Samsung Galaxy S6 Edge - codzienny test tego Smartfona.

topol

New member
Eeee, Ty tak poważnie?
Telefon Ci się zawiesza a Ty jesteś zadowolony???
Ja bym go się pozbył...

Passportnąłem SE.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Może zawiesił się TYLKO kilka razy :D


Moje spostrzeżenia po 2 m-cach:
- szybsze działanie vs S4 (głównie internet, email, itp.)
- do androida 5 już się przyzwyczaiłem, choć czekam na 6
- szybciej rozładowująca się bateria vs S4 (raczej zrozumiałe) lecz szybsza ładowarka na kablu.
- jako narzędzie do pracy (telefon, internet, email, itp.) niezawodny
- ze względu na metal i szkło trzeba obchodzić się jak z jajkiem.


S6 można porównać chyba do MS Vista :)
Taka przejściówka między starszym, ale dopracowanym systemem (XP=S4, S5), a nowym, stabilnym niezawodnym W7 (S7 mam nadzieję).
Przejściówka ze względu na brak wodoszczelności, slotu na karty czy wymiennej baterii. O wymiennej baterii to raczej możemy już zapomnieć na długie lata...


Porównanie oczywiście mocno naciągane :)
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Ja troche nie rozumiem płaczu na temat braku wymiany baterii... Ja nawet w lustrzance nie mam dwóch a jeszcze do tel miałbym nosić ? :popcorn:
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Sieka1975,wczoraj oglądałem na Youtube recenzje "Mobzilli" (Sony Z5 i Sony Z5 Premium) i gościu twierdził,że w egzemplarzach które testował, zdjęcia po lewej stronie wychodziły rozmazane.Wspomniał że w Z5 Compact było to samo...więc warto się temu bliżej przyjrzeć...
 

sieka1975

New member
Hp na windowsie??

Ale te same pękające ekrany są najlepsze... Bez kitu nigdy ne słyszałem takiej bzdury a nie sory... Raz pytam sie gościa rozpoznanego na monitoringu jako sprawce kradzieży, czy to on? On powiedział że tak ale to nie jego ręka.... Więc historia z sony będzie drugą najgłupsza historią jaką słyszałem. :popcorn:

Kolego sieka, ty jesteś mentalnie zachęcony do sony bo tego właśnie chcesz. Tak jak pisze armani. Więc kupisz ten telefon i będziesz zadowolony. Wmawiasz sobie że ma jakieśwady. W tej klasie tel nie ma wad. Ale rozważ jeszcze z3. Pobaw sie w sklepie każdym :)

Co do Z3. Ja mam juz telefon w tej klasie. Mam S4. W testach wychodza tak samo a czasem na plus dla S4. Wiec nie zmienie tela na tej samej klasy tylko ze sony
 

topol

New member
A to przepraszam, do Androida zraziłem się już dawno. Między innymi także dlatego używam czego innego. Myślałem, że to dopracowali...
Jak dla mnie niezawodność to podstawa, podobnie jak szybkość działania.

Passportnąłem SE.
 
Ostatnia edycja:

sieka1975

New member
Samsung S6 - jestem bardzo zadowolony. Zawiesił sie tylko kilka razy, robi sobie selfie , bateria Max na 1 dzień , ale jestem bardzo , bardzo zadowolony do moich potrzeb .
Brawo Samsung!
Szczegóły w większej ilości opiszę na dniach...

Mi sie tez bardzo podoba S6. Ale czy nie jest za delikatny? No i S6 czy S6 edge. Bo tak naprawde chyba różnią sie tylko wyswietlaczem.
 

sieka1975

New member
A to przepraszam, do Androida zraziłem się już dawno. Między innymi także dlatego używam czego innego. Myślałem, że to dopracowali...
Jak dla mnie niezawodność to podstawa, podobnie jak szybkość działania.

Passportnąłem SE.

