów o tym bo mnie się czepiali. Ja nie doczytałem jeszcze jak jest w tym przypadku, ale zmiana oprogramowania poza serwisem w wielu sprzętach np. samochodach jest uważana za ingerencję która powoduje utratę gwarancji. Sprzęt mój ewidentnie od początku był "walnięty". Teraz odtwarza bez problemu. Pozdrawiam
 

juliano2

New member
Witam. Oddaj do serwisu. Ja wczoraj odebrałem. Wpisali, że Wymienili płytę główną, i czytnik bo były też problemy z odtwarzaniem płyt. Jeśli wgrywałeś soft na gwarancji to nie mów o tym bo mnie się czepiali. Ja nie doczytałem jeszcze jak jest w tym przypadku, ale zmiana oprogramowania poza serwisem w wielu sprzętach np. samochodach jest uważana za ingerencję która powoduje utratę gwarancji. Sprzęt mój ewidentnie od początku był "walnięty". Teraz odtwarza bez problemu. Pozdrawiam

Z jaką wersją oprogramowania zwrócili ci sprzęt z serwisu?
1 czy moze 2.06?
 

mcmka

New member
Głośna praca

Witam,
od kilku dni używam zestawu HT-BD 1255 i na początku tego nie zauważyłem, ale wydaje mi się ,że wentylator w tym urządzeniu działa delikatnie mówiąc dość głośno. Wygląda to tak ,że w ciągu dnia nie ma problemu ,bo słucha się lub ogląda troszkę głośniej ale wieczorami kiedy wypadałoby troszkę ściszyć szum wiatraczka zaczyna być irytujący. Czy ktoś z Was ma może podobne obserwacje? Chciałem troszkę wybadać temat zanim ewentualnie udam się do serwisu.
Z góry dziękuję za każdą podpowiedź .
 

rewako

New member
Witam,
od kilku dni używam zestawu HT-BD 1255 i na początku tego nie zauważyłem, ale wydaje mi się ,że wentylator w tym urządzeniu działa delikatnie mówiąc dość głośno. Wygląda to tak ,że w ciągu dnia nie ma problemu ,bo słucha się lub ogląda troszkę głośniej ale wieczorami kiedy wypadałoby troszkę ściszyć szum wiatraczka zaczyna być irytujący. Czy ktoś z Was ma może podobne obserwacje? Chciałem troszkę wybadać temat zanim ewentualnie udam się do serwisu.
Z góry dziękuję za każdą podpowiedź .
Nie jesteś odosobnionym przypadkiem, faktycznie wentylator w tym urządzeniu nie należy do najcichszych...:niewiem:
Na anglojęzycznych forach użytkownicy tego zestawu również poruszali ten problem...
Jak zauważyłeś, szczególnie wieczorem jest to dosyć dokuczliwe.
Decyzje, czy jest to wada kwalifikująca oddanie sprzętu do serwisu, pozostawiam każdemu indywidualnemu użytkownikowi tego kina domowego...
Ja osobiście przyzwyczaiłem się do tego nadmiernego szumu generowanego przez wentylator mojego ht-bd 1255, zwyczajnie staram się o nim nie pamiętać i go ignorować (nie zawsze z pozytywnym skutkiem)...
Problem oczywiście zauważam i jeżeli ktoś zgłosi, że wymiana wiatraczka w serwisie przyniosła pozytywne efekty, to zapewne i ja skontaktuje się z serwisem...
Wspomnę tylko na koniec, że jestem użytkownikiem mojego zestawu od października ubiegłego roku.
 
Do góry