Samsung F6770/F6650

tdx

New member
Bez reklam
na PSA jest F7 i F8 więc???? Naprawdę nie wiem o czym piszesz, kto się cieszy i z czego ;)

mam F6500 z PSA i F6650 z PSVA i grają po ustawieniu bardzo podobnie...
 

lukasz14042

New member
Bardzo podobnie!
Rozumiem ze na korzyść tego z PSA??
Reasumując trafiłem na dobry egzemplarz jeżeli chodzi o matrycę??
Sorki że tak dopytuję się o to wszystko ale jestem już po wymianie jednego TV na ten właśnie i w nim też jest kilka rzeczy które mnie troszkę drażnią a mam jeszcze 3 dni na wymianę na inną sztukę.
 

tdx

New member
Bez reklam
Bardzo podobnie bo mam rożne wielkości więc ciężko mi jednoznacznie to określić, natomiast po fotkach widzę że większa różnica jest pomiędzy sztukami danego modelu niż sztukami danej matrycy...
 

psiaja

Member
Zwróć uwagę, czy nie ma cloudingu, bo to jest bardziej irytujące niż rodzaj matrycy w literkach.. w przeciwieństwie do cloudingu, to O tych literkach zapomnisz po jakimś czasie ;)
 

lukasz14042

New member
Właśnie w pierwszej kolejności zwróciłem uwagę na clouding i na banding.
Clouding jest ale to bardzo, bardzo znikomy. Spokojnie mogę z nim żyć.
Banding już mnie trochę irytuje i to jest ta jedna z tych kilku rzeczy które mnie drażnią.
Dodatkowo TV ma dziwną przypadłość jezeli chodzi o obraz wyświetlający krawat/y w paski. Tz. paski tak jak by drgają, ruszają się i dlatego jestem ciekaw czy znalezienie jeszcze lepszej sztuki zniwelowało by ten efekt. Dodatkowo jeżeli mogę prosić to podeślijcie link do filmiku, coś z nazwą snajper czy jakoś tak, który testuję właśnie ta przypadłość
 

lukasz14042

New member
Źródło mam HDMI 1 z dekodera Vectry 3830CD
Ustawienia mam takie:
Tryb FILM
Podświetlenie 16
Kontrast 90
Jasność 45
Ostrość 10
Kolor 47
Odcień 50
zaawansowane:
Kontrast dynamiczny off
Tonacja czerni off
Odcień skóry 0
Gamma -3 albo -2
Opcje obrazu:
Tonacja koloru Ciepły2
czysty obraz cyfrowy Wył
Redukcja zakłuceń MPEG Wył (dla SD może być AUTO dla HD off)
Motion Plus >> jak komu pasuje
Poziom czernii High
Balans Bieli
RO 27
GO 25
BO 21
RG 14
GG 25
BG 33
10P Balans Bieli
R G B
1 -3 0 -2
2 -1 0 2
3 0 0 0
4 0 0 0
5 -1 0 -1
6 2 0 0
7 -2 0 -1
8 1 0 0
9 5 0 0
10 7 0 -5
Przestrzeń kolorów
R G B
RED 35 00 00
GREEN 52 25 40
BLUE 00 33 50
YELLOW 39 37 49
CYAN 50 30 29
MAGENTA 54 32 47

Do czego mam podesłać linka??
Jeżeli chodzi o uchwycenie tego efektu to jest to bardzo trudne ponieważ nie mam takiego reflexu by złapać za aparat w odpowiednim momencie.
Dlatego proszę o filmik na którym są wieżowce, kratownice. Filmik ma w nazwie bodajże "snajper"
 

lukasz14042

New member
Na "Banding TV test" widać pionowe ciemniejsze paski na tym jasnym niebie i to tez tak trochę tz. nie razi w oczy ale jest widoczne. Na tej trawie jest to jeszcze mniej widoczne.
Zaś na "Motion TV test" nie za bardzo wiem czego mam szukać a raczej na co mam zwrócić uwagę, ale to na co ja uwagę zwróciłem to nie widzę takiego płynnego ruchu tylko delikatne przeskoki w dodatku czarny kwadracik na białym tle jest a raczej nie jest idealnie przesuwany tylko pozostawia za sobą jaśniejsze "nawet nie wiem jak to nazwać" ślady. W dodatku w momencie przesuwania się owego kwadratu na tym jasnym tle widoczne są ciemniejsze miejsca.
 

