Samsung F7000 vs F6400 vs nowe serie 2014

damian1711

New member
Witam,
Od pewnego czasu śledzę sytuacje na rynku tv i planuje zakupić samsunga 55" za ok 5000zl (ale najlepiej mniej). Kluczem dla mnie jest telewizor który się bardzo nie zestarzeje (np. wsparcie H265 HEVC) ale będzie też miał dobrą jakość obrazu. Chce go na mieć 5-8lat.

Zastanawiam się więc nad którymś z wariantów:
1. kupić obecną serie F6400 (nie zależy mi tak bardzo na micro dimming który ma np. F6770 ale kosztuje 1000 wiecej - bo to jest główna różnica..) za ok. 3700zł. W ten sposob zaoszczędze na TV a reszte kasy mogę wydać w przyszłości na coś pokroju:
allegro.pl/measy-u4a-android-smart-tv-dongle-wifi-quad-rc12-i4059174839.html
dzięki czemu uzyskam wsparcie nowych standardów (jak wspomniany h265) a także wydajnych podzespołów - wiem że F6400 ma dual core i nie jest jakoś mega szybki do przeglądania internetu już dzis..

zalety:
+niezła jakość obrazu
+tanie odtwarzacze USB zapewniają wsparcie najnowszych technologii i są przy tym otwarte dzięki Androidowi- wgram nowe kodeki i mogę korzystać dowoli. Sklep Android Play jest też wielką zaletą.
+niewielki wydatek na start
wady:
-tylko 2 rdzenie w TV ( w przyszłości będzie to problem)
-tylko 100hz realnie
-brak micro dimming i obsługi gestów
-spore szanse na clouding

2. kupić obecną serie F7000 w momencie kiedy bardziej stanieje (miesiąc-dwa). Obecnie 5999zl ale byl juz moment za 5599zl a w zwiazku z tym że seria na rok 2014 będzie za chwile to spodziewam sie dalszych obniżek, zresztą te 5500 mógłbym dać:) W to rozwiązanie celuje najbardziej ze względu na super jakość obrazu a także dlatego że to najniższy model który wspiera evolution kit. Myślę że można być pewnym że w ciągu 4 lat wsparcia pojawi się evolution kit z h265 i jakimiś innymi nowinkami.

Zalety:
+świetna jakość obrazu, realne 200Hz, małe szanse na clouding, wsparcie nowych bajerów- gesty, głos itd.
+evo kit -telewizor nie zestarzeje się przez 4 lata. Docelowo myślałbym o kupnie tylko ostatniego evolution kit dla tego TV.
+ 4 rdzenie w TV

wady:
-spory koszt zakupu na start. Tu pojawia się najważniejsze pytanie - czy warto?
-nie wiadomo co przyniesie evo kit i jeśli kupie tylko ostatni to będe w plecy w międzyczasie

3. kupno serii na 2014. tutaj wchodzi w grę wyłącznie UN55H6400 bo to najniższy model z 3D. Spodziewam się ceny poniżej 5tyś:
abt.com/product/77205/Samsung-UN55H6400AFXZA.html
Sam tv myślę że będzie praktycznie identyczny jak obecnia seria F6400 z tą różnica że procek quad core i pewnie nowy interfejs oraz pilot (którym można wykonywać gesty z tego co wiem)

Zalety:
+TV z najnowszej serii i ficzerami.
+quad core
+nowy fajny pilot (tak wiem troche śmieszne, ale naprawde zapowiada się dobrze)

Wady:
-zapewne dość wysoka cena (szacuje 4700-5000) ale nie najlepsze podzespoły - matryca (początkowe miesiące to zawsze zbyt wysoka cena do realnej wartości..)
-mimo że z 2014 roku to nadal TV bez h265
-brak evo kit

Doradźcie drodzy eksperci z forum, co wybrać? Ew. czy są inne różnice o których zapomniałem i mogą ułatwić zakup?
 

prezy

New member
Bez reklam
Kupując f7000 masz tv z górnej półki,
F6400 dzieli przepaść do f7000, więc raczej odpada.
Natomiast H6400 jest wielką zagadką, trzeba poczekać aż będą pierwsze opinie i pewnie różne mankamenty z Tv (jak zawsze). Jedyne co za nim przemawia to nowy pilot, nowa linia tylko pytanie: co z tego?
Oczywiście zrobisz jak zechcesz, pamiętaj tv jest dla Ciebie nie dla forumowiczów, kolegów i testów. Często o tym zapominamy.
 

damian1711

New member
No wlasnie.
Porozmawiajmy o realnych roznicach F6400 vs F7000. Pominmy na ta chwile bajery typu kamera i gesty. Ja znam takie roznice:
-inne matryce (Gdzies bylas jakas tabelka..)
-200hz vs 100hz
-micro dimming
-2 tunery
cos jeszcze?
Bylem w sklepie i widzialem obydwa modele ale nie widzialem tej przepasci ale to juz wina samych sklepow i materialow..
 

radier

Member
Bez reklam
Widziałem obok siebie F7000, F8000 i coś z serii F6000.

