Samsung F6770/F6650

realpablo

New member
Dzieki tdx !!! Kupilem niedawno telewizor na błyszczącej matrycy a mam bardzo nasłoneczniony pokój i telewizor wyglądał jak lustro. nie mogę go oddać, ale mogę wymienić, stąd moja prośba. Czy lepiej sharp60le752 czy ktorys samsung z serii6xxx do wydania mam 5000-5500zl. A czy moze sa jeszcze jakies telewizory na matowych lub polmatowych matrycach w tej cenie? Mam czas na zastanowienie się do końca tygodnia. bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję
 

TV3D

New member
Bez reklam
Dzieki tdx !!! Kupilem niedawno telewizor na błyszczącej matrycy a mam bardzo nasłoneczniony pokój i telewizor wyglądał jak lustro. nie mogę go oddać, ale mogę wymienić, stąd moja prośba. Czy lepiej sharp60le752 czy ktorys samsung z serii6xxx do wydania mam 5000-5500zl. A czy moze sa jeszcze jakies telewizory na matowych lub polmatowych matrycach w tej cenie? Mam czas na zastanowienie się do końca tygodnia. bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję


Zastanów się nad Panasem DT60E
 

INTseed

New member
Panowie i panie :) policicie mi jakieś ustawienia dźwięku.
Słucham przez głośniczki tv a kiepski jestem w ustawianiu dźwięku niestety.
THX!
 

jarjar82

New member
nie spotkałem się z konkretnymi nastawami dźwięku ....ale

podczas dnia, kiedy ogląda się głownie newsy i bajeczki, ustawione mam na WYRAŹNY GŁOS

I ważne jest by określić w ustawieniach czy TV stoi, czy wisi ;)

Poza tymi drobiazgami ciężko poprawić jakość dźwięku ...polecam zainwestować w jakiekolwiek KD lub sound bara.
 

krzysb

New member
Witam. Jeśli chodzi o soundbary to jest fajna sprawa ale tylko jako wzmocnienie dźwięku z TV, nic więcej. Miałem ten sam dylemat- mały pokój, głos z TV taki sobie, pomyślałem że poprawię sobie jakimś KD lub soundbarem. KD za duże bo nie ma gdzie rozstawić, a soundbar w formie listwy niby świetny, ale jestem rozczarowany. Gadżet fajny, świetnie się komponuje, ale dźwięk porażka. "Kopa" ma, ale dzięków wyższych nie uświadczysz. Basów dużo, ale wg mojej skromnej opinii nie warto wydawać ok 900-1000 zł na ten gadżet. Miałem okazję testować kilka nowszych i starszych modeli Samsunga oprócz tych najnowszych z lampami, ale tam ponoć też szału nie ma. Wyleczyłem się z soundbara na zawsze, choć jak mówię są jego zwolennicy i sobie chwalą. Ja choć nie jestem audiofilem z racji tego, że to brzęczało, a właściwie bełkotało dudniąc a nie grało, uznałem że szkoda mi tyle kasy na takie gadżety. Oczywiście moje zdanie jest subiektywne i jak to mówią każdy sądzi wg siebie, ale jak na chwilę obecną odpuszczam, może wrócę do tematu jak będą kosztować 200-300 zł.
 

jarjar82

New member
Krzysb masz kolego racje. Podałem ewentualne rozwiązanie sprawy dźwięku. Soundbar to absolutne minimum. Pozostaje KD skoro nie masz możliwości czyt. miejsca warto zainwestować w dobre stereo ( np coś z serii Harman Kardon BDS xxx) . Sam zbieram na takie własnie rozwiązanie...nie rajcuje mnie graciarnia 5.1
 

krzysb

New member
Do kolegi psiaja. Nie kupiłem, bo miałem taką możliwość przetestowania HW-F350, HW-F450, HW-F851 i starszy HW-E551. Nie chcę być źle zrozumiany swoim wywodem, ale pisząc informację dot. soundbara chcę tylko uczulić, że to co pisze producent, sprzedawcy itd. to po prostu ściema. Niby krystaliczny dźwięk, niby zastępuje KD 5.1, niestety to tylko marketing. Nie powiem- gra dużo dużo lepiej niż TV ale bez wodotrysków, a przede wszystkim bez wysokich tonów, dla mnie za mdło, za basowo i za plastikowo. Nie neguję tego sprzętu, nie podważam racji jego bytu, bo naprawdę fajnie wygląda i w miarę przyzwoicie gra, ale nie tak jak go opisują. Najlepiej więc ( tu nie odkryję Ameryki) aby przed zakupem można było sobie odsłuchać, choćby MP3 na tym sprzęcie. 6 ustawień fabrycznych typu kino, sport, info itp. to zdecydowanie za mało aby być zadowolonym z dźwięku, po prostu brak jest korektora. Nie należę do maruderów i nie lubię narzekać, ale po prostu chcę by koledzy zainteresowani tym sprzętem tak jak ja nie podpalali się za bardzo , bo do jakości KD bardzo daleka droga, ale dla zwykłego podniesienia jakości dźwięku płynącego z głośniczków TV to muszę przyznać fajna sprawa, no i ten bluetooth, który łączy bezprzewodowo z Samsungami serii z 2013r.
 

kaktus82

New member
Witam,
w końcu trafiłem za porządne forum o sprzęcie:), mam nadzieje ze uda się rozwiązać mój problem.

