Samsung F8000 vs Toshiba L7335 vs Sony W905 porównanie obrazu

Kampaj

New member
Bez reklam
Na wstępie zaznaczam, że te 3 telewizory zostały ustawione w tryb standardowy z chłodną barwą kolorów. Żaden z nich nie był specjalnie ustawiany, ani kalibrowany. Jest to pierwsza rzecz o jakiej należy pomyśleć po zakupie jednego z tych telewizorów z najwyższej półki, jednak większość osób używa TV po prostu w trybie standardowym(lub filmowym), porównujemy je więc w trybach fabrycznych.
Prezentacja, na której Tv są porównywane ma rozdzielczość 1366/768 przy 50Hz:
Modele porównywane to Toshiba 50L7335, Sony 46W905 i Samsung 40F8000:
640f4c3e76923e43.jpg


Sony radzi sobie dużo lepiej jeśli chodzi o kolor niebieski, większa głębia i różnica między ciemnym kolorem na górze ekranu a jasnym na dole. Lepiej też usunął śnieżenie w tle wynikające ze słabej prezentacji.
Niebo było całkowicie czyste od zniekształceń(w odróżnieniu od Samsunga i Toshiby).

d5aa6c458951ab9c.jpg

Tutaj widać, że Sony poradził sobie dużo gorzej z zielenią. TV nie oddaje takiej głębi jak Toshiba czy Samsung.
bd66aad068a3de94.jpg

Na tej scenie najlepiej wyszedł Samsung oraz Toshiba 42WL968 widoczna w lewym rogu nad Samsungiem. Zieleń bezkonkurencyjnie naturalna:)
Potwierdzenie na następnych zdjęciach. Toshiba dość blisko Samsunga.
7c60cb3cb8eb08c7.jpg

397f0ffc461bba2b.jpg

9f0e1fd3c82df922.jpg

Jak chodzi o kolory na morzu to kwestia gustu, dla mnie najciekawiej prezentowała się Toshiba, chociaż Sony prezentuje też bardzo wysoki poziom.

118b6b4ddbfa5a2d.jpg

Samsung niestety bardzo blado wypada z niebieskim.
ffdda0c65c73d327.jpg

Na tej scenie troszkę większą gradiację bieli miały Sony i Samsung(najczystsza biel).
Toshiba wypadła tak samo dobrze jak Samsung jeśli chodzi o kolory w tle. Sony mocno je przekrzywił.
a915936b603c6909.jpg

766c6d7e333a9a9d.jpg

Scena na której Sony poradził sobie średnio z powodu zbyt dużej ilości czerwieni na wszystkim!
Troszkę lepiej wypadł niż Toshiba i Samsung na głębi czerni pod kołem auta. Ale już złoty, żółty czy srebrny kolor był najlepszy na Toshibie.
Sony wypadł najsłabiej ze szczegółami na parasolu, są one mocno kanciate i zniekształcone(chciaż na zdjęciu wyglądają jakby było dobre).
1924cbc3e0a735ac.jpg

No i niestety czerwień Sonego bardzo bije po oczach.
Twarze czerwone jak w trybie dynamicznym w Samsungu ES6800.
e81f2087d9540213.jpg

Sony troszkę słabiej z fioletem oraz mocno jasno świeci na horyzoncie(ale może tak to powinno wyglądać). Nie widać w ogóle niestety, że chmury są żółte.
857c9205f1e5fb4a.jpg

Samsung tak dobrze jak Toshiba :)
Bonusowe zdjęcie:
a9b2767583b5af8f.jpg

Porównanie Samsunga 40F8000 z Toshibą 42WL968. Czerwień u Japończyka po prostu bezkonkurencyjna.

Jak na najlepszy stosunek jakości do ceny najlepiej wypada Toshiba. Obraz na ocenę 5
Na drugiem miejscu stawiam Samsunga F8000(obraz na ocenę 5+). Sony lekko słabiej jeśli chodzi o kolory, ale najlepiej jak chodzi o płynność i szczegóły(obraz na 5).
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Na konkurencyjnym forum Sony został przez ten niedobór zielonego totalnie skrytykowany, i tu to widać dokładnie.Za to ma najlepszą z nich czerń i kontrast.Czyli znowu plazmy wygrywają.
 

pantomima

Banned
Helo - widzialem dzis soniaka i samsunga , oba razem w tym samym salonie i musze przyznac ze mi bardziej spodobal sie obraz wysietlany przez Sony - wicej szczegółow , lepsza ostrosc - to tak na moje oko .

Samsung zachwycil mnie jedynie przekatna bo akurat ten model o ktorym wspominam mial 75" -masakra normalnie !, od razu pomyslalem o tym 90" Sharpie i tak myslalem sobie o nim juz do konca w drodze powrotnej ... hehe

90" ---- obłędna przekątna !
 

WojtR

Member
Bez reklam
.... nowy profesjonalny sposób prezentacji telewizorów , dużo lamp od dołu , żeby nie było widać wszelkich ułomności .... BEZCENNE :hihi::p
 

venom200

Member
Porównanie totalnie bez sensu a te ustawienia trybów jeszcze pogłębiają ten stan tego porównania można . Jak można w ten sposób porównywać tv masakra jakaś
Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry