Samsung HR 757 lub LG RH278H?

daniel_torun

New member
Witam Was
Proszę o pilna pomoc. Zastanawiam się nad zakupem Samsung HR 757 lub LG RH278H . Samsung wydaje mi się lepszy ale jest problem. Nie czyta VCD a moje dziecko ma mnóstwo bajek na VCD.
Czy da się przekonwertować jakoś bezstratnie VCD na Divx ?
Czy lepiej zapomnieć o Samsungu?
Mój kolega ma HR757 i mówił tez ,że ma problemy ze zrzuceniem filmu DVD na HDD.

Nie wiem jak jesy z LG. Czy można DVD i VCD zrzucić na HDD? Pozbyłbym się problemu ciągłego szukania płyt z bajkami po mieszkaniu :) .
Może polecacie jeszcze coś innego ?
Dziękuję z góry
Dan
 

gerd

New member
Nagrywarka LG RH278H jest bardzo dobra nie uwazam zeby samsung byl lepszy wrecz przeciwnie, z Lg jest tak ze odtworyz ci wszystkie formaty a to jest najwazniejsze.
Nawet jak mowisz znajdziesz konwerter i co bedziesz spedzal kupe czasu na konertowaniu plikow, czy lubisz tak spedzac czas?
Chyba lepiej jak robi za ciebie to ktos!
 

daniel_torun

New member
[a czy w LG jest możliwość zrzucenia matreiałów VCD czy DVD na twardy dysk ? Jeszcze zastanawiam się nad Panas. DMR EH 67EP lub Sony RDR HX 950....
 

mosca

New member
Witam!

Sam mam Samsunga Hr-757 i jestem zadowolony pomimo klilku niedociągnięć. Ma to co jest mi potrzebne: kopiowanie w obie strony z HDD, DVD, USB; odtwarza DIVX z napisami (wreszcie poprawnie, niestety na razie mam CRT i napisy czasem wyjeżdzają poza ekran);jest HDMI CEC (1080I); TimeShift; TimeSlip, nagrywanie i odtwarzanie w tym samym czasie.

Co do wad:

- nie widzi mojego pendrive!!! (a poprzedniej wersji HR738 nie było problemu). Musiałem kupić nowego i jest OK.
- podczas przesuwania 2x na niektórych płytach dźwięk przerywa a obraz się rozmywa
- kodowanie napisów w DIVX ustawione na default - Europa Zach (za każdym razem trzeba zmieniać).

Stylistyka super - jak dla mnie LG daleko w tyle (oczywiście wszystko kwestia gustu), pilot funkcjonalny, przyciski dobrze rozmieszczone.
Ogólnie bardzo dobra nagrywarka i jak dla mnie bezkonkurencyjna jeżeli chodzi o możliwości.

Dziwne, że miałaby nie czytać VCD - rzeczywiście nie ma nic na ten temat w instrukcji. Niestety nie mam ani jednej plyty VCD, żeby to sprawdzić. Co do przegrywania z DVD na HDD to nic dziwnego, że są problemy bo płyty są po prostu zabezpieczone przed kopiowaniem
 

-szu=

New member
Mam parę pytań co do 757:
1. Czy materiał wyedytowany można przegrać w trybie Fast na DVD i czy taki tryb dla materiału video w tej nagrywarce jest dostępny?
2. Czy jest tryb auto dopasowujący jakość do ilości wolnego miejsca na płycie?
3. Czy divx przycinają się jak było w jednym z wątków czy coś jednak z tym zrobili (przypuszczam że firmware poprawi ten bug)
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15954
 
Do góry