Samsung F6770/F6650

Lukassuss

New member
No sprawdziłem na zewnetrznym HDD i jest chyba jeszcze gorzej.

Próbowałem na każdym USB pendrive ale nie ma różnicy, dysk HDD podpiety pod USB z większym zasilaniem, zrobiłem mu nawet reset - nie pomaga. Rozjeżdża się mocno obraz z dźwiękiem.

Co ciekawe - muszę jeszcze skombinować więcej plików mkv - dostałem i wypróbowałem film Kraina Lodu w mkv (plik ma 10GB) - i tam jest raczej ok. Nie ma tej desynchronizacji.
To dziwne - może rolę gra jakiś sposób konwersji plików mkv? tylko że wcześniej próbowałem kilka różnych plików mkv z różnych źródeł i zawsze był problem...
Czy to możliwe że problem leży w wadzie tv?
 

tdx

New member
Bez reklam
no właśnie to jest dziwne ja ściągam często co nowego się pojawi i 0 problemów zarówno na F6400 jak i F6500 szczególnie z yify ;)
 

Lukassuss

New member
No właśnie ja uparłem się na film Zaplątani (córcia jest w nim zakochana) i ściągałem kilka różnych wersji i zawsze to samo.
Muszę spróbować inne rzeczy w mkv i sprawdzić co i jak.
Ja bazuje na TPB ;)
 

michal130

New member
Witam wszystkich mój pierwszy post. Powiedźcie jak jest z filmami online typu ekino.tv jedni pisali, że można inni, że po zmianie oprogramowania już nie. Mam tv od niedawna i sprawdzam różne opcje ( mój pierwszy smart tv 46F6770) przy próbie logowania na ekino cały czas wywala mnie na stronę do logowania / rejestracji jest to błąd przeglądarki/oprogramowania czy po prostu nie będzie działać?
 

blachy

New member
Lukassuss, coś jest nie tak w takim razie. Mam 6770 i filmy chodzą bezbłędnie. Podłączałem już 3 peny, dwa dyski i za każdym razem jest wszystko ok. A filmy przeróżnej jakości, głównie 1080 rozmiarowo od 2 do 20GB i za każdym razem jest idealnie czy to na głośnikach w TV czy to na kinie. Weź sobie pena z ferelnym filmem i udaj się do sklepu euro agd w celu przetestowania przed zakupem - jak będzie to samo to masz mega pecha z doborem filmów, jak będzie ok, to coś nie tak z tv.
 

psiaja

Member
U mnie na 46F6770 z pena i HDD filmy bardzo dobrze się odtwarzają, łącznie z plikami ponad 30GB.. Jedyny mały problem jest z AVI, gdy obraz czasem zwalnia..
Co do rozjeżdżania się obrazu i dźwięku w plikach MKV to doświadczam tego w przypadku przewijania filmu do przodu, jednak wystarczy, że wrócę przewijaniem do momentu, z którego "startowałem" i obraz z dźwiękiem ponownie się "zjeżdżają"..
Gdy trzeba przejść lekko do przodu w filmie, używam przesuwacza czasowego (lupa na belce narzędzi podczas oglądania filmów)
 

Stylishh

New member
Witam wszystkich, stałem się szczęśliwym nabywca 46F6770. Stoi dumnie w pokoju, lecze "bawiąc się" powstają pytani.

Ad1. telewizor przez noc się zaktualizował do oprogramowania 1119, teraz apki nie działają mogę tylko wejść na przeglądarkę i YT, reszta po naciśnięciu zamienia się w czarny ekran i nie odp.

Ad2. nie mogę zalogować się/stworzyć konta w samsung apps , jest ten sam efekt co powyżej, wchodzę na stwórz kont i czarny ekran. kupiłem ten TV z powodu opcji smart a tu większość nie działa jak powinna.

Ad3. czy muszę używać tylko przeglądarki WebBrowser i jak z odtwarzaniem Flasha, czy TV z internetu jak np. na stronie: beta . goodcast . tv

Ad4. telewizor ma służyć głównie do filmów z netu, na tą chwilę nie jest w ogóle podłączony do jakiegokolwiek zewnętrznego źródła. Wszystko leci z dysku zew.

Ad5. wielu wspomina o efekcie cloudingu, ja narazie staram się żyć w nieświadomości, ale naczytałem się, więc i będę pewnie tego szukał. Więc może już ktoś ma jakieś uniwersalne ustawienia dla tego TV.

