Samsung F6770/F6650

Radoslav

New member
Dziś przyłączyłem się z TV kablową z dekodera na CI+ karta operatora. Jednak mam problem z ustawieniem w Wyjście cyfr. audio innej opcji jak PCM. Dolby Digital i DTS są nieaktywne. Dodam że sygnał wyścigowy z TV do ampli jest podłączony optykiem. Jak ustawić żeby TV przesyłał sygnał audio zgodnie z tym w jakim nadawany jest dany kanał?
 

jarjar82

New member
TDX tak tak mam twojego linka już od poprzedniego razu ...zastanawiam się, czemu nie mogę zaktualizować go jak do tej pory poprzez online :/ ????

ps pamiętam o zdjęciu :p
 

poli_x

New member
Czym rozni sie 6670 od 6770? I czym od F6500? Bo 6670 jest tanszy od F6500
W sumie moge tanio kupic 50-ke... I jak on ma sie do Panasa ET60 czy Sony W8?
 

Radoslav

New member
A jesteś pewien że nadawca DD czy DTS?

Z DTS jeszcze się wprawdzie nie spotkałem u żadnego nadawcy ;) ale DD jak najbardziej, na większości HD jest. Co więcej jak z Tools w czasie oglądania danego kanału zmienię ścieżkę audio na DD to i tak sygnał do ampli trafia w postaci PCM
 

Sonix1

New member
Witam wszystkich.

Wczoraj kupiłem model 55F6770 w EuroRTV na Bielanach Wrocławskich.
Dzisiaj odpaliłem sprzęt i okazuje się że chyba jestem pierwszy który ma matrycę AUO...

W menu serwisowym widzę w Option: 55P1AF6V... hmm... ciekawostka...

Dopiero rozpracowuję sprzęt, w porównaniu do Samsunga 42'' z przed 5 lat który wtedy kosztował podobną kasę to kompletna przepaść.
Muszę się najpierw oswoić a później będę trenował ustawienia :)
 

krzysztofWRO

New member
Jako tygodniowy użytkownik 46F6770 myślę, że mogę napisać kilka słów.
Zakup w EuroAGD, wcześniej trochę czytałem, ale jak sami wiecie z wpisów na forum, testów (których jest bardzo mało) ciężko wywnioskować i podjąć decyzję. Zawsze jest jakieś "ale" i może nam życia braknąć z wyborem. ;)

Pierwszy egzemplarz (patrz zał) przez duży clouding i banding (tego ostatniego nie widać na zdjęciu, ale ekran był mocno poszatkowy w pionie), zwróciłem po 40 minutach do sklepu. Moja wina, nie sprawdzałem na miejscu.
Źle podświetlone rogi ma każdy egzemplarz tej serii, da się to pewnie wyeliminować przez ustawienia, ale nie bardzo mam czas. Nie jest to aż tak przeszkadzające i trzeba po prostu olać albo postarać się to ustawić.
Sprawdziliśmy przy zwrocie w sklepie pięć egzemplarzy (obsługa mnie na bank nienawidzi ;)) i miał to dokładnie każdy.

Udało mi się znaleźć fajny egzemplarz z brakiem pionowych pasów (no może z ostrego kąta się człowiek dopatrzy, ale trzeba się starać), minimalnym cloudingiem oraz brakiem ciemnej obwódki wokół ekranu (widać na fotce). Był to drugi otwarty telewizor i jest ok.

Podłączaliśmy jeszcze LG oraz Panasonica (mój pierwszy faworyt) i też występowały w/w problemy (choć w innym zakresie i miejscach). Tak więc mimo obiegowej opini każdy producent w tym zakresie półkowym chyba się z tym boryka.

Moje obserwacje na gorąco:

Plusy:
  • Ładny elegancki design i dobre wykonanie. Nic nie trzeszczy, ani nie wygina się itp. Szczotkowane aluminium wygląda elegancko. Wykonanie zewnętrzne ok.
  • Możliwości konfiguracji obrazu oraz innych parametrów. Jest się czym bawić.
  • Szybkość działania interface. Wszystko działa płynnie i szybko, bez zacięć.
  • Jakość obrazu. Wiadomo, temat rzeka, ale jest na prawdę ok w tej cenie. Mi się podoba. (oczywiście mam na myśli 1080p, bo do TV w SD nie umiem się odnieść ;) )
  • Całkiem ładna czerń.
  • Multimedia. Obsługiwane formaty video. Co bym nie wrzucił na dysk, jest odtwarzane, tak samo z peryferiami (klawiaturą). Starość na usb wykryte od razu. Dobre wsparcie dla napisów.
  • Nie zaobserwowany lag przy korzystaniu z xboxa.
  • Dobra polonizacja menu

Minusy
  • Nie dokładnie doświetlone narożniki.
  • Pionowe szare pasy w pierwszym egzemplarzu.
  • Ciemniejsza obwódka widoczna na jasnym tle wokół ekranu w pierwszym egzemplarzu.

Konkluzja.

Fajny nowoczesny wyświetlacz, ale mimo że wydajemy na niego te ponad 1000USD to dalej są pewne denerwujące niuanse. Zwłaszcza, że nie jestem jakimś purystą, ale normalnym Kowalskim posiadającym w miarę zdrowe dwoje oczu. Generalnie wygląda na to, że kupując Leda z takim podświetlaniem, trzeba mieć to na uwadze. Daję jednak czwórkę, nie jest źle.

Załącznik ekran z pierwszego mocno złego egzemplarza (słaba jakość - komórka) oraz menu serwisowe nowego.
 

Attachments

  • 2013-12-14 18.32.27.jpg
    2013-12-14 18.32.27.jpg
    968,7 KB · Wyś: 358
  • 2013-12-18-13.30.04.jpg
    2013-12-18-13.30.04.jpg
    219,5 KB · Wyś: 299
Ostatnia edycja:
Do góry