Co prawda przekątne były różne, ale różnica była kolosalna. Szczególnie ilość szczegółów na ciemniejszych fragmentach obrazu.
 

tdx

New member
Bez reklam
@damian1711

w żądnym samsungu FHD nie będzie x265, z tym donglem też bym uważał bo może się okazać że też tego nie pociągnie....
Pytanie co będziesz ściągał materiał 4K czy FHD w x265?

F6400 pisałeś w wadach 100Hz a potem napisałeś ze różnicy znaczącej nie widzisz to może 100Hz Ci wystarczy?
brak obsługi gestów >> jak kupisz kamere to będziesz mieć obsługię gestów
szansa na clouding >> rozumiem że w innych modelach będzie mniejsza szansa?

F7000 to czego nie dopisałeś to ultra clear panel. Mi tego brakuje w moich F6500 i F6650. Oprócz tego lepsze głośniki mhl cały smart z rozpoznawaniem twarzy włącznie ;)

UN55H6400 >> to model na USA, specyfikacja na UE może być zupełnie inna, piszesz w wadach o nie najlepszych podzespołach (nie wiem co masz na myśli)
 

prezy

New member
Bez reklam
No właśnie i tak Tdx poznajemy prawdziwych koneserów obrazu.
Może i dobrze, że są różni ludzie i mają różne wizje. Jeden widzi wadę lub pewną słabość a drugi uważa że wszystko jest ok a czasem przekuwa to nawet w zaletę.
Najważniejsze jest jednak to aby kolega Damian był w 100% zadowolony z swojego wyboru :)
 

damian1711

New member
Więc tak,
byłem z miesiac temu w Saturnie i widziałem obydwa modele- nie mam pewności czy to napewno był F6400, może F6500 w każdym razie któryś z tych "gorszych", troche dalej był F7000 do obejrzenia. Byłem tam krotko i nie miałem czasu się przyjrzeć. Fakt jest taki że niestety mam tą ułomność w mózgu w dopatrywaniu się wad matryc i ciężko mi będzie żyć z serią F6400 jeśli przyniesie on coś złego w obrazie. Np. siostra ma któryś TV samsunga (nie mam pojęcia który..jakiś 40-42") około 3 letni w każdym razie na początku obraz wydawał mi się super ale jak posiedziałem tam dłużej zauważyłem że cienie i szare obszary są zabarwione zgnitą ciemną zielenią. Widoczne było to np. na włosach postaci albo ich tle. Próbowałem później wszelkich ustawień ale nie udało mi się tego wyeliminować- jeśli spotkałoby mnie to w moim nowym tv chyba bym się załamał..
Wracając więc moi drodzy do tematu:
-ultra clear panel - czy to oznacza matową matryce? tzn jakoś bardziej matową niż F6400?
- mhl - chodzi o to małe złącze hdmi do smartfonów np. tak? jeśli ma tu super, nie wiedziałem o tym, na+.
-clouding - nie znam się ale z tego co wyczytałem na tym forum wydaje mi sie że po F6400 mogę spodziewac sie wiekszego efektu niż w F7000- prawda? Czy może doprowadzić mnie to do szału?:)
- różnice- czy istnieją gdzieś na forum albo gdzie indziej jakieś zdjęcia porównujące obraz wysokich i niższych serii?
- nowa seria na 2014- pisalem o gorszych podzespolach bo zakladam że nowa seria h6400 nie będzie miała najlepszego obrazu ze względu na to że to dość niski model..

najważniejsze:
Ile może jeszcze spaść cena ue55f7000? są szanse na 5000? I do kiedy będzie na sklepach..żeby mi nie zniknął od razu wraz z pojawieniem sie serii 2014..
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
UCP - to bardziej wysoki połysk. Zresztą masz w googlach
Samsung 650 LCD TV - Ultra Clear Panel | Videos | CNET UK
tak
to zależy od konkretnej matrycy i ustawień
zdjęcia w żaden sposób niczego sensownie nie oddadzą, nawet filmy.
co do nowej serii to w ten sposób nigdy nie ocenia się niczego zawsze jakość do ceny...
Jak chcesz jakości kup KE55S9CST, masz referencyjny obraz...

