Samsung F6770/F6650

jarjar82

New member
Zastanawiam się, czy nowo pojawiające się kanały TV są dodawane z automatu ...jak to ma miejsce w niektórych dekoderach ..czy trzeba samemu wymusić przeszukanie zakresu ?

SD man dzięki ;) sam zaczynam podejrzewać że TDX jest wszechobecny haha 24 h na dobę ...aż strach pomyśleć, jak sobie kiedyś ferie zrobi :D 80% użytkowników Samsungów może popełnić seppuku hahahahaa
 

SDman

Banned
Zastanawiam się, czy nowo pojawiające się kanały TV są dodawane z automatu ...jak to ma miejsce w niektórych dekoderach ..czy trzeba samemu wymusić przeszukanie zakresu ?

SD man dzięki ;) sam zaczynam podejrzewać że TDX jest wszechobecny haha 24 h na dobę ...aż strach pomyśleć, jak sobie kiedyś ferie zrobi :D 80% użytkowników Samsungów może popełnić seppuku hahahahaa

Jest to chyba do ustawienia, bynajmniej przy DVB-C.
Czasami warto zerknąć do instrukcji oczywiście tej na lapku czy PC.

Pozdr.
 

jarjar82

New member
No i lipa...nie opcji radio( wszystkie/tv/oglądane ostatnio/najczęściej oglądane) :/ a wiem ze są dostępne jakieś stacje na naziemnej...chyba że się mylę :/
Poza tym w moim rejonie jest dostpny sygnał z Czech, czyli kilka paczek kanałów ....po wyszukaniu kanałów zapisują sie tylko nasze 3 multiplexy. Pewnie zwężenie do nadawcy eliminuje obce kanały?!
 

pilot102

New member
Nie chcę za bardzo przeszkadzać, zakładać tematu też nie.
Więc krótko i zwięźle:
Jak wyświetlić zawartość ipada na tv serii F? (Przeważnie chodzi o zdjęcia)
 

kundelek

New member
Witam, wczoraj stałem sie posiadaczem UE46f6770 i moja matryca to 46A1AFAV, wiem że to na 100 % matryca samsunga ale o co chodzi z tym FAV bo wszyscy mają z końcówką F6V. A Pytanie do jarjar82 możesz podać swoje ustawienia kalibracji? Bo te co są na forum jakoś mi do końca nie podchodzą.
 

flyaway

New member
Witam,

Wiem, że temat bandingu jest jak temat rzeka. Jestem posiadaczem Samsung F6770 46 cali. Problem moim zdaniem to banding. Paski widoczne podczas meczów w hd (widać przy ruchach kamerą na jednolitych kolorach). na białym W filmach nie zauważalne

Zdjęcie poniżej - Ustawienie Film specjalnie jasność ustawiona na 80-85 , żeby wykazać te paski. Widać też jaśniejsze punkty na krawędziach i rogach.

Efekt coś podobnego jak na portalu youtube wpisując: SAMSUNG LED 3D 65" C8000 Vertical Banding - The Big Little Problem.

Linki mogę wysłać na priv bo trzeba napisać minmum 5 postów :)

Pytanie czy da się to jakoś zniwelować? Nie minęło jeszcze 10 dni od zakupu w sklepie na raty. Serwis pewnie powie, że to cecha nie wada.
Czy jest szansa trafić na model bez tego bandingu czy to raczej walka z wiatrakami i trzeba się przyzwyczaić?

Pozdrawiam
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    48,8 KB · Wyś: 621

jarjar82

New member
Flyaway moj model też ma ten problem. ..z dwojga złego wolę dirty screen od cloudingu.

Ktoś pytał o moje nastawy...nie wstawialem tu takowych z prostej przyczyn..ja nadal cos zmieniam ;) nie żebym nie potrafił ustawic go pod własne oczy, ale problem to sygnał jaki dostarczam do Sama...tylko DVB-t, czyli dwa kanały pseudo HD i cala masa SD. Ustawić dobry obraz pod HD, to nie jest wielka sztuka ...weź zrób miód na SD heh co kanal to inaczej. Nastawy od TDX sa oki pod dobry film (powyżej 10 GB) ja do codziennego oglądania uzywam trybu STANDARD:
Podswietlenie 11
Kontrast 82
Jasność 51
Ostrość 45
Kolor 50