No jeszcze nie dopracowali... ja tez miałem coś innego ale na krótko. Wrociem do androida. Co z tego ze chodzil lepiej i plynniej ale mial wiele debilnych zabezpieczen przy ktorych dostawalem szału. Po co np: Bluetooth w telu jak i tak nic nim nie wyślesz? itd itp. Co do systemu win w telu to juz wogole nie bede sie wypowiadał... szkoda słów. No i powróciłem do andka.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi sie tez bardzo podoba S6. Ale czy nie jest za delikatny? No i S6 czy S6 edge. Bo tak naprawde chyba różnią sie tylko wyswietlaczem.

Delikatny? Mój zaliczył beton z ok. 2m i nic mu się nie stało.
Zwarta i bardzo solidna - wytrzymała konstrukcja.
Naturalnie jak spadnie na ekran, to nic już nie pomoże, ale to oczywiste.
Co do wersji Edge vs Płaski ekran.
W mojej ocenie, Edge jest zwyczajnie piękny (front).
Dla mnie to dosyć istotne, obcuje z nim niemal 24/7 (niestety) i chce żeby cieszył oko - moje oko.
Andek świetny, nie mam zastrzeżeń, a piszę to jako miłośnik (były już raczej) iOS od Appla.

Sporo się zmieniło na plus u Andka.
 

sieka1975

New member
Delikatny? Mój zaliczył beton z ok. 2m i nic mu się nie stało.
Zwarta i bardzo solidna - wytrzymała konstrukcja.
Naturalnie jak spadnie na ekran, to nic już nie pomoże, ale to oczywiste.
Co do wersji Edge vs Płaski ekran.
W mojej ocenie, Edge jest zwyczajnie piękny (front).
Dla mnie to dosyć istotne, obcuje z nim niemal 24/7 (niestety) i chce żeby cieszył oko - moje oko.
Andek świetny, nie mam zastrzeżeń, a piszę to jako miłośnik (były już raczej) iOS od Appla.

Sporo się zmieniło na plus u Andka.

Podobno przez wystający aparat strasznie się rysuje tył tela. Znajomego tel wyglada jak po co najmniej roku użytkowania. Ale trudno powiedziec czy to przez aparat?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak? Mój wygląda jak nowy. Kładę gdzie popadnie, nie rzucam, ale też nie cuduje, to tylko telefon, użytkuje w normalny typowy sposób.
Ryski? Praktycznie niewidoczne, trzeba się dobrze przyglądnąć aby cokolwiek zauważyć. Pomijam minimalne wgniecenie po upadku, no, ale po takiej glebie to i tak zaskoczenie.

Co do wystającego aparatu, to chyba odwrotnie.
Kładąc tel. na plecach, tylna górna część opiera się właśnie na aparacie i tel. nie jest narażony na przerysowania ramki. Sama obudowa aparatu się lekko rysuje, chociaż przeciętny Kowalski i tego nie zauważy.
Sam koszt obudowy soczewki od aparatu ze szkiełkiem to... 20zł.
Śmiało mogę powiedzieć, że właśnie przez wystający aparat sam telefon się mniej rysuje.
Taki psikus.

Tak na marginesie, jak widzę czasami poniszczone telefony, to się zastanawiam kto i jak je użytkował. Przecierał po betonie? Nie widzę tego inaczej.
Bez względu na to jakbym nie korzystał w typowy dla siebie sposób ze słuchawki, to za cholerę nie byłbym w stanie doprowadzić do takiego stanu.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie,wystający obiektyw,raczej zapobiega rysowaniu się tyłu urządzenia,gdyż gdy położymy telefon na plecach,ten opiera się o obiektyw a dokładnie o ramkę wokół obiektywu...
Na filmiku poniżej jest o tym mowa (od 3:25 sek).
Babka w tej "recenzji" wspomina,że jak zapełniła całą pamięć zewnętrzną,telefon zwolnił...
[youtube]nqgU-AWqveo[/youtube]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
KOlego można można ... a najlepsze jest to że niektórzy jeszcze potem reklamują pewne rzeczy jako wada techniczna :)
 

sieka1975

New member
Dokładnie,wystający obiektyw,raczej zapobiega rysowaniu się tyłu urządzenia,gdyż gdy położymy telefon na plecach,ten opiera się o obiektyw a dokładnie o ramkę wokół obiektywu...
Na filmiku poniżej jest o tym mowa (od 3:25 sek).
Babka w tej "recenzji" wspomina,że jak zapełniła całą pamięć zewnętrzną,telefon zwolnił...
[youtube]nqgU-AWqveo[/youtube]