I wracamy znów do tego że co będziesz kupować wysoki model skoro napisałeś że ciężko było Ci dostrzec różnice pomiędzy F6 a F7...

Raczej nie ma szans na cene 5K za 55F7... Chyba że to będzie jakaś ostatnia z wystawy i ktoś na siłe będzie chciał się pozbyć

Ogólnie analogicznie 55ES7000 w MM ostatnia cena to 7300 ;)
 

damian1711

New member
Dzieki za odpowiedz.
Nie no nie czepiaj sie tak bardzo mojego porownania serii F6 i F7 :) Jak juz wspomnialem to bylo na szybko w sklepie i byly puszczone jakies kiepskie materialy i nie widzialem tych tv obok siebie.
Sam raczej jestem za rozwiazaniem kupna 55f7000 niz pozostalych opcji (pod warunkiem ze zona nie wyrzuci z domu za wydanie takiej kasy;) ). Mysle jeszcze o tych nowych seriach. Jak uwazasz - czy samsung zaprezentuje tu cos konkurencyjnego do 55f7000 w cenie do 6k max? Czy warto czekac? I jesli seria 2014 sie juz pojawi..czy nie bedzie za pozno na kupno serii 2013..czy bedzie mozna ja jeszcze dostac?
Na ten moment cena 55f7000 caly czas spada i w tej chwili jest wiele sklepow z cena 5999:
Samsung UE55F7000 - SKAPIEC.pl
 

B.D.

New member
Tak, clouding może doprowadzić do szału. Wziąłem najwyższego leda (nie samsung) i... clouding, wymieniłem na inny egzemplarz i... clouding. Dla mnie to największa i naprawdę denerwująca cecha ledów. W końcu wziąłem plazmę :)
 

jarekem

New member
Witam po raz pierwszy.

Przepraszam za odgrzanie tak starego tematu ale mam dylemat w wyborze telewizora i liczę na Wasze dobre serce i pomoc.

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy modelam 48h6400 oraz 46f7000.

Mam okazję w okazyjnej cenie dostać telewizor 46f7000 który przez około 4 miesiące stał na wystawie sklepowej i był włączony przez około 12h dziennie. Gwarancja ma być dwuletnia od daty sprzedaży telewizora.

Drogim modelem jest 48h6400 który mógłbym nabyć za 400 zł mniej ale jest nowy, prosto z pudełka.

Nie znam się na temacie dość dobrze i chciałbym poznać Waszą opinię - opinię opartą na Waszej wiedzy oraz doświadczeniu. Wszystkie wątki na tym forum są bardzo rozbudowane a zawarte w nich informacje bardzo zaskakują mnie poziomem wiedzy.

Czy warto pokusić się na wyższy ale starszy model ? Na korzyść modelu f7000:
- 200 mhz vs 100 mhz
- micro dimmig
- ładniejszy wygląd i chyba lepsze wykonanie

Na korzyść h6400:
- nowszy pilot smart ( z wskaźnikiem )
- nowszy smart hub
- nowszy model i co za tym idzie wg mnie dłuższe wsparcie przez producenta

Telewizor będzie głównie użytkowany do oglądania filmów z dysku oraz podpięty będzie dekoder vectry. I kilka pytań ode mnie:
1. Czy różnica w jakości obrazu ( kolory oraz czerń ) będzie rzeczywiście bardzo odczuwalna ?
2. Czy przez to, że F7000 to starszy model, może być mniej kodeków do filmów ? I czy ogólnie aplikacje oraz przeglądarka mogą sobie gorzej radzić niż w H6400 ?
3. Czy pilot smart z h6400 jest dużo wygodniejszy ?
4. Jaka jest Wasza opinia w tym temacie ? Czy są inne różnice przemawiające na korzyść 1 bądź 2 opcji ?

Na kamerze skype mi nie zależy. Również na obsłudze poprzez gesty. To raczej są dla mnie wodotryski.
Serdecznie dziękuję wszystkim którzy przeczytali mój post i tym bardziej z góry dziękuję jeśli komuś będzie się chciało na niego odpisać :)

Stawiam DUŻE piwo za rozwianie moich wątpliwości :)
 
Do góry