Na ten moment chyba tyle żadnych więcej niedociągnięć i ciekawości, muszę jeszcze jakąś klawiaturę do tego znaleźć.
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Hej ,pytanko do znawcow ,napisze w tym temacie jako ze sa 2 samsungi i jeden z tematu a wiec chce kupic tv nie obchodzi mnie czy ma 3d ,mysle nad 46 f6770 , 48 h6400 i Sony KDL-48W605B , wszystkie kosztuje po 3 tysiace a sony bez 3d ,zalezy mi na dobrym kontrascie i czy sony pomimo ze nie ma 3d bedzie lepiej gral filmy zwlaszcza w nocy i mecze pilki noznej ? filmy z pasami zeby czern byla czarna ? jak to bedzie moze ktos zna wszystkie te 3 modele , licze na pomoc bo nie chce wtopic .
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z tych trzech, to wybrałbym Samsunga z serii H, fajnie gra. Ostatnio teściom kupiłem 48H6700 i dobrze można go ustawić. Testowałem na nim filmy 1080p i wszystko w najlepszym porządku, osobiście kupiłem F6770 ale 55'', jeśli natomiast miałbym kupić mniejszy to byłby to samsung z serii H od 6400 wzwyż.
Porównaj je gdzieś w sklepie, najlepiej nagraj na pena trochę filmów w różnej jakości, poustawiaj TV pod siebie i sprawdzaj jakość obrazu, poświęcisz godzinę, a świadomie wybierzesz.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Z tych trzech, to wybrałbym Samsunga z serii H, fajnie gra. Ostatnio teściom kupiłem 48H6700 i dobrze można go ustawić. Testowałem na nim filmy 1080p i wszystko w najlepszym porządku, osobiście kupiłem F6770 ale 55'', jeśli natomiast miałbym kupić mniejszy to byłby to samsung z serii H od 6400 wzwyż.
Porównaj je gdzieś w sklepie, najlepiej nagraj na pena trochę filmów w różnej jakości, poustawiaj TV pod siebie i sprawdzaj jakość obrazu, poświęcisz godzinę, a świadomie wybierzesz.

a jak w tych samsungach z czernia ogladajac w nocy filmy z pasami czy czern jest czarna? bylem w sklepie i puszczalem z dysku na wszystkich tych tv film i jesli chodzi o czern to chyba najlepsza byla w sonym ale tez w sklepie bylo jasno ciekawe jak zachowa sie w ciemnosci , chyba jutro znowu udam sie do mm i wgram te same pliki na pendrivwe jeszcze zeby odtworzyc to samo jednoczesnie
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na poziom czerni nie mogę narzekać, najlepiej poszukaj na forum info o ustawieniach konkretnych modeli i poświęć chwilę czasu w sklepie, żeby trochę je pozmieniać w stosunku do ustawień sklepowych.
W MM niestety jest mocne światło i mocno odbija się w TV więc to trochę utrudnia porównanie, ale jak w sklepie na danym TV będzie ok, to w domu będziesz miał jeszcze lepiej.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Kupilem Sonego w605b ja wiem ze to niski model ale kosztuje tyle co samsungi z 3d na 100 hz matrycach ,wlaczam i syf kila i mogila ,jutro oddaje dobrze ze kupilem w MM i zazartowalem nawet ze jutro oddam ale jak widac tak bedzie prawda ,tak wiec zostaje f6770 i h6400 ale ten h6400 ma strasznie dziwny bok ramki ,myslalem ze zdjec ze to aluminium czy cos a to przezroczysty plastic ehh cos mi najbardziej pasuje chyba f6770 patrzylem na h6400 jak wczytal dysk to tych 4 rdzeni nie widac moj la660s bije na glowe tego sonego we wszystkim czern maja podobna
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak pisałem, w sobotę kupiłem teściom 48H6700, odpowiednikiem jest chyba 6640 w MM i Saturnach, powieszony wygląda dużo lepiej i ta ramka nawet specjalnie nie przeszkadza ;)
 

bhn92

New member
Bez reklam
u mnie w miescie w sklepie nie ma juz 6770 chyba ze z wystawy tak jak w euro wisi od swiat w grudniu;p ,chyba zamowie na oleole 48h6400 za 2 959zl gdzie w MM Euro i ME czyli sklepach ktore sa w moim miescie sa wszedzie za 3299 ,nizszy model niz rok temu f6770 jesli chodzi o serie h ale mysle ze jakos duzo gorszy nie bedzie ,no i ten nowy pilot ala lg tylko ze lepszy i te 2 cale wiecej,dodam ze ogladajac w euro modele f6320 f6500 f6770 h6400 problemy z matryca widac bylo najwieksze na 6770 (w sensie dziwne rzeczy;p) nie wiem czy to przez to ze codziennie swieci w trybie dynamicznym od paru miesiecy zawieszony w sklepie czy ten typ tak ma badz tylko ten egzemplarz, mam porownanie wczoraj kupionego modelu sony w605 (z rana oddanego juz do sklepu) i samsunga f5300 jak i lgla660s i ten sony to kupa ze tak napisze czern jak w lkgu czyli slaba ale mecze i filmy na lgku duzo lepiej graly a juz z kolei samsung f5300(ojca) gral bardzo fajnie w porownaniu to tych dwoch a tu chce kupic model z 100 hz matryca nie tak jak f5300 (50hz) ,no mam nadzieje ze nie bede zalowal. Najlepiej by bylo h6700 ale jednak za drogo bo nawet na oleole cena taka sama jak sklepowa czyli 3699.
 
Ostatnia edycja:
Do góry