Samsung HDTV Ready a obraz z komputera

paco29

New member
Witam!

Mam Samsunga 308p , wiem że opinie na jego temat są różne itp. i że nie wyświetli pełnego HD. ale nie wtym rzecz. Chodzi o to że chce sprawdzić po co producent pisze to HDTV ready i
"wrzucić" np. "Amazon" w 1080i z kompa na ten telewizor. W tym telewizorku można to zrobić tylko poprzez component

Kupiłem przejściówke Component do mojego radka 9600, ale obraz był gorszy niż przez s-video a do tego jednobarwny, podłaczając prez s-video jest dobrze z tym że wiem że jedyną możliwościa aby analogowo podać hdtv jest komponent


Moje pytanie dotyczy :


W jaki sposób podłaczyć wyjście grafiki (Radeon 9600) i wejście komponent w telewizorze tak aby samsung wyświetlił obraz w dobrej jakośći ?
Chętnie usłysze wszelkie sugestie dotyczące obrazu z kompa na tym telewizorze

Proszę o odpowiedź i dziękuje
 

janunio

New member
Bez reklam
Sprawa prosta:
masz zwaloną przejściówkę DVI - component.
Wbrew pozorom to jest dość skomplikowane urządzenie. Bo to nie jest przejściówka mechaniczna tylko konwerter cyfra - analog ( D/A).
Od klasy tego ustrojstwa zależy wszystko.
Wymień na inny egzemplarz. Lub kup renomowanej firmy np. Hama. Jeśli produkują. Ale oni chyba robią wszystko.
Jest polski i bardzo miły przedstawiciel. Dzwonisz , zamawiasz o On dostarcza do wskazanego MM. Super organiazacja.
 

szarp

New member
Janunio się trochę myli ...

DVI-I - jest standardem do przesyłania sygnału analogowego i cyfrowego równocześnie. Przez co przejściówka DVI/D-sub jest prostym urządzonkiem, które wyprowadza sygnał VGA. Nie wiem czy są takowe przejściówki na komponent ... wg mnie wszystko zależy od karty ... jeśli ona tam będzie generowała sygnał komponent to nie ma sprawy.
DVI-D - tylko cyfra bez poźliwości konwersji. Urządznia do przejścia z cyfry na alalog i to przy różnych rozdzielczościach, częstotliwościach sygnału nie są tanie i nie mieszczą się w małej kosteczce za 5 PLN.

Sygnał komponent najczęsciej dostępny jest przez wyjście TV karty (tak mają np Geforce'y serii 6x00). Oficjalnie wspierają HDTV (jest osobna zakładka do odpowiednich ustawień) oraz dają prześciówkę S-video-> component. Z kartami Ati nie jest tak prosto. Nie wiem czy dokupienie "jakiejś" przejściówki coś tu da. Jeśli producent zaoszczędził to nie musiał sygnału component wyprowadzać... Nie mam Ati to się nie będę wypowiadał.
 

paco29

New member
janunio napisał:
Sprawa prosta:
masz zwaloną przejściówkę DVI - component.
Wbrew pozorom to jest dość skomplikowane urządzenie. Bo to nie jest przejściówka mechaniczna tylko konwerter cyfra - analog ( D/A).
Od klasy tego ustrojstwa zależy wszystko.
Wymień na inny egzemplarz. Lub kup renomowanej firmy np. Hama. Jeśli produkują. Ale oni chyba robią wszystko.
Jest polski i bardzo miły przedstawiciel. Dzwonisz , zamawiasz o On dostarcza do wskazanego MM. Super organiazacja.

Dzięki, a jesteś w stanie dać jakiś konkretny namiar na tego kolesia?

Przy okazji szperałem po internecie chcąc rozwiązać mój problem i wynalazłem to:

http://www.club.samsung.pl/download/press/AudioVideo_JuneJuly2005_HDimage.pdf

Artykuł z Audio-Video 7-8 , gdzie autor twierdzi że jest możliwe na tym radeonie i na tym samsungu oglądanie w podwyższonej rozdzielczości. Nie pisze tylko w jaki sposób.

Byłbym wdzięczny janunio jakbyś się do tego ustosunkował
 
Do góry