Samsung F6770/F6650

krzysb

New member
Cofam pytanie, bo doczytałem w FAQ. Rozumiem, że stracę wszystko, co ustawiłem :( Przepraszam za pytanie ale co daje reset serwisowy, w sensie w czym jest lepszy od zwykłego, czy faktycznie daje coś extra?
 

tdx

New member
Bez reklam
tutaj może pomóc odmulenie Twojego TV.... no chyba że winny jest moduł. To może sprawdź tak, wyciąg modul odpal TV i sprawdz jak chodzi jak zamula to reset...
Ustawienia kanałów zapisz na PENIE, ustawienia obrazu zrób sobie zdjęcia z menu bo pójdą się paść
 

krzysb

New member
Bardzo dziękuję Ci za błyskawiczną pomoc, wielkie dzięki, w wolnej chwili zajmę się tematem, przynajmniej wiem że jest jakaś szansa. :)
 

psiaja

Member
Planuję zakup soundbara..
Jeden z modeli jaki mam na uwadze, to Samsung HW-F551, LG NB4530A lub Panasonic SC-HTB570EG-S. Wiem, że podłączam przez HDMI, w menu wybieram głośniki zewn i TV już sam steruje zestawami..

O ile w przypadku HW-F551 jestem spokojny o prawidłową współpracę tych dwóch urządzeń, to czy słyszeliście, by były jakieś problemy z kompatybilnością w przypadku pozostałych modeli ?
 

Berti76

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,

Mam 55 calowe F6650 od 2 tygodni i problem z dziwnym przyciemnianiem sie obrazu na ciemnych scenach (jest to juz drugi taki sam tv, wczesniejszy oddalem po paru dniach z powodu cloudingu). Objawia sie to tak ze obraz zalewa sie taka szaroscia, jakby ktos nalozyl na calość filter. Doskonale widze to na filmach z napisami które dzieja się na ciemnych tlach, np. w nocy. Na moim poprzednim LCD nie mialem czegos takiego, fakt ze obraz z filmów/seriali sie zmieniał, ale napisy zawsze mialem wyswietlane jednakową jasnoscia i kontrastem. Próbowałem różne źródła, zarówno network multimedia playery, komputery, czy nawet zwykla telewizja - wystepuje to wszedzie.

Czy cos takiego jest normalne, a moze przegapilem jakies ustawienie?

Oto moje ustawienia:

WnCAf4K.jpg


HOM40nR.jpg


B0Oo6xt.jpg


G0YvJ6t.jpg
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
sprawdz jak jest gdy wylaczysz optymalizacje czerni,a najlepiej wlacz tryb film i zobacz czy cos takiego sie dzieje ale raczej nie bedzie bo wyglada mi to na sprawe microdimmingu.

albo czujnik eco lub dunamiczne oswietlenie.
 
Ostatnia edycja:

psiaja

Member
Witam,

Mam 55 calowe F6650 od 2 tygodni i problem z dziwnym przyciemnianiem sie obrazu na ciemnych scenach (jest to juz drugi taki sam tv, wczesniejszy oddalem po paru dniach z powodu cloudingu)

Sprawdź ustawienia obrazu-zaawansowane-oświetlenie dynamiczne - wyłącz je..
Ewentualnie jeszcze - system-rozwiązania eco-czujnik eco (wyłącz, lub pobaw się poziomami minimalnej jasności)
 

Berti76

Klub HDTV.com.pl
VIP
sprawdz jak jest gdy wylaczysz optymalizacje czerni,a najlepiej wlacz tryb film i zobacz czy cos takiego sie dzieje ale raczej nie bedzie bo wyglada mi to na sprawe microdimmingu.

albo czujnik eco lub dunamiczne oswietlenie.

Czujnik Eco wylaczone, wszystko w Eco wylaczone po za wylaczaniem sie tv po 4h.

Wszystko zawsze ogladam na trybie Standard, ustawionym pod siebie. Czy tryb Film cos zmienia, to po prostu inny zestaw ustawien, ktore moge zmienic prawda?

Oświetlenie dynamiczne wylaczone mam.

Poki co wylaczylem optymizacje czerni, zobacze w nocy.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Standard ma cos takiego ze przy ciemnej scenie matryca sie wygasza ,w filmie nie ma takiego czegos no i tryb film nie naswietla sztucznie obrazu w moim przekonaniu, wydaje mi sie ze przy wylaczonej optymalizacji czerni nie powinno byc tego zjawiska bo nie wiem jak to wyglada dokladnie ale zalatuje mi to na dzialanie md i robienie duszkow przy napisach...
 

Berti76

Klub HDTV.com.pl
VIP
Standard ma cos takiego ze przy ciemnej scenie matryca sie wygasza ,w filmie nie ma takiego czegos no i tryb film nie naswietla sztucznie obrazu w moim przekonaniu, wydaje mi sie ze przy wylaczonej optymalizacji czerni nie powinno byc tego zjawiska bo nie wiem jak to wyglada dokladnie ale zalatuje mi to na dzialanie md i robienie duszkow przy napisach...

Dokladnie o tym pisałem. Matryca przyciemnia sie na ciemnych scenach. Przy duzej dynamice i roznicach jasnosci scen, mozna dostac oczoplasu... od skoków jasnosci, nie mowiąc juz o czytelnosci napisow. Wydaje mi sie ze po zmianie na Film, juz tego nie ma, ale potwierdze to dopiero w nocy.
 
Ostatnia edycja:

zxxzz

New member
Witam. Na TVN Player nic nie chcę mi odpalić na Ipli i TVP VOD wszystko ładnie chodzi może ktoś mi podpowie co może być przyczyną.
 

skorup84

New member
Witam,

czy ktoś może napisać jakie zmiany wniosła nowa aktualizacja systemu?

mam 46F6770

Godzinę temu aktualizowałem i jedyne co narazie zauważyłem to to że w smarthubie zamiast pierwszego i ostatniego panelu powstał jeden o nazwie "multimedia" będący ich połączeniem. Lecąc od lewej mam teraz: Aplikacje, Warto oberzeć, Filmy i seriale, Multimedia.
 

psiaja

Member
Noszę się z zamiarem kupna pierwszego smartfona. Z pewnych względów, póki co, smarty Samsunga są na dalszych pozycjach wyboru i moim faworytem jest Motorola Moto G LTE, ew. coś z LG (G2 Mini, L70).
Dla wygody chciałem sparować telefon z TV (udostępnianie filmów YT, zdjęć)- rozumiem, że odpada Screen Mirroring (przeznaczony jest wyłącznie dla urządzeń Samsunga?) - jest jakaś dostępna apka w Google Play spełniająca podobną funkcję?
Moto G nie ma WiFi Direct, więc jego podłączenie do TV będzie odbywało się przez Bluetooth czy DLNA?
Ogólnie rzecz biorąc, kupując nowy telefon, czy jest szansa by nie udało mi się podłączyć smartfona z F6770 w celu przekazywania zdjęć/sygnału internetowego do TV? :p
Umiejętność Sterowania telewizora przez smartfona nie jest konieczna ;)
 

Radoslav

New member
Czy ktoś z użytkowników F6770 ma również problem z odpaleniem TVN Playera? Myślałem, że ostatnia aktualizacja softu rozwiąże te kwestie, ale dalej jest lipa. Aplikacja uruchamia się, można przejrzeć zasoby, jednak przy próbie uruchomienia filmu nic się nie dzieje.
 

SDman

Banned
Czy ktoś z użytkowników F6770 ma również problem z odpaleniem TVN Playera? Myślałem, że ostatnia aktualizacja softu rozwiąże te kwestie, ale dalej jest lipa. Aplikacja uruchamia się, można przejrzeć zasoby, jednak przy próbie uruchomienia filmu nic się nie dzieje.

Witam,
na BD F6500 wszystko śmiga aż miło, niby ten sam producent a takie kwiatki ??

Pozdr.
 

zxxzz

New member
Witam. Gdy przegrywam na dysk filmy z kanału HBO HD i podłączam ten dysk do telewizora to film mi się nie włącza, ale filmy z HBO 2 HD, HBO Comedy HD, Canal+HD i innych kanałów odpalają się. Może wie ktoś jaka jest przyczyna?
 
Do góry