krzysb

New member
Witam. Czy ktoś z szanownych forumowiczów testował lub posiada soundbar Samsunga HW-F450? Ponoć świetnie współpracuje przez bluetooth z TV, ale interesuje mnie czy faktycznie daje radę i jest faktycznie godnym zastępcą kina domowego, na które po prostu w pokoju nie ma miejsca. Mój pokój ma ok 25mkw. Może ktoś chciałby się podzielić na forum swoimi wrażeniami, czy warto sprawić sobie ten sprzęt, czy to tylko gadżet.
 

jarjar82

New member
Lukasz14042 nie chcę cię straszyć ale banding i właśnie rozedrgane linie to główne i chyba jedyne wady tego TV. Linie/krawędzie drgają nawet na kanałach HD. Jest to wkurzające! Wzory w paski ...krawędzie budynków ...ogrodzenie potrafi mocno zygzakować :/Nie wiem jak na platformach np NC+ może faktycznie 100% HD sprawia iż problem znika.
 

lukasz14042

New member
Banding poniekąd wiem skąd się bierze chociaż nie do końca jest to dla mnie zrozumiałe. Jeżeli ktoś może i ma taką wiedzę to niech mi to jakoś jeszcze wytłumaczy. Ale już te drgające linie, krawędzie, paski i krawaty nie wiem skąd się biorą. Wiem tylko tyle ze na kanałach SD występowały tz. kilka razy udało mi się je zaobserwować natomiast na HD chciałem lecz mi się nie udało bądź nie było takiego obrazu. Dlatego kilka postów wcześniej poprosiłem o ten filmik pod tytułem SNAJPER czy jakoś tak bo widziałem na nim dużo budynków z kratownicami, budynkami, albo jakiś inny który mógłby na 100% wskazać ową przypadłość. Może jakiś filmik w HD z krawatami.
 

zxxzz

New member
Witam. Mam pytanie o ustawienie obrazu które udostępnił tdx do telewizorów serii F6770, w tych ustawieniach brakuje ustawień do Przestrzeń kolorów, Balans bieli i Balans bieli-10p. Może mi tdx lub ktoś inny wyjaśni jak to ustawić, chyba że tych ustawień nie trzeba ruszać?
 

lukasz14042

New member
W poście #688 tego tematu są moje ustawienia w tym też balans bieli, przestrzeń kolorów oraz 10p balans bieli.
Balans bieli ustawiasz tak jak jest czyli od góry do dołu.
10p balans bieli ustawiasz odpowiednio interwał 1- -3 0 -2 interwał 2- -1 0 2 interwał 3- 0 0 0 itd.
Przestrzeń kolorów bardzo podobnie z tym ze dla każdego z kolorów czyli red, green, blue... ustawiasz odpowiednie wartości.
Mam nadzieje ze coś z tego zrozumiałeś i będzie Ci już łatwiej to ogarnąć.

 

raphaw

New member
Witam, mam podłaczony f6770 do kina domowego kablem optycznym ale dzwiek co kilka minut zanika na 1-1.5 sek. czy ktos spotkał sie z tym problemem i znalazł rozwiazanie?
 

zbyniu4

New member
Jakie masz źródło sygnału. Dekoder, DVB-T itp. Jeżeli dekoder, to lepiej jak połączysz go optykiem z kinem w tv wybierz jako źródło głośniki zewnętrzne i będzie ok. Jak masz w kinie HDMI to ustaw w nim ARC i będzie też ok po za tym, ze nie będziesz miał dźwięku 5.1 ( w tv ustaw głośnik na odbiornik ).
Poustawiaj, popróbuj ja stosuje te dwa w/w sposoby i przerw nie zauważyłem.
 

raphaw

New member
Zrodło to dekoder multimedii i jak podłącze dekoder bezposrednio do kina to strace dzwiek z tv (net i usb ) na KD . Kino nie posiada (arc hdmi) wiec problem chyba pozostanie ..
 

Lenio FullHD

New member
Zrodło to dekoder multimedii i jak podłącze dekoder bezposrednio do kina to strace dzwiek z tv (net i usb ) na KD . Kino nie posiada (arc hdmi) wiec problem chyba pozostanie ..

podejrzewam, że to problem w multimedi... Ja coś takiego zauważam czasami w głośnikach TV i sygnał również z MM przez dekoder i hdmi
 
Do góry