Kontrast dynamiczny OFF
Tonacja czerni Ciemna
Oświetlenie dynamiczne OFF

Tonacja kolorow Standard
Czysty obraz cyfrowy OFF
Redukcja zakłóceń OFF
Motion plus Wyraźny
Optymalizacja czerni OFF

Oszczędzanie energii Nisko

Wiem że lekko przesycony kolor czerwony. ..ale za to obraz na kanalach SD nie jest martwy.Zastanawiam sie kiedy i czy w ogóle użyć :Redukcja zakłóceń Czysty obraz cyfrowy. ...wspomagacze czerni potrafią zrobic smołe taka, że wszystko co czarne zlewa sie w jedną plamę...więc z umiarem z tymi cudeńkami ;-)
 
Ostatnia edycja:

Jameroo

New member
Witam,

Wiem, że temat bandingu jest jak temat rzeka. Jestem posiadaczem Samsung F6770 46 cali. Problem moim zdaniem to banding. Paski widoczne podczas meczów w hd (widać przy ruchach kamerą na jednolitych kolorach). na białym W filmach nie zauważalne

Zdjęcie poniżej - Ustawienie Film specjalnie jasność ustawiona na 80-85 , żeby wykazać te paski. Widać też jaśniejsze punkty na krawędziach i rogach.

Efekt coś podobnego jak na portalu youtube wpisując: SAMSUNG LED 3D 65" C8000 Vertical Banding - The Big Little Problem.

Linki mogę wysłać na priv bo trzeba napisać minmum 5 postów :)

Pytanie czy da się to jakoś zniwelować? Nie minęło jeszcze 10 dni od zakupu w sklepie na raty. Serwis pewnie powie, że to cecha nie wada.
Czy jest szansa trafić na model bez tego bandingu czy to raczej walka z wiatrakami i trzeba się przyzwyczaić?

Pozdrawiam

mam ten sam model i ten sam problem, wiec pewnie to "cecha" a nie wada
 

zbyniu4

New member
Witam w nowym roku. Również posiadam 55F6770 i mam mały dylemat z ustawieniami. Przy ustawieniach Film i pozostałymi nastawami podanymi wcześniej przez TDX jest wszystko w miarę, czegoś tam brakuje, ale da się oglądać :-|. Jak trochę pozmieniam, to znaczy wszystkie polepszacze czerni na off a poziom czerni HDMI dam na niski to obraz, może trochę przesadzę , ale jest zbliżony do plazmy na dobrych kanałach. Po zmianie na inne, gorsze kanały obraz jest jakby za ciemny. Jest może jakieś sposób żeby ustawić obraz kompromisowy i nie przestawiać nastawów w kółko. Czy może coś źle ustawiam i powinno być inaczej. Moje źródło to NC+, HDMI z turbo do tv. Wydaje się że optymalne do naszych warunków.
 

kundelek

New member
mam pytanie czy to jest clouding czy TV do wymiany, mam jeszcze 6 dni, bedę wdzięczny za szybkie info. zdjęcia robione w nocy na ustawieniu naturalny, przy ustawieniach które podał jarjar82 te plamy są ale prawie nie widoczne
 

Attachments

  • P1010494.JPG
    P1010494.JPG
    15,7 KB · Wyś: 959
  • P1010495.JPG
    P1010495.JPG
    15,7 KB · Wyś: 942
  • P1010496.JPG
    P1010496.JPG
    16,1 KB · Wyś: 1029
  • P1010497.JPG
    P1010497.JPG
    17,3 KB · Wyś: 1076
Ostatnia edycja:

SMAUG

New member
Dobrze zrobiłem jednak że w ostatniej chwili zamiast Samsunga kupiłem Panasa ST60. Dla mnie takie problemy z podświetleniem to kpina.
 

luki1260

New member
Nie mogę skonfigurować pilota do obsługi nbox turbodekodera (jeszcze od N). Mimo wyszukania frazy "nbox" i kliknięciu w pozycje "nbox turbo dekoder" nie jestem w stanie przełączać kanału.
 

Pavlin

New member
Witam kupiłem dziś Samsung UE46F6640SS i nie mogę podłączyć do niego zestawi Hi fi sharp xl-hf401 przez kabel audio (cinch), daje głośniki zewnętrzne i nie ma dźwięku czy ktoś wie w czym może leżeć problem?
 
Do góry