Samsung F6770/F6650

skorup84

New member
Powalczyć z ustawieniami chociaż za wiele to nie pomoże. Poczytałbyś forum przed zakupem to byś wiedział że w tej serii to standard:) Jak kupiłeś przez neta i nie minęło 10 dni to możesz go oddać jeśli Ci to przeszkadza:)
 

ostry

New member
Witam Panowie mam taki problem. posiadam tv f6770 i mam problem z obrazem. otóż jak się przełączają sceny np. w filmie to po zmianie sceny zostaje na chwilę obraz z poprzedniej sceny. Tak samo jest np w wyszukiwarce youtube gdy przełączam sie po filmikach to na białym tle na chwilę zostają np napisy z poprzedniego. nie wiem czy dobrze to wyjaśniłem
:) proszę o pomoc czy da się coś z tym zrobić czy serwis. dzięki
 

tdx

New member
Bez reklam
Aż 2 razy musiałem przeczytać

sprawdz czy masz najnowszy soft>>wykonaj reset z z poziomu diagnostyki>>reset z poziomu menu serwisowego>>serwis
 

ostry

New member
niestety jest to samo. najlepiej to właśnie widąc na yt. jak wyszuka się dany filmik i się później przełącza między podobnymi to na białym tle po przełączaniu między filmikami na chwilę zostaje napis z poprzedniego. mniej więcej to wygląda tak tak w starej plazmie po przełączeniu kanału zostawało na chwilę logo poprzedniego.
 

koraspl

New member
Witam

Czy screen mirroring (ogladanie TV na mobilnym urzadzeniu) jest dostepny dla iPada mini / iPhone 4s ?
Sygnal jest poprowadzony do TV przez HDMI 1

Pozdrawiam
 

koraspl

New member
Appka sciagnieta tylko ze mam problem z przesylem obrazu.
Appka laczy sie z tv lecz gdu chce przejsc do tab'a View wyskakuje blad:

"to use view you need to scan and store channels on your TV or set up your universal remote"
 
Ostatnia edycja:

blachy

New member
Witam

Od niedawna stałem się posiadaczem UE55F6770. Walczę z ustawieniami aby doznać efektu "wow" który nie pojawił się w takim stopniu jak na to liczyłem. I teraz pytanko, czy mój stary LE46C750 z którego byłem bardzo ale to bardzo zadowolony mógł generować lepszy obraz niż obecny TV? Zmienić chciałem, gdyż oglądamy TV z 4.5m i 46'tka wisząca na ścianie wydawała się już trochę przymała.

Aktualnie jadę na ustawieniach:
tryb obrazu: Standardowy
podświetlanie: 9
kontrast: 91
jasność: 43
ostrość: 37
kolor: 47
odcień Z/C: 56/44

zaawansowane
kontrast dynamiczny: wyłączony
tonacja czerni: ciemna
odcień skóry: -4

przestrzeń kolorów: Użytkownik
-czerwony: 49/19/0
-zielony: 41/49/7
-niebieski: 0/43/49
-żółty: 51/49/15
-cyjan: 0/50/50
-purpurowy: 48/45/49

balans bieli
przes.C/Z/N : 25/25/28
wzm. C/Z/N : 18/23/21
gamma 0

opcje obrazu
tonacja: Ciepły 1
czysty obraz: wył
mpeg: wył
poziom czerni HDMI: niski
motion plus: wyraźny
optymalizacja czerni: nisko

Na tym jest ogólnie ok, ale nawet żona której na ogól zwisa czy ogląda 480p czy 1080p zauważyła że wcześniej jakość obrazu była lepsza.

Nie wiem czy szukać innych ustawień bo już chyba z 10x zmieniałem i w końcu mam coś co mnie zadowala. A chciałbym aby mnie nie zadowalało a zachwycało :)

Mam matrycę samsunga.

Pozdrawiam Wszystkich
 

tdx

New member
Bez reklam
Tutaj pomaga już raczej tylko kalibracja, jeśli piszesz że testowałeś wiele gotowców. Co do jakości to zmiana wielkości ma tu zasadnicze znaczenie....
 

Lenio FullHD

New member
Mam pytanie odnośnie udostępniania filmów/zdjęć przez DLNA. Czy filmy muszą mieć jakiś konkretny format czy wielkość żeby tv je widział? Bo wchodząc przez tv na dysk w laptopie, ten nie widzi wszystkich filmów, w kiedy próbuję z poziomu laptopa otworzyć film za pomocą menu pliku ( odtwórz do...) to nie zawsze mam taką możliwość. Oczywiście nie są to filmy 3D.
 
Do góry