Chce podłączyć komputer do telewizora bezprzewodowo i znalazłem taki artykuł:
tchnologia miracast: (nie mogę dadac linka niestety)

Komputer taki: HP Pavilion 15-n070sw W8
TV taki: Samsung UE40F6770

Według tego poradnika udało się zainstalować wszystkie sterowniki, Windows Update do wersji 8.1. i mój komputer ma juz technologie Miracast.
Gdy próbuje nawiązać połączenie mój telewizor widać (wyszukuje go), ale nie mogę się z nim połączyć. Może jakaś podpowiedz?
Czy mój TV F6770 obsługuje w ogole technologie Miracast?
Pozdrawiam.
 

kaktus82

New member
Tv obsługuje miracast, jaki komunikat wyskakuje czy w ogóle ekran jest nieaktywny?

Dzięki TDX za reakcje, ale chyba jednak ten TV nie obsługuje Miracast, czatowałem dzisiaj z technikiem z supportsamsung.com i pisał że ten tv nie obsługuje Miracast, tylko fakt, jakoś tak bez mocnego przekonania... może nie był pewien.

Wróćmy do mojego problemu:
Kroki o kolei: dodawanie ekranu bezprzewodowego do komputera

1. Szybko przesuń od prawej krawędzi do środka ekranu, a następnie naciśnij panel Urządzenia.
(Jeśli używasz myszy, wskaż prawy dolny róg ekranu, przesuń wskaźnik myszy w górę, a następnie kliknij panel Urządzenia). -tutaj ok

2. Naciśnij lub kliknij pozycję Inny ekran, a następnie naciśnij lub kliknij pozycję Dodaj ekran bezprzewodowy.- tutaj ok.

3. Wybierz ekran bezprzewodowy z listy znalezionych urządzeń, a następnie wykonaj instrukcje wyświetlone na ekranie. - tutaj wybieram ekran Samsung F6770 ale nic sie nie dzieje, nic nie wyświetla się na TV, nie łączy/paruje. ? (tak jakby nie obsługiwać w ogolę Miracast)
- mam nadzieje ze technik samsung się mylił - ratuj! :)
 

kaktus82

New member
mnie to trochę bez sensu jak by nie obsługiwał to by go nie było...
Ja tylko testowałem tylko screen mirroring
ale zobacz np filmik tutaj


film konkretny, on wybiera screen mirroring wiec jakoś się da bezprzewodowo przerzucac obraz na ten tv a docelowo o to mi chodzi.
Jak to zrobić za pomocą screnn mirroring aby dzialalo tez tak u mnie?
 

tdx

New member
Bez reklam
zasada jest ta sama
1 na TV ustawiaś źródło screen mirroring
2 na lapku odpalasz widi albo właśnie urządzenia>>inny ekran>>ekran bezprzewodowy>>wybierasz samsunga F6770
 

kaktus82

New member
a jak to zrobić?

sposób 1: Zainstalowałem w win 8,1 intel widi Media Share (jak podpowiedziałeś), ale to tez nie działa tak jakby powinno. Na Samsungu włączam screen mirroring, w lapku odpalam WiDi, po kliku/kilkunastu próbach udaje mi sie nawiązać połączenie i jest obraz na TV, ale po wyjściu z programu Widi ( i rozłączeniu) sytuacja powtarza się i znowu muszę się łączyć aby z tego skorzystać. TO nie to, chyba poddaje sie.

sposób 2: Gdy z kolei ustawie na Samsungu WiFI Direct i szukam sieci, włączam WiDi w lapku to Widi wyszukuje sprawnie TV, w Samsungu Wifi Direct też widzi mój komputer ale za chiny nie chce się połączyć. Jeszcze nigdy się nie udało.

sposób 3: Zainstalowałem sobie program Mezzmo, ustawiłem foldery i odpaliłem siec DLNA. Samsung od razu go złapał DLNA i działa. Minusem jest ze to tylko zawartość twardego dysku, ale nie obraz bezprzewodowo.. Po zainstalowaniu tego programu w sposobie pierwszym już Screen Mirroring nie wyszukuje mi Samsung TV tylko Mezzmo- serwer multimediów i tak za każdym razem, wiec pewnie coś nagrzewałem.

Czy jest jakiś inny program do bezprzewodowego połączenia laptopa i Tv??
 

turambar

New member
Witam. Posiadam telewizor UE40F6770 i obecnie walczę z ustawieniami do oglądania sportu (z filmami dzięki ustawieniom tdxa już nie muszę). Czy ktoś wie jak włączyć w ustawieniach dźwięku tryb stadion - jest on aktywny jedynie przy włączonym trybie sport. Z racji tego, iż w nieedytowalnym trybie sport obraz wygląda fatalnie chciałbym używać dźwięku "stadion" w standardowym trybie oglądania.
 
Do góry