Kolega Caparzo mowi ze on ma 8gb pamieci i mu starcza. Osoba testujaca tela w 3 mce zawalila 32gb heheheh
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Zależy kto co trzyma na telefonie...
Jedna osoba zapełni 32 GB w kilka dni a druga nigdy...:)
 

sieka1975

New member
Tak ale kolega Caparzo bardzo byl zdziwiony na co mi 128gb. Ze on ma 8gb i mu starcza. I to chcialem powiedziec. Jeden potrzebuje 8gb drugi 80gb i nie powinno to nikogo dziwic.:):):)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Jak instaluje durne gry dla dzieci, niepotrzebne programy, nagrywa filmy bo chwali sie kolegom że ma avatara w ful hd rip z blu ray 1:1 i ogląda w ubikacji, muzyki całe albumy jakby nie było innego odtwarzacza, i nie miał cd to może mieć nawet terabajty zapasowe na plecach. Na moje potrzeby wystarcza. 32gb w kilka dni?? Ja lustrzanką nad morzem nie zapełniłem 16 gb w 10 dni a zdjęcia max rozmiar , zdjęc tyle że nie mam kiedy oglądać.
Nie mam 15 lat, tel jest do dzwonienia i teraz przeglądania zawartości netu gejbuka, allegro czy tego forum. Do gier mam plejstejszyn do muzyki stereo a do filmów blu ray i tv, do zdjęc canona lustro.
 

sieka1975

New member
Jak instaluje durne gry dla dzieci, niepotrzebne programy, nagrywa filmy bo chwali sie kolegom że ma avatara w ful hd rip z blu ray 1:1 i ogląda w ubikacji, muzyki całe albumy jakby nie było innego odtwarzacza, i nie miał cd to może mieć nawet terabajty zapasowe na plecach. Na moje potrzeby wystarcza. 32gb w kilka dni?? Ja lustrzanką nad morzem nie zapełniłem 16 gb w 10 dni a zdjęcia max rozmiar , zdjęc tyle że nie mam kiedy oglądać.
Nie mam 15 lat, tel jest do dzwonienia i teraz przeglądania zawartości netu gejbuka, allegro czy tego forum. Do gier mam plejstejszyn do muzyki stereo a do filmów blu ray i tv, do zdjęc canona lustro.

Ale dlaczego kolega sie tak unosi??? To ze ktos slucha muzyki czy oglada filmy na telu to chyba jego sprawa. Po za tym czasem te "durne gry" dla dzieci daja chwile wytchnienia od tych wiecznie wypoczetych dzieciakow:) Od kolegi ida takie pioruny jak by ktos przynajmniej obraził koledze dziewczyne albo matke...:) a to tylko luzna z humorem rozmowa
 

Caparzo

New member
Bez reklam
To że nie dałem żadnej emotikony nie znaczy że ja sie nie śmieje. U mnie poziom humoru w pisaniu postów jest tak jak.miał zaprogramowany "tars" 80%. Rozumie żarty, obrażam sie żadko. Kolega armani, może o tym coś powiedzieć, ja mu docinam ale jsst wesoło. Nigdy z pogardą bo nie jestem tego typu człowiekiem. A że czasem twardo pisze, cóż, nie da sie wyrazić emocji pisząc a emoty cxasem nic nie dają. :) nie stresuj aie u mnie jest ok żadnych uniesień

Najfajniejsze jest to, że mam swoje zdanie i nie wacham.sie go używać :p
 
Do góry