Samsung Hp-t5054 Ntsc Z Usa - Co Z Kablówką???

Ziem

New member
Witam!

Mam możliwość okazyjnie kupić ten TV (przywieziony z USA) i zastanawiam się poważnie. Rozumiem ,że do gier i filmów DVD TV się nadaje. Problem pojawia się z kablówką. Znajomy ma konwerter PAL/NTSC i dodatkowo stare wideo,do którego wchodzi kabel od kablówki. Taki zestaw (włączone wideo i konwerter) niezbyt mi się uśmiecha (tyle klamotów pożerających prąd i zabierających miejsce). Czy jest możliwość kupna jakiegoś zewnętrznego tunera,który zastąpiłby te dwa urządzenia? I czy jest ewentualnie możliwość ,że podłącze go do tunera TV,który mam w kompie i nie będzie problemu?

Czekam na opinie bo nie chcę władować się w TV i potem mieć same problemy.

Pozdrawiam!
 

popmart

New member
CO TO ZNACZY OKAZYJNIE 1000pln ?

nawet nie jest tyle warty, stary model, wypalenia, ntsc ......
nie opłacalne przeróbki ?

odradzam
 

Ziem

New member
Okazyjnie za 1500 PLN,więc zastanawiam się poważnie. TV używany około miesiąca i to sporadycznie,wiec jego stan określam jako nowy. Do tego dostaję autotrafo 600W przywiezione z USA, konwerter PAL/NTSC i wideo jako tuner. Zestaw zapewnia oglądanie TV ,a problem polega na tym,że chciałbym pozbyć się tych 2 skrzynek i zastąpić ją jedną i właśnie o to pytałem w poprzednim poście. Także Twoja odpowiedź chyba nie zawiera tresci ,o którą mi chodziło. Piszesz ,że nie jest warty 1000 PLN - możliwe,ale na KURO mnie jeszcze nie stać i na moje skromne potrzeby (przesiadka z CRT 29 cali) w zupełności wystarczy. Każdy ma to co lubi i na zdrowie!

Pozdrawiam i czekam na konstruktywne odpowiedzi.

Ziem
 

popmart

New member
1. miedzy kuro a 1000PLN to jest jeszcze sporo rzeczy do zastanowienia ...

2.telewizor z produkcji 2006-2007 stara technologia paneli plazmowych , podatna na wypalanie

3. miesiac uzywany tere fere ....

4. dpowiedziałem ci życzliwie nie ma sensu i podobną odpowiedz da ci 99% forum .... ale to twoje 1500 PLN

5.Jeśli szukasz czegoś w rodzaju tak bierz swietna okazja to wątpię abyś taką dostał.

6.NTSC w polsce to same problemy, przeróbka TV raczej i niemożliwa a jeśli to zapewne nioopłacalna.

ale cóż tak ja wspomniałem to twoje 1500PLN
 

Poohaty

New member
Może i nie udzielam się za bardzo na tym forum, ale tym razem wyrażę swoje zdanie. Dobra okazja by byłą gdyby ten TV kosztował 500zł. To można zaryzykować. Faktycznie jest to model z 2006 roku. To gdzie on stał, że grał tylko 1 miesiąc.

Rozumiem, że interesuje cię tylko wielkość a nie jakość. Ale może jeszcze raz przemyśl zakup nowej plazmy 42". Spokojnie dostaniesz w tej cenie.

Do oglądania telewizji zamiast samego telewizora potrzebujesz 3 urządzeń. Do zmiany napięcia, i do zmiany sygnału. Video z racji obecnej technologii i jakości to przeżytek. W razie awarii pewnie znajdziesz za bezcen u sąsiada albo u kogoś z rodziny. Nie mniej jednak zawsze to jakiś problem.

Kiedyś gdy zastanawiałem się nad wyborem aparatu cyfrowego ktoś chciał mnie "uszczęśliwić" Olympusem. Faktycznie był on za 1/3 lub może nawet za 1/4 normalnej ceny, ale niestety bez karty i bez akumulatorka. Problem w tym, że Olympus jest na karty xD a ja z poprzedniego aparatu miałem SD. Akumulatorek to oczywiście dedykowany do tego aparatu a nie zwykły paluszek. Karta xD jest a przynajmniej kiedyś była kilka razy droższa od popularnych SD. Sumując to zaoszczędziłbym może 20% nie mając opcji wyboru. Na szczęście zdecydowałem się na nowego Canona. Jestem od ponad roku zadowolonym użytkownikiem. akich przykładów jest zapewne więcej. Bardzo często najtańsze rzeczy są bardzo drogie.
 

BoDeX

New member
50 cali w HD Ready to w sumie żaden rarytas, ale jak urwiesz na 1000 pln.
to chyba warto ....

Jedyna rzecz uciążliwa, to trafo - z całą resztą możesz sobie łatwo poradzić gdy podłączane urządzenie ma wyjście HDMI (tu znika problem NTSC)
Większość kablówek przechodzi na cyfrę i dodają użytkownikom tuner
z wyjściem HDMI , możesz także wejść w platformę cyfrową z satelity
(koszt podobny) ew. tuner w kompie.

Ilość godzin sprawdzisz tak :
- w trybie standby klikasz po kolei przyciski
INFO , MENU, MUTE, POWER
i zobaczysz ile panel przelatał , będzie to argument dla ceny 1000 pln.
bo na milion procent ma więcej niż 150 h ( 30x5h dziennie ) :)
 

Ziem

New member
Heh,dzięki za zainteresowanie i cenne rady. W sumie macie racje chyba :) Sprawdziłem ile panel latał i okazało się,że 950 godzin :) W sumie kumpel jakoś nie zaprzeczał,ale swoje już teraz wiem:) Do menu serwisowego wchodzi się : MUTE,1,8,2,POWER. Ogólnie potarguję się może,ale zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia: płynność czy szybkość gier po komponencie z PS2 na trybie progressive scan. Mam wrażenie ,że jest delikatnie wolniejsza niż na zwykłym CRT. Martwi mnie to trochę i zastanawiam się czy to cecha PLAZM czy po prostu kiepska i przestarzała elektronika w środku? Jak myślicie? Kurczę poza tym dałeś mi do myślenia,że niewiele więcej dołożę i mam plazmę 42 PAL z gwarancją itepe.

Dzieki jeszcze raz za Wasze argumenty bo naprawdę ostudzają mój zapęd przed kupnem tego TV.

Pozdrawiam i czekam na wyjaśnienie kwestii opóźnień w PS2!
